Справа №524/1642/23
Провадження №2-з/534/22/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 жовтня 2023 року м. Горішні Плавні
Комсомольський міський суд Полтавської області в складі головуючого судді Морозова В.Ю., з участю секретаря судового засідання Смигіної О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про забезпечення доказів,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з вказаною заявою, у якій прохають витребувати з ОСББ «Росинка» для огляду письмові докази, а саме: складений ОСББ «Росинка» реєстр усіх протоколів загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку ОСББ «Росинка», проведених в період з 03.10.2017 по 03.10.2023; оригінали та/або належним чином посвідчені копії всіх протоколів загальних зборів співвласників ОСББ «Росинка», що складені в період з 03.10.2017 по 03.10.2023; оригінали та/або належним чином посвідчені копії документів на підставі яких визначено загальну площу будинку та площі кожного з співвласників при прийнятті рішень загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку ОСББ «Росинка» в період з 03.10.2017 по 03.10.2023.
Заява мотивована тим, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 мають намір звернутися до Комсомольського міського суду Полтавської області із позовною заявою (зустрічною позовною заявою) до ОСББ «Росинка» про скасування рішень загальних зборів, вимогу вчинити певну дію та з інших питань.
Суд, дослідивши матеріали заяви, дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Згідно ст.116 ЦПК України суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим. Способами забезпечення судом доказів є допит свідків,призначення експертизи,витребування та (або) огляд доказів,у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів,визначені судом. Заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви.
Вимоги, що ставляться до форми та змісту заяви про забезпечення доказів, визначені положеннями статті 117 ЦПК України.
Відповідно до пунктів чотири-п`ять частини першої статті 117 ЦПК України у заяві про забезпечення доказів зазначається: докази, забезпечення яких є необхідним, а також обставини, для доказування яких вони необхідні; обґрунтування необхідності забезпечення доказів.
Частиною першою статті 76 ЦПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, які мають значення для вирішення справи.
За змістом наведених норм обов`язковою умовою для вжиття судом заходів щодо забезпечення доказів є встановлення обставин, які дають підстави для висновку, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим. Обов`язок доведення таких обставин покладається на особу, яка звертається до суду із заявою про забезпечення доказів.
Аналізуючи положення ЦПК України у зіставленні з вимогами заявника насамперед слід зауважити, що процесуальний механізм забезпечення доказів, зокрема шляхом їх витребування, призначений для того, щоб отримати/зберегти ті докази, щодо яких існують достатні підстави вважати, що з часом їх може бути безповоротно втрачено або збирання або подання останніх стане згодом неможливим чи утрудненим.
Тобто забезпечення доказів - це механізм не лише здобути докази, які стосуються предмета доказування і мають значення/потрібні для вирішення справи, а й насамперед запобігти їх імовірній втраті у майбутньому. Щодо останнього, то ризик такої втрати повинен ґрунтуватися на об`єктивних фактах і тільки в сукупності усіх наведених умов суд може вжити заходів для забезпечення доказів.
Суд при вирішенні питання про забезпечення доказів має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення доказів; забезпечення збалансованості прав та інтересів сторін; наявності взаємозв`язку між забезпеченням доказів, витребуванням певної інформації, і предмету позовних вимог, а також запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб учасників даного судового процесу, а також те, що є наявні підстави вважати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим. Ці обставини суд вважає істотними і необхідними для забезпечення доказів.
Відповідно до ч. 5 ст. 116 ЦПК у разі подання заяви про забезпечення доказів до подання позовної заяви заявник повинен подати позовну заяву протягом десяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення доказів.
У разі неподання позовної заяви у зазначений строк, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження суд скасовує ухвалу про вжиття заходів забезпечення доказів не пізніше наступного дня після закінчення такого строку або постановлення судом ухвали про повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.
Якщо ухвала про забезпечення доказів на момент її скасування була виконана повністю або частково - отримані судом докази (показання свідків, висновки експертів тощо) не можуть бути використані в іншій справі.
З аналізу вищенаведених норм, оцінивши допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок в їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженню наявних доказів, з метою забезпечення права на судовий захист та враховуючи неможливість отримання відповідних доказів заявником самостійно, суд вважає за можливе та необхідне заяву про забезпечення доказів задовольнити.
Керуючись ст.76, 84, 116-118, 222, 258 - 261,263, 352-354 ЦПК України,
п о с т а н о в и в:
Заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про забезпечення доказів - задовольнити.
Витребувати від:
- Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Росинка» (39800, Полтавська область, Кременчуцький район, м. Горішні Плавні, вулиця Добровольського, 39) для огляду письмові докази, а саме:
-складений ОСББ «Росинка» реєстр усіх протоколів загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку ОСББ «Росинка», проведених в період з 03.10.2017 по 03.10.2023;
- оригінали та/або належним чином посвідчені копії всіх протоколів загальних зборів співвласників ОСББ «Росинка», що складені в період з 03.10.2017 по 03.10.2023;
- оригінали та/або належним чином посвідчені копії документів на підставі яких визначено загальну площу будинку та площі кожного з співвласників при прийнятті рішень загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку ОСББ «Росинка» в період з 03.10.2017 по 03.10.2023.
Копію ухвали для виконання направити до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Росинка» та сторонам для відома.
Ухвала про забезпечення доказів виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання та не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя В`ячеслав МОРОЗОВ
Суд | Комсомольський міський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2023 |
Оприлюднено | 11.10.2023 |
Номер документу | 114037296 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Комсомольський міський суд Полтавської області
Морозов В. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні