Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/2824/23
Провадження № 2/376/1217/2023
У Х В А Л А
про залишення позову без руху
"22" вересня 2023 р. суддя Сквирського районного суду Київської області Батовріна І.Г., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , до Сквирської міської ради, третя особа Друга Білоцерківська державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно,
в с т а н о в и в:
Позивачі звернулися до суду з позовом до Сквирської міської ради, третя особа Друга Білоцерківська державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно, в якому просять визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності по частині житлового будинку, що розташований за адресою АДРЕСА_1 , що належав їхній матері ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтування позовних вимог позивачі зазначають, що вони є доньками ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Під час оформлення спадкових прав нотаріусом, було винесено постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 16.02.2023 р. № 328/02-31, згідно якої, під час доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, було виявлено два записи про право власності нерухомого майна, (два власники), а саме житлового будинку, розташованого за адресою АДРЕСА_1 , де власником є ОСОБА_4 та домоволодіння, що розташоване за адресою АДРЕСА_1 ,де власникомє ОСОБА_3 19.11.2021 р. державним нотаріусом на ім`я ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було видано свідоцтво про право на спадщину за законом, на земельну ділянку, площею 0,1248 га. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, що розташована в АДРЕСА_1 .
Позивачі вказують,що згіднодокументів наданихїм КПКОР «Київськеобласне бюротехнічної інвентаризації»вбачається наявністьдержавної реєстраціїправа власностіза однієюадресою двохвідмінних будинківза різнимиособами ОСОБА_4 та ОСОБА_3 .Також,позивачі зазначають,що згіднорішення виконавчогокомітету Малолисовецькоїсільської радивід 08.12.2009р.змінено поштовуадресу житловогобудинку,що належить ОСОБА_4 АДРЕСА_1 на поштовуадресу АДРЕСА_1 ,однак ОСОБА_4 не звернувсядо БТІта ЦНАПіз заявоюпро зміниадреси житловогобудинку.Узв`язку з даними обставинами позивачі і звернулися до суду з даним позовом.
Відповідно до ч. 1ст. 175 ЦПК Україниу позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмету спору та їх обґрунтування.
Згідно п. 5 ч. 3ст. 175 ЦПК Українипозовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до п. 5ст. 177 ЦПК Українипозивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Згідност. 187 ЦПК України, суд відкриває провадження у цивільній справі не інакше як на підставі заяви, поданої і оформленої в порядку, встановленомуЦПК України.
При вирішення питання про відкриття провадження у справі, перевіривши позовну заяву, з`ясувавши зміст позовних вимог, оглянувши подані документи, встановлено, що позовну заяву слід залишити без руху, оскільки вона подана без додержання вимог, передбачених ст. ст.175,177 ЦПК України.
З позову та доданих до нього доказів, вбачається наявність державної реєстрації права власності за однією адресою двох відмінних будинках за різними особами (померлої ОСОБА_3 ) та ОСОБА_4 , який всупереч п. 2 ч. 3ст. 175 ЦПК України до участі у справі не залучений, крім того, позивачами не додано доказів, що вони звертались до ОСОБА_4 з приводу зміни адреси належного йому житлового будинку.
Натомість у позові зазначено відповідача - Сквирську міську раду, проте яким чином відповідач Сквирська міська рада порушує права позивача та спосіб усунення порушених прав позивача відповідачем з позову не вбачається.
Відповідач є обов`язковим учасником цивільного процесу, стороною. Основною ознакою сторін цивільного процесу є їхня особиста і безпосередня заінтересованість, саме сторони є суб`єктами правовідношення, з приводу якого виник спір. Тобто, відповідач це особа, яка, на думку позивача, порушила, не визнала чи оспорила суб`єктивні права, свободи чи інтереси позивача. З позову не вбачається, яким чином відповідач Сквирська міська рада порушує права позивача з огляду на приписи ч.1 ст. 4 ЦПК України.
Також, як вбачається з ч. 4ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Закон України «Про судовий збір»визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Так, позивачами додано до позовної заяви квитанцію № ПН966 від 13.09.2023 р. про сплату судового збору в розмірі 1828,40 грн.грн.
Проте, як вбачається з журналу судового збору, сформованого в АСДС «Д-3» не міститься інформації про зарахування судового збору на казначейський рахунок у цивільній справі № 376/2824/23.
Відповідно до ч. 9ст. 185 ЦПК Українизаяви,скарги,клопотання,визначені цимКодексом,за поданняяких передбаченосплату судовогозбору,залишаються судом безруху такожу випадку,якщо намомент відкриттяпровадження завідповідною заявою,скаргою,клопотанням судвиявить,що відповіднасума судовогозбору незарахована доспеціального фондудержавного бюджету.
Поряд з цим, суд зауважує, що відповідно до ст. 9 Закону України «Про судовий збір»,судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Отже, відповідно до ст. 185 ЦПК України позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Способом усунення недоліків позовної заяви є подання до канцелярії суду позовної заяви з копіями для учасників справи з урахуванням виявлених суддею недоліків, зазначених в даній ухвалі, та з доданням належним чином оформлених документів та доказів.
Керуючись ст. ст. 175, 185 ЦПК України, суддя,
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , до Сквирської міської ради, третя особа Друга Білоцерківська державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху.
Для усунення вказаних недоліків надати позивачеві строк до п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху,в іншомувипадку позовнузаяву будеповернуто.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.Г. Батовріна
Суд | Сквирський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2023 |
Оприлюднено | 16.10.2023 |
Номер документу | 114115710 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Сквирський районний суд Київської області
Батовріна І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні