Ухвала
від 06.10.2023 по справі 947/18597/21
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Номер провадження: 22-ц/813/7897/23

Справа № 947/18597/21

Головуючий у першій інстанції Огренич І. В.

Доповідач Громік Р. Д.

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

06.10.2023 року м. Одеса

Одеський апеляційний суд у складі:

головуючого судді Громіка Р.Д.,

суддів Дришлюка А.І., Сегеди С.М.,

вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Садового товариства «Шляховик», ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на ухвалу Київського районного суду м. Одеси від 30 серпня 2023 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , по справі за позовом ОСОБА_4 до Садового товариства «Шляховик», ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , державного реєстратора Великодолинської селищної ради Овідіопольського району Одеської області Турецького Олександра Сергійовича про усунення перешкод у користуванні власністю та скасування рішення державного реєстратора,

встановив:

Ухвалою Київського районного суду м. Одеси від 30 серпня 2023 року у задоволенні клопотання представника ОСОБА_3 , ОСОБА_1 - адвоката Курченко В.М. про закриття провадження в частині позовних вимог ОСОБА_4 до ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , по справі за позовом ОСОБА_4 до Садового товариства «Шляховик», ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , державного реєстратора Великодолинської селищної ради Овідіопольського району Одеської області Турецького О.С. про усунення перешкод у користуванні власністю та скасування рішення державного реєстратора відмовлено.

Не погодившись з зазначеним судовим рішенням, 07 вересня 2023 року адвокат Крайнюков М.М., яка діє в інтересах Садового товариства «Шляховик», ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , подав апеляційну скаргу.

Однак, вказана апеляційна скарга підлягає поверненню скаржнику з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 352 ЦПК України учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції окремо від рішення суду лише у випадках, передбачених статтею 353 цього Кодексу. Оскарження ухвал суду, які не передбачені статтею 353 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.

У частині першій статті 353 ЦПК України передбачено вичерпний перелік ухвал суду першої інстанції, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду. У цьому переліку відсутня таке судове рішення, як ухвала про відмову у задоволенні клопотання про закриття провадження у справі.

Отже, ухвала суду першої інстанції про відмову у задоволенні клопотання про закриття провадження у справі не може бути оскаржена в апеляційному порядку до ухвалення рішення суду по суті спору й окремо від цього рішення. Тобто, оскарження такої ухвали в апеляційному порядку можливе разом з рішенням суду по суті спору

Заперечення наухвали,що непідлягають оскарженнюокремо відрішення суду,включаються доапеляційної скаргина рішеннясуду (частина друга статті 353 ЦПК України).

У разі подання апеляційної скарги на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, вона не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції (пункт 4 частини п`ятої статті 357 ЦПК України).

Право на апеляційне оскарження ухвал суду учасники справи можуть реалізувати у порядку, визначеному процесуальним законом, не зловживаючи їхніми процесуальними правами у спосіб подання апеляційної скарги на ухвалу, що не може бути оскаржена до ухвалення рішення щодо суті спору й окремо від такого рішення.

Встановлення у процесуальному законі переліку ухвал суду першої інстанції, що можуть бути оскаржені окремо від рішення суду стосовно суті спору, та відтермінування реалізації права на апеляційне оскарження з питань, які не перешкоджають подальшому провадженню у справі, до подання апеляційної скарги на рішення суду щодо суті спору є розумним обмеженням, що має на меті забезпечити розгляд справи впродовж розумного строку та запобігти зловживанням процесуальними правами, які можуть призводити до невиправданих зволікань під час такого розгляду. Тому означена мета є легітимною.

Обмеження права на апеляційне оскарження окремо від рішення суду щодо суті спору ухвал, не вказаних у частині першій статті 353 ЦПК України, є передбачуваним, оскільки чітко регламентоване процесуальним законом. Звертаючись з апеляційною скаргою на ухвалу суду, що за законом не може бути окремо оскаржена в апеляційному порядку, учасник справи може спрогнозувати юридичні наслідки такого оскарження, визначені у пункті 4 частини п`ятої статті 357 ЦПК України.

Таких висновків дійшла Велика Палата Верховного Суду в постанові від 29 травня 2019 року у справі №219/10010/17.

Таким чином, враховуючи вищенаведені положення ЦПК України, колегія суддів дійшла висновку про повернення апеляційної скарги Садового товариства «Шляховик», ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на ухвалу Київського районного суду м. Одеси від 30 серпня 2023 року, оскільки ухвала суду про відмову у задоволенні клопотання про закриття провадження у справі не підлягає апеляційному оскарженню окремо від рішення суду.

Згідно п. 4 ч. 5 ст. 357 ЦПК України у разі подання апеляційної скарги на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції.

Керуючись ст.ст. 352, 353, 357 ЦПК України, апеляційний суд, -

ухвалив:

Апеляційну скаргу Садового товариства «Шляховик», ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на ухвалу Київського районного суду м. Одеси від 30 серпня 2023 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , по справі за позовом ОСОБА_4 до Садового товариства «Шляховик», ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , державного реєстратора Великодолинської селищної ради Овідіопольського району Одеської області Турецького Олександра Сергійовича про усунення перешкод у користуванні власністю та скасування рішення державного реєстратора повернути скаржнику.

Ухвала набирає законної сили з дня її підписання і з цього часу протягом тридцяти днів може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду.

Судді Одеського апеляційного суду Р.Д. Громік

А.І. Дришлюка

С.М. Сегеда

СудОдеський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення06.10.2023
Оприлюднено09.10.2023
Номер документу113989030
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: усунення перешкод у користуванні майном

Судовий реєстр по справі —947/18597/21

Ухвала від 17.12.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Вадовська Л. М.

Ухвала від 27.11.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Вадовська Л. М.

Ухвала від 14.11.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Огренич І. В.

Ухвала від 14.11.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Огренич І. В.

Ухвала від 14.11.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Огренич І. В.

Ухвала від 06.10.2023

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Громік Р. Д.

Ухвала від 30.08.2023

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Огренич І. В.

Ухвала від 30.08.2023

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Огренич І. В.

Ухвала від 30.08.2022

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Огренич І. В.

Постанова від 25.11.2021

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Громік Р. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні