Справа №705/4786/23
2/705/2202/23
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
06.10.2023 м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Єщенко О.І., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Черкаській області про скасування заборони на відчуження нерухомого майна,
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2023 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Національної поліції в Черкаській області про скасування заборони на відчуження нерухомого майна.
У позові ставиться питання:
«…2. Зняти заборону на відчуження нерухомого майна, а саме 29/150 частин квартири АДРЕСА_1 , яка належить ОСОБА_1 , внесену реєстратором Уманської міської державної нотаріальної контори 08.11.2006 року за номером 4024502…».
Суддя,перевіривши позовнузаяву,вважає,що останнюслід залишитибез руху,оскільки вонане відповідаєвимогам ст.ст.175, 177ЦПК України з огляду на таке.
Позивач зазначає, що звертається до суду із позовною заявою про зняття заборони на відчуження нерухомого майна, внесеного реєстратором Уманської міської державної нотаріальної контори, відповідачем вказано Головне управління Національної поліції в Черкаській області.
Згідно з ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Положеннями статті42ЦПК Українипередбачено,що усправах позовногопровадження учасникамисправи єсторони,треті особи.У справахокремого провадженняучасниками справиє заявники,інші заінтересованіособи. У справах можуть також брати участь органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Згідно зіст.48ЦПК Українисторонами вцивільному процесіє позивачі відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Відповідно до ч.1 ст. 52 ЦПК України треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, подавши позов до однієї або декількох сторін.
Згідно з ч. 4 ст. 19 ЦПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду:
1) малозначних справ;
2) справ, що виникають з трудових відносин;
3) справ про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд;
4) справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
За таких обставин дана справа підлягає розгляду в спрощеному позовному провадженні.
При цьому заявлені позовні вимоги безпосередньо стосуються Уманської міської державної нотаріальної контори, яка не вказана в якості учасника судового процесу.
Відповідно до вимог ч. 1 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, враховуючи викладене, вважаю, що позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Черкаській області про скасування заборони на відчуження нерухомого майна підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, вказаних вище, протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Спосіб усунення недоліків позовної заяви полягає в поданні позовної заяви в новій редакції відповідно до вимог ЦПК України, з визначенням відповідного кола сторін та учасників справи.
Керуючись ст. ст.175,177,185 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Черкаській області про скасування заборони на відчуження нерухомого майна залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
У разі невиконання вимог ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.
Відповідно до положень ч. 2ст. 261 ЦПК Україниухвала, що постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.І. Єщенко
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2023 |
Оприлюднено | 11.10.2023 |
Номер документу | 114013316 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Єщенко О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні