ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"10" жовтня 2023 р. м. Київ Справа №911/3023/23
Суддя Грабець С.Ю., розглянувши матеріали
позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю «Агро Сайенс Консалтинг»
до приватного підприємства «Галаган-Агро»
про стягнення заборгованості,
без виклику учасників справи
ВСТАНОВИЛА:
02 жовтня 2023 року на адресу Господарського суду Київської області надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю «Агро Сайенс Консалтинг» (далі позивач) до приватного підприємства «Галаган-Агро» (далі відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 1 927 148,23 грн.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Частиною 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно з ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч. 3 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позов поданий до приватного підприємства «Галаган-Агро».
У позовній заяві зазначене місцезнаходження відповідача: 07733, Київська область, Бориспільський район, село Жоравка, вулиця Шкільна, будинок 23.
Однак, місцезнаходженням відповідача є: 07733, Київська область, Бориспільський район, село Жоравка, вулиця Шкільна, будинок 3-а, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Так, зазначене в позовній заяві місцезнаходження відповідача, не відповідає відомостям, що містяться у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до положення постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" №270 від 05.03.2009 року, розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Так, належними доказами надсилання копії позовної заяви та доданих до неї документів іншій стороні у справі визнаються оригінали квитанцій, фінансових чеків та описи вкладень установ зв`язку.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем долучений опис вкладення у цінний лист від 28.09.2023 року на підтвердження надсилання відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів, з яких вбачається, що відповідачу була надіслана позовна заява з додатками. Проте, із змісту долученого опису вкладення у цінний лист неможливо встановити, які саме додатки були направлені відповідачу, у зв`язку із відсутністю їх переліку (опису).
Так, опис вкладення у цінний лист від 28.09.2023 року не може бути належним доказом надсилання копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 2 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Частиною 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п. п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору встановлюється у таких розмірах за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зі ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2023 року становить 2 684,00 грн.
Судом встановлено, що у переліку додатків до позовної заяви позивач вказав докази сплати судового збору (для суду), проте докази сплати судового збору позивачем до позову не додані, що підтверджується актом Господарського суду Київської області №07-13/199/2023 від 02.10.2023 року про відсутність документів, вказаних в додатках до позовної заяви.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік", ст. 1, п. п. 1 п. 1, п. п. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4, ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", ч. 1 ст. 73, ч. ч. 1, 3 ст. 74, п. 2 ч. 3 ст. 162, ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 174, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. залишити без руху позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Агро Сайенс Консалтинг»
2. зобов`язати позивача усунути недоліки позовної заяви та подати до суду в строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху,
- доповнення до позовної заяви із зазначенням вірного місцезнаходження відповідача;
- документи, які підтверджують надіслання відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів з листом із описом вкладення;
- докази, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі;
3. попередити позивача про те, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, зазначений у п. 2 цієї ухвали, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу;
4. направити копію ухвали товариству з обмеженою відповідальністю «Агро Сайенс Консалтинг»
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України, та оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана 10.10.2023 року.
Суддя С. Грабець
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2023 |
Оприлюднено | 19.10.2023 |
Номер документу | 114066189 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Грабець С.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні