ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
09 жовтня 2023 р. м. Чернівці Справа № 600/6513/23-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Григораш В.О., розглянувши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Севі груп» до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Чернівецькій області, про визнання протиправним та скасування рішень, -
ВСТАНОВИВ:
02.10.2023 до Чернівецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Севі груп» (позивач) до Державної податкової служби України (відповідач), Головного управління ДПС у Чернівецькій області (відповідач), з такими позовними вимогами:
- визнати протиправними дії Державної податкової служби України щодо незабезпечення відкриття та можливості використання ТОВ «Севі груп» рахунку в СЕА ПДВ з моменту реєстрації ТОВ «Севі груп» платником ПДВ;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Чернівецькій області від 06.03.2023 №000004568/ж10/24-13-04-09 форми «Н» за платежем: податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), де вказана загальна сума штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) у сумі 44078,34 грн.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що її слід залишити без руху, з наступних підстав.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов до висновку, що вона підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви у тому числі з`ясовує, чи:
- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Отже, особа має право звернутися до адміністративного суду за захистом своїх прав, свобод та інтересів протягом шестимісячного строку, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається із матеріалів справи, позивач не погоджується із діями Державної податкової служби України щодо незабезпечення відкриття та можливості використання ТОВ «Севі груп» рахунку в СЕА ПДВ з моменту реєстрації ТОВ «Севі груп» платником ПДВ.
Як судом встановлено, позивач в позовній заяві зазначає, що 12.04.2022 в АТ "Пумб" позивачем було відкрито поточний гривневий рахунок № НОМЕР_1 . З 01.06.2022 позивач перейшов на загальну систему оподаткування. Відповідно до отриманої позивачем інформації з витягів про реквізити електронного рахунку та інформації щодо залишку коштів на такому рахунку з даних системи електронного адміністрування ПДВ, які були наданні на звернення позивача дата відкриття електронного рахунку 30.08.2022.
Таким чином, перебіг строку звернення до адміністративного суду з позовною вимогою про визнання протиправними дії Державної податкової служби України щодо незабезпечення відкриття та можливості використання ТОВ «Севі груп» рахунку в СЕА ПДВ з моменту реєстрації ТОВ «Севі груп» платником ПДВ починається з 30.08.2022.
В той же час позивач звернувся до суду з цим позовом тільки 02.10.2023, тобто з пропуском шестимісячного строку звернення до суду.
При цьому позивачем не обґрунтовано не звернення до суду із цим позовом в період з 30.08.2022 по 29.02.2023.
Згідно ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Тому, позивач має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Окрім цього, суд зазначає, що ч. 3 ст. 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (далі - Закон №3674-VI).
Судовий збір згідно з ч. 1 ст. 3 Закону № 3674-VI справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Розміри ставок судового збору визначено ст. 4 цього Закону. Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою підприємцем судового збору становить 1 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
У разі подання позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" установлено з 01.01.2023 прожитковий мінімум для працездатних осіб на рівні 2684,00 грн.
Положеннями ч. 3 ст. 6 Закону № 3674-VI за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З аналізу норм чинного в Україні законодавства вбачається, що майновий позов (позовна заява майнового характеру) це вимога про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що підлягає грошовій оцінці. Тобто будь який майновий спір має ціну, а категорію майнових спорів складають, зокрема, спори, пов`язані з підтвердженням прав на майно та грошові суми, на володіння майном і будь-які форми його використання на договірній чи позадоговірній основі.
Натомість, під немайновим позовом слід розуміти вимогу про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що не підлягає грошовій оцінці.
Як видно з позовної заяви, зміст та характер заявлених вимог як майновий, так і немайновий.
Вимогою немайнового характеру є визнання протиправними дії Державної податкової служби України щодо незабезпечення відкриття та можливості використання ТОВ «Севі груп» рахунку в СЕА ПДВ з моменту реєстрації ТОВ «Севі груп» платником ПДВ.
За вказану вимогу позивачу, у відповідності до норм ст. 4 Закону №3674-VI, необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 2684,00 грн.
Вимогою ж майнового характеру є визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 06.03.2023 №000004568/ж10/24-13-04-09.
Стосовно розміру судового збору за позовну вимогу майнового характеру, суд зазначає, що 1,5 відсотка ціни позову даного спору становить 661,17 грн ((44078,34)*1,5/100), тобто менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 2684,00 грн (2684,00) та не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 26840,00 грн (2684,00*10), то розмір судового збору за подачу позову до суду становитиме 2684,00 грн.
Тому, при подачі позову до суду позивачу необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 5368,00 грн.
Однак, позивачем за звернення до суду із цим позовом судовий збір не сплачено.
У зв`язку з цим, для усунення недоліків позовної заяви запропонувати позивачу:
- подати до суду заяву про поновлення строку звернення до суду із зазначенням причин пропуску такого строку з позовними вимогами щодо визнання протиправними дій Державної податкової служби України щодо незабезпечення відкриття та можливості використання ТОВ «Севі груп» рахунку в СЕА ПДВ з моменту реєстрації ТОВ «Севі груп» платником ПДВ;
- надати суду належні та допустимі докази сплати судового збору на суму 5368,00 грн.
Судовий збір повинен бути сплачений на наступні банківські реквізити: отримувач коштів Чернівецьке ГУК/Чернівецька ТГ/22030101; код отримувача (ЄДРПОУ) 37836095; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; номер рахунку отримувача (ІВАN) UA538999980313141206084024405; код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу за подання адміністративного позову (із зазначенням позивача).
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 ст. 169 КАС України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.3 ст. 169 КАС України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
При цьому суд роз`яснює, що в разі невиконання вимог ухвали і не усунення недоліків у вказаний строк позовна заява буде вважатися не поданою і буде повернута особі, яка її подала, на підставі п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.
Керуючись статтями 122, 123, 169, 241, 243, 248 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви десять днів з моменту отримання даної ухвали шляхом приведення позовної заяви у відповідності до вимог, встановлених статтею 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя В.О. Григораш
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2023 |
Оприлюднено | 11.10.2023 |
Номер документу | 114025749 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них податку на додану вартість (крім бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, податку на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції), зупинення реєстрації податкових накладних) |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Григораш Віталій Олександрович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Григораш Віталій Олександрович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Григораш Віталій Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні