Ухвала
від 26.12.2023 по справі 724/2143/23
ХОТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 724/2143/23 Провадження № 1-кс/724/373/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 грудня 2023 року м. Хотин

Слідчий суддя Хотинського районного суду Чернівецької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання дізнавача СД ВП № 2 (м. Хотин) Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023263160000125 від 16.09.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, -

В С Т А Н О В И В:

Дізнавач СД ВП № 2 (м. Хотин) Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 , звернулася до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023263160000125 від 16.09.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

В обґрунтування клопотання зазначено, що 16.09.2023 близько 14:15 год. до гр. ОСОБА_4 , 1993 р.н., жительки с. Рукшин, Дністровського району на номер мобільного телефону НОМЕР_1 із номера мобільного телефону НОМЕР_2 зателефонувала невідома особа, яка представилася працівником банківської установи та заволоділа грошовими коштами потерпілої в сумі 44923,50 грн., які остання перерахувала на банківську картку № НОМЕР_3 .

За даним фактом 16.09.2023 року внесено відомості до ЄРДР за №12023263160000125 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

В ході досудового розслідування, встановити особу причетну до скоєного встановити не представилося можливим, однак отримані дані про те, що до скоєння вказаного кримінального правопорушення може бути причетна особа, яка під час здійснення своїх протиправних дій використовувала абонентський номер НОМЕР_2 .

За допомогою всесвітньої мережі «Інтернет» сервісу визначення телефонних кодів мобільних операторів встановлено, що мобільний номер телефону НОМЕР_2 , належить до оператора мобільного зв`язку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Враховуючи,що воператорів тапровайдерів телекомунікаційнаявна інформаціяпро з`єднанняабонента № НОМЕР_4 з номероммобільного телефону НОМЕР_2 ,надання телекомунікаційнихпослуг,тривалості,маршрутів передавання,яка маєсуттєве значеннядля встановленнямісцезнаходження невстановленоїособи,у зв`язкуз чимвиникла необхідністьу здійсненнітимчасового доступудо речейта документів,що перебуваютьу володінніТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,юридична адреса: АДРЕСА_1 ,а самедо інформаціїпро з`єднанняабонентського номеру№ НОМЕР_2 (роздруківок)за періодчасу 15.09.2023року по15.11.2023року іззазначенням мобільноготерміналу,його місцезнаходження,а такожінформації проз`єднування абонентів,дату татривалість з`єднуванняз прив`язкоюдо ретрансляційнихантен,з можливістюотримання копіїданої інформаціїв друкованомута електронномувиді.

В судове засідання дізнавач СД ВП № 2 (м. Хотин) Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 , не з`явилася, через канцелярію суду подала заяву, в якій клопотання підтримала в повному обсязі та просила його задовольнити, розгляд клопотання просила проводити у її відсутності.

Представник особи, у володінні якої знаходиться інформація ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » всудове засідання не прибув, про дату, час і місце його проведення був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, що згідно ч. 4 ст. 163 КПК України не перешкоджає розгляду клопотання за відсутності вказаної особи.

Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Розглянувши матеріали клопотання, суд вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Ст. 31 Конституції України кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, але зазначеною правовою нормою також передбачено, що судом можуть бути встановлені винятки у випадках, передбачених законом, з метою запобігти кримінальному правопорушенню чи з`ясування істини під час розслідування кримінального провадження, якщо іншими способами одержати інформацію неможливо.

Відповідно до ч. 1 ст.131КПКУкраїни заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Частиною 2 ст.131КПКУкраїни передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Під час здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та законних інтересів осіб у кримінальному провадженні, зокрема, у ст. 159 та п. 7 ч. 1 ст. 162КПК України передбачено такий захід забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до документів, які знаходяться в операторів та провайдерів телекомунікацій та містять інформацію про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалість, зміст (вихідні чи вхідні з`єднання, SMS, MMS тощо), маршрути передавання.

Дії, передбачені ст. 159, п.7 ч.1 ст. 162КПК України, є заходами забезпечення кримінального провадження, дозвіл на застосування яких надає слідчий суддя суду першої інстанції, при цьому відомості щодо таких дій не становлять державної таємниці.

Тимчасовий доступ надається до документів, які містять інформацію про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалість, зміст (вихідні чи вхідні з`єднання, SMS, MMS тощо), маршрути передавання тощо і не дають можливості втрутитися у приватне спілкування, тобто отримати доступ до змісту інформації, що передається.

У ст. ст. 159, 162КПК України передбачено отримання слідчим (прокурором) інформації про зв`язок, що відбувся в минулому (постфактум), у тому числі про місцезнаходження радіоелектронного засобу у певний день та час.

Особа, зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана згідно з ч.1 ст.165КПК України надати тимчасовий доступ до визначених в ухвалі речей або документів особі, вказаній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду або ж особі, уповноваженій на здійснення тимчасового доступу на підставі доручення слідчого. Ураховуючи специфіку формату зберігання інформації, що передбачена у п.7 ч.1 ст.162КПК України і знаходиться в операторів (провайдерів) телекомунікацій, надання доступу до відповідних документів (тобто надання можливості ознайомитися з ними та зробити з них копії) може здійснюватися як безпосередньо в оператора (провайдера), так і шляхом надання доступу до відповідних документів уповноваженому на зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж підрозділу правоохоронного органу через відповідні інформаційні системи відповідно до встановленого порядку з обов`язковим наданням копії ухвали слідчого судді відповідному оператору (провайдеру).

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Пункт 6 частини 1 статті 164КПКУкраїни передбачає можливість вилучення речей і документів, які можуть мати значення у кримінальному провадженні.

При таких обставинах слідчий суддя приходить до обґрунтованого висновку про те, що органом досудового розслідування доведена наявність документів, які можуть перебувати у володінні оператора телекомунікацій (мобільного зв`язку) та необхідність їх огляду і вилучення.

Органом досудового розслідування обґрунтована суттєвість значення документів, що підлягають огляду, для встановлення важливих даних у кримінальному провадженні.

Відповідно до ст. 161 КПК України інформація, яка перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », не є речами і документами до яких заборонено доступ. Також відповідно до п.7 ч.1 ст. 162 КПК України інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо належить до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах та в інший спосіб, як шляхом здійснення тимчасового доступу до зазначеної інформації, отримати її неможливо.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, може бути використана як докази, а також з метою всебічного, неупередженого та повного розслідування за кримінальним провадженням, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання задовольнити та надати дозвіл на тимчасовий доступ до вищезазначеної інформації та її вилучення.

Оскільки ухваланеперешкоджаєздійсненню праваюридичноїчифізичної особинапідприємницькудіяльність,товідповіднодо вимогп.10ч.1.ст.309КПКУкраїни дана ухвала оскарженню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись статтями 131, 132, 159-166, 309, 369-372 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання дізнавача СД ВП № 2 (м. Хотин) Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023263160000125 від 16.09.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Зобов`язати оператора мобільного зв`язку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса: АДРЕСА_1 , надати дізнавачу СД відділення поліції № 2 (м. Хотин) Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , начальнику СД відділення поліції № 2 (м. Хотин) Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_5 , а також за дорученням начальника СД старшому оперуповноваженому СКП ВП №2 (м.Хотин) Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області ОСОБА_6 , та оперуповноваженим: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , інформацію про вихідні та вхідні дзвінки абонента (номера): № НОМЕР_2 , за період часу з 00 години 00 хвилин 15.09.2023 року по 00 години 00 хвилин 15.11.2023 року, за абонентами А і Б з відображенням часу, дати і тривалості дзвінків, номерів абонентів, з якими відбувались розмови за вказаний період часу з прив`язкою до базових станцій зв`язку (АТС).

Надати копію зазначеної інформації на носії інформації в електронному вигляді у форматі Microsoft Excel, в якій обов`язково зазначити: тип, дату, час, тривалість дзвінків, номери абонентів з`єднань та адреси розташування базових станцій зв`язку.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

Відповідно до ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_10 СКРИПНИК

СудХотинський районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення26.12.2023
Оприлюднено25.04.2024
Номер документу115921593
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —724/2143/23

Ухвала від 26.12.2023

Кримінальне

Хотинський районний суд Чернівецької області

Скрипник С. М.

Ухвала від 05.10.2023

Кримінальне

Хотинський районний суд Чернівецької області

Скрипник С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні