Ухвала
від 10.10.2023 по справі 478/1185/23
КАЗАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №478/1185/23 пров. №2-о/478/67/2023

У х в а л а

про залишення заяви без руху

10 жовтня 2023 року Суддя Казанківського районного суду Миколаївської області Сябренко І.П. ознайомившись з матеріалами заяви Казанківської селищної ради, заінтересована особа: Казанківська державна нотаріальна контора Миколаївської області про визнання спадщини відумерлою,

В с т а н о в и в:

Казанківська селищна ради звернулася до суду з заявою про визнання спадщини відумерлою в якій посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_1 . Після її смерті залишилось спадкове майно, яке складається із земельної ділянки площею 6,38 га, кадастровий номер: 4823685700:11:000:0040, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої в межах Троїцько-Сафонівської сільської ради Баштанського району Миколаївської області, яка увійшла до складу територіальної громади Казанківської селищної ради. Спадщина не прийнята, з часу відкриття спадщини сплив однорічний строк, в зв`язку з цим просить визнати спадщину померлої ОСОБА_1 , що складається із земельної ділянки площею 6,38 га, кадастровий номер: 4823685700:11:000:0040 відумерлою.

Вивчивши матеріали заяви, приходжу такого висновку.

За правилами цивільного процесуального законодавства, заяви у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення мають відповідати загальним правилам щодо змісту і форми, встановленим статтями 175, 177 ЦПК України, а також вимогам, що ставляться до її змісту, передбаченими ст.335 ЦПК України.

Заяву Казанківської селищної ради подано без додержання вимог встановлених п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, виходячи з наступного.

Відповідно до вимог ч.3ст.42 ЦПК України у справах окремого провадження учасниками справи є заявники та інші заінтересовані особи.

Згідно п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Заявником Казанківською селищною радою у заяві про визнання спадщини відумерлою, заінтересованою особою зазначено - Казанківську державну нотаріальну контору Миколаївської області.

Згідно роз`яснень, викладених в п.п.2, 18 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року №7 «Про судову практику у справах про спадкування», справи про спадкування розглядаються судами за правилами позовного провадження, якщо особа звертається до суду з вимогою про встановлення фактів, що мають юридичне значення, які можуть вплинути на спадкові права й обов`язки інших осіб та (або) за наявності інших спадкоємців і спору між ними. Якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження (п.2). У справах про спадкування нотаріуси не є заінтересованими особами і не повинні залучатися до участі у справі (п.18).

Так, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народженні після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (ст.1261 ЦК України).

Частиною 1 ст.1277 ЦК України визначено, що у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцезнаходженням нерухомого майна, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходженням основної частини рухомого майна зобов`язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.

Відповідно до ст.338 ЦПК України суд, встановивши, що спадкоємці заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді відповідно до закону.

Із інформаційної довідки виданої старостою ОСОБА_2 округу Кравченко А. від 26.06.2023 року за вих.№88/01-06, яка мається в матеріалах заяви вбачається, що гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживала та була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 . За даною адресою проживали та проживають її доньки: ОСОБА_3 та ОСОБА_4 . ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрована та проживає за даною адресою. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , не зареєстрована, але проживає за даною адресою.

Згідно ч.ч.3, 5 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленогостаттею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Частиною 1 ст.1296 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину.

Відповідно до ч.1 ст.1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов`язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

Однак відсутністьсвідоцтва проправо наспадщину непозбавляє спадкоємцяправа наспадщину (ч.3 ст.1296 ЦК України).

У зв`язку із наведеним заявнику Казанківській селищній раді, з метою об`єктивного та повного з`ясування обставин справи, слід зазначити заінтересованими особами інших імовірних спадкоємців.

За таких обставин згідно до вимог ч.1 ст.185 ЦПК України заява Казанківської селищної ради підлягає залишенню без руху з встановленням строку для усунення недоліків.

Керуючись ст.185 ЦПК України, суддя

П о с т а н о в и в:

Заяву Казанківської селищної ради, заінтересована особа: Казанківська державна нотаріальна контора Миколаївської області про визнання спадщини відумерлою, - залишити без руху.

Надати заявнику строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху, для усунення зазначених в цій ухвалі недоліків, а саме подати заяву у новій редакції зазначивши заінтересованих осіб, тобто осіб взаємовідносини яких із заявником залежать від обставин, що підлягають встановленню і можуть вплинути на їх права та обов`язки.

У випадку невиконання вимог ухвали у зазначений строк заява вважатиметься неподаною і буде повернена заявнику.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Суддя І.П. Сябренко

СудКазанківський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення10.10.2023
Оприлюднено11.10.2023
Номер документу114044843
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про визнання спадщини відумерлою

Судовий реєстр по справі —478/1185/23

Ухвала від 15.12.2023

Цивільне

Казанківський районний суд Миколаївської області

Сябренко І. П.

Ухвала від 08.11.2023

Цивільне

Казанківський районний суд Миколаївської області

Сябренко І. П.

Ухвала від 18.10.2023

Цивільне

Казанківський районний суд Миколаївської області

Сябренко І. П.

Ухвала від 10.10.2023

Цивільне

Казанківський районний суд Миколаївської області

Сябренко І. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні