ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
06.10.2023 р. Справа № 914/2907/23
Суддя Манюк П.Т. розглянувши
позовну заяву: Товариства з обмеженою відповідальністю «Синеон-Плюс», м. Львів,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Євробудзахід», м. Львів,
про стягнення 175 533, 37 грн
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Синеон-Плюс» звернулось в Господарський суд Львівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Євробудзахід» про стягнення 175 533, 37 грн за договором від 01.10.2022 № 01-10/2022.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2023 року в розмірі 2 684, 00 гривні.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач просить суд стягнути з відповідача 175 533, 37 грн. Таким чином, позивач у позовній заяві заявив одну позовну вимогу майнового характеру, 1,5 відсотка від якої є менше, аніж розмір одного прожиткового мінімума, отже сума судового збору становить 2 684, 00 грн, однак, до позовної заяви, в порушення п. 2 ч. 1 ст. 162 ГПК України, позивачем взагалі не додано доказів сплати судового збору.
За приписами п. 8 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Всупереч вказаним вище вимогам ГПК України позивачем не зазначено про наявність у заявника або інших осіб оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Додатково суд зазначає, що позивачем у позовній заяві зазначено у якості третьої особи Фізичну особу-підприємця Курило Володимира Васильовича.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Проте, позивачем, всупереч наведеним вище вимогам ГПК України, у позовній заяві не обгрунтовано підстав залучення до участі у справі третьою особою Фізичної особи-підприємця Курило Володимира Васильовича та не подано заяви про залучення даної третьої особи.
Відповідно до ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 174 ГПК України).
Одночасно, суд звертає увагу позивача, що згідно з приписами ч. 3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Згідно з ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись п. 1, п. 2 ч. 1 ст. 164, ст.ст. 174, 234 ГПК України, суд, -
ухвалив:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Синеон-плюс» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Євробудзахід» про стягнення 175 533, 37 грн - залишити без руху, надавши позивачу строк, до 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення таких недоліків:
1.1. Надати суду докази сплати судового збору за подання позовної заяви в розмірі 2 684, 00 грн.
1.2. Зазначити про наявність у заявника або інших осіб оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
1.3. Обгрунтування підстави залучення до участі у розгляді справи 3 особи.
2. У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
3. Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання.
4. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Манюк П.Т.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2023 |
Оприлюднено | 12.10.2023 |
Номер документу | 114065337 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Манюк П.Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні