Ухвала
від 09.10.2023 по справі 904/5253/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

09.10.2023м. ДніпроСправа № 904/5253/23

Суддя Назаренко Н.Г. , розглянувши матеріали

за позовом Відділу освіти виконкому Покровської районної в місті ради, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область

до відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Свої.КР", м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область,

відповідача-2 Громадської організації "Криворізький центр розслідувань", м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область

про захист ділової репутації юридичної особи

СУТЬ СПОРУ:

Відділ освіти виконкому Покровської районної в місті ради звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Свої.КР", відповідача-2 Громадської організації "Криворізький центр розслідувань", в якому просить:

- Визнати недостовірною та такою, що порочить ділову репутацію відділу освіти виконкому Покровської районної в місті ради (код ЄДРПОУ 02142282), інформацію, поширену Відповідачами Товариством з обмеженою відповідальністю "Свої.КР", (код ЄДРПОУ 44414491) і Громадською організацією "Криворізький центр розслідувань" (код ЄДРПОУ 41213905) в дописах; розміщених на сторінках у Фейсбук (https://www.facebook.com/icentre.kr), Телеграм, а також на веб-сайті https://svoi.kr.ua/novyny/pokrovski-osvityani-kupuyut-protigazi-u-perekupnika/, а саме:

В Телеграм-каналі та мережі Інтернет на веб-сайті «Свої.КР» поширену Товариством з обмеженою відповідальністю «Свої.КР» інформацію наступного змісту:

1) в телеграм-каналі: «Освітяни Покровського району планують купити протигази у перекупника за щонайменше 2000 грн за штуку.

Модель ЦП-7 (або ГП-7) одна з найдешевших на ринку, нащадок радянського ГП-5.

Ну, ок, скажете ви. Але цей же постачальник продає ЦП-7 освітянам Інгулецького району за 1300 грн. А на сайті українського «виробника» взагалі смішні ціни. Сподіваємося, голова Покровського відділу освіти та прихильник сімейки Сергій Коргут вміє рахувати. Більше про тендер тут.»

2) в мережі Інтернет на веб-сайті «Свої.КР»: «Відділ освіти виконкому Покровської районної ради планує закупити 120 протигазів цивільних типу ЦП7 з респіратором FFР-3 та ще 20 протигазів цивільних типу ЦП7 за 345,2 тис. грн. Про це пише «Криворізький центр розслідування».

Участь у закупівлі на «Прозорро» бере лише один учасник - ФОП Ганзієнко Марина Сергіївна з пропозицією у 344,8 тис. грн.

За один протигаз ЦП7 підприємниця хоче отримати 2000 грн, а за протигаз ЦП7 з респіратором FFР-3 - 2540 грн.

В Україні є кілька виробників протигазів. Наприклад, ТОВ «НВП Захист України» продає схожий протигаз на власному сайті за 680 грн.

Цікаво, що пані Ганзієнко уклала договір з виконкомом Інгулецького району на постачання протигазів за більш привабливими цінами - протигаз типу ГП-7 за 1330 грн.

Відділом освіти виконкому Покровської райради з 2016 року керує Сергій Коргут. На місцевих виборах 2015 року він балотувався до Покровської райради від політичної партії «Опозиційний блок».

ФОП Ганзієнко Марина Сергіївна зареєстрована у Кривому Розі з 2020 року. Основною спеціалізацією є торгівля засобами захисту та спецодягу. Загалом, вона має укладених договорів з бюджетними замовниками на 5,2 млн грн.».

На сторінці в Фейсбук поширену Громадською організацією «КРИВОРІЗЬКИЙ ЦЕНТР РОЗСЛІДУВАНЬ» інформацію наступного змісту:

«Покровські освітяни купують протигази за 1,5 рази завищеними цінами

Відділ освіти виконкому Покровської районної ради знову вирішив закупити щось недороге, але із "власним інтересом ".

Так 20 липня 2023 року чиновники оголосили закупівлю:

протигазів цивільних типу ЦП7 з респіратором FFР-3 у кількості 120 шт.;

протигазів цивільних типу ЦП7 у кількості 20 шт.

За всі протигази замовник зголосився заплатити 345,2 тис. грн.

Участь у закупівлі взяв один учасник ФОП Ганзієнко Марина Сергіївна, чия пропозиція була трохи нижча за очікувану - 344,8 тис. грн.

За протигазів ЦП7 підприємниця хотіла отримати 2000 грн. за штуку, а за протигаз ЦП7 з респіратором FFР-3 - 2540 грн. за штуку.

Про це повідомляється у системі Прозорро https://rb.gy/fon1c.

«Криворізький Центр Розслідувань» проаналізував ціни на протигази даної марки, що пропонує ФОП Ганзієнко, та виявив, що запропоновані ціни більш ніж: у 1,5 рази перевищують навіть її власні в аналогічних закупівлях.

Так, 21 липня 2023 року між; ФОП Ганзієнко та відділом освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради укладено договір https://rb.gy/zshmh на 68 шт. протигазів типу ГП-7 за ціною 1330 грн. за 1 штуку, додатково було закуплено 34 шт. респіраторів Мікрон-К FFР-3 за ціною 21 грн. за штуку.

Тобто вартість 1 комплекту протигазу цивільного типу ЦП7 з респіратором FFР-3 для інгульчан становить 1351 грн. за штуку.

В інтернет-магазині Спецпром КР, аналогічний протигаз взагалі коштує 1000 грн. https://rb.gy/24aq8.

Навіть якщо припустити, що вартість одного протигазу 1500 грн. за 1 штуку, загалом переплата бюджетних коштів за даною закупівлею орієнтовно становить близько 135 тис. грн. Договір ще не укладено, то маємо можливість змусити замовника економити гроші громади.

Відділом освіти виконкому Покровської районної в місті ради з 2016 року керує Коргут Сергій Антонович. На місцевих виборах 2015 року він балотувався до Покровської райради від політичної партії "Опозиційний блок".

Нагадаємо, що відділ освіти та його керівник вже є фігурантом кримінального проваджень щодо закупівлі генераторів за завищеними цінами https://goo.su/HXScGrl.

ФОП Ганзієнко Марина Сергіївна зареєстрована у Кривому Розі з 2020 року. Основною спеціалізацією є торгівля засобами захисту та спецодягу. Загалом, вона має укладених договорів з бюджетними замовниками на 5,2 млн. https://rb.gy/1ausa/

UPD: На додаток, згідно Закону України «Про публічні закупівлі», з урахуванням Особливостей, встановлених Постановою №1178, замовник був зобов`язаний відхилити пропозицію ФОП Ганзієнко, як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації. Бо фактично ненадання (файл не відкривається для перегляду) паспорту на товар у складі пропозиції учасниці не підпадає під можливість виправлення невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі протягом 24 годин, згідно п. 43 Постанови https://surl.li/jsuce.

По даному питанню Криворізький Центр Розслідувань готує відповідне звернення до

Державної аудиторської служби України/

ГО «Криворізький Центр Розслідувань»

Тетяна Коріненко

Будемо вдячні за поширення інформації, щоб якомога більше контролюючих органів про це дізналися.»

- Зобов`язати Відповідачів Товариство з обмеженою відповідальністю «Свої.КР» (код ЄДРПОУ 44414491) і Громадську організацію «КРИВОРІЗЬКИЙ ЦЕНТР РОЗСЛІДУВАНЬ» (код ЄДРПОУ 41213905) спростувати поширену ними недостовірну інформацію шляхом розміщення на всіх веб-ресурсах, які адмініструють (ведуть, контролюють) Відповідачі судового рішення по даній справі, після набрання ним законної сили, без будь-яких власних дописів чи коментарів.

Позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2023 рік" встановлено, що прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2023 року складає 2 684,00 грн.

Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, позовної заяви немайнового характеру 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з частиною третьою статті 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Постановою Верховного Суду у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду від 18 вересня 2023 року у справі № 758/5118/21 провадження № 61-5554сво23 встановлено, що Верховний Суд, визначаючи розмір судового збору за подання касаційної скарги у цій справі в частині оскарження судового рішення про виселення відповідачів із житлового приміщення (квартири) керувався висновками, викладеними у постанові Верховного Суду у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду від 18 вересня 2023 року у справі № 758/5118/21 (провадження № 61-5554сво23) щодо виселення фізичних осіб із житлового приміщення. У зазначеній справі суд касаційної інстанції сформулював висновок, що при тлумаченні термінопоняття «вимога» у цьому випадку має враховуватися, крім предмета та підстави позову, також суб`єктний склад правовідносин (кількість співвідповідачів). Відтак, навіть за умови пред`явлення однорідних вимог немайнового характеру, пов`язаних між собою однією і тією ж підставою виникнення та поданими доказами, судовий збір щодо кожного відповідача має обраховуватися окремо.

Отже, враховуючи положення даної Постанови Верховного Суду прохальна частина позову в частині зобов`язання Відповідачів Товариство з обмеженою відповідальністю «Свої.КР» (код ЄДРПОУ 44414491) і Громадську організацію «КРИВОРІЗЬКИЙ ЦЕНТР РОЗСЛІДУВАНЬ» (код ЄДРПОУ 41213905) спростувати поширену ними недостовірну інформацію шляхом розміщення на всіх веб-ресурсах, які адмініструють (ведуть, контролюють) Відповідачі судового рішення по даній справі, після набрання ним законної сили, без будь-яких власних дописів чи коментарів, містить в собі 2 вимоги немайнового характеру до кожного з відповідачів

Таким чином, у позовній заяві Позивачем заявлено 4 вимоги немайнового характеру, за які підлягає сплаті судовий збір у розмірі 10 736,00 грн.

Позивачем до позовної заяви в якості доказу сплати судового збору надано квитанцію № 13424807 від 30.08.2023 про сплату судового збору в розмірі 2 684,00 грн.

Отже, недоплата судового збору становить 8 052,00 грн.

Таким чином, до позовної заяви не додані документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому розмірі.

Крім того, ч. 1 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Позивач зазначає в позовній заяві в якості третьої особи Фізичну особу-підприємця Ганзієнко Марину Сергіївну, однак не зазначає на чиїй стороні вона виступає та на які її права або обов`язки щодо однієї із сторін може вплинути рішення у справі.

Отже, позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Зважаючи не те, що позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне залишити позов без руху.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Позивачу протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду (направленої поштовим чи електронним зв`язком) усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- зазначити на чиїй стороні виступає в якості третьої особи Фізична особа-підприємець Ганзієнко Марина Сергіївна та на які її права або обов`язки щодо однієї із сторін може вплинути рішення у справі,

- надати докази сплати судового збору в розмірі 8 052,00 грн.,

- уточнити п. 3 прохальної частини позову, зазначивши вимоги до кожного з відповідачів.

3. Роз`яснити, що у випадку невиконання позивачем вимог суду про усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.

Суддя Н.Г. Назаренко

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення09.10.2023
Оприлюднено11.10.2023
Номер документу114018566
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/5253/23

Ухвала від 20.10.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Назаренко Наталія Григорівна

Ухвала від 09.10.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Назаренко Наталія Григорівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні