Київський районнийсуд м.Полтави
Справа № 552/5601/23
Провадження №1-кс/552/1727/23
У Х В А Л А
Іменем України
11.10.2023 м. Полтава
Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , старшого детектива Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області ОСОБА_3 , володільця майна ОСОБА_4 , представника володільця майна адвоката ОСОБА_5 , розглянувши клопотання старшого детектива Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області ОСОБА_3 про арешт майна в межах кримінального провадження №72023171000000003 від 27 липня 2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 204, ч. 1 ст. 299 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
Старший детектив підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим з прокурором відділу Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_6 , про арешт майна.
В клопотанні зазначив, що підрозділом детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №72023171000000003 від 27 липня 2023 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 204, ч. 1 ст. 299 КК України.
Зазначив, що в ході досудового розслідування встановлено, що група осіб на території Полтавської, Харківської, Сумської Донецької та Дніпропетровської областей організували протиправну діяльність з незаконного виготовлення алкогольних та тютюнових виробів, їх зберігання, транспортування з метою збуту, а також збут незаконно виготовлених алкогольних та тютюнових виробів, що становлять загрозу для життя і здоров`я людей.
Також встановлено, що невстановленими особами на території м. Харкова здійснюється незаконне використання знака торгівельної марки фірмового найменування «Мрія» на товарах, які не є оригінальною продукцією компанії що володіють зазначеним знаком для товарів і послуг, чим завдає матеріальної шкоди у значному розмірі.
04.10.2023 під час досудового розслідування даного кримінального провадження, на підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Полтави проведено обшук нежитлових приміщень, які розташовані в м. Харкові по вул. Василя Стуса на земельній ділянці за кадастровим номером: 6310137500:07:018:0077, в ході якого виявлено та вилучено:
перець чорний мелений «Мрія» виробник: ПрАТ «Укроптбакалія» у кількості 32927 пачок;
какао Classic «Мрія» виробник: ПрАТ «Укроптбакалія» у кількості 1169 пачок;
желатин швидкорозчинний харчовий «Мрія» виробник: ПрАТ «Укроптбакалія» у кількості 419 пачок;
мівіна приправа зі смаком курки 17 пачок;
настояний какао-порошок «комкнарка» у кількості 9 пачок;
ємність розмірами 80х64х25 см. заповнена сипучою сумішшю із запахом какао;
обладнання верстат «Мик РА К24» у кількості 3 шт.;
рулон пакувальної плівки групи товару «Мрія» у кількості 6 шт.;
бетонозмішувач «БРС-165» Вектор;
мобільний телефон TECNO imei: НОМЕР_1 з сім картою з номером НОМЕР_2 .
Вищезазначені речі, предмети належать на праві власності ОСОБА_4 , представник адвокат ОСОБА_5 .
Відшукані та вилучені речі та предмети мають значення для досудового розслідування оскільки вони необхідні для проведення судових експертиз і використання під час проведення податкових та інших перевірок, проведення інших слідчих дій (допитів фігурантів у справі), а також свідчать про незаконну діяльність, що полягає в незаконному використанні знаків торгівельних марок фірмового найменування на товарах які не є оригінальною продукцією.
05.10.2023 детективом винесено постанову про визнання речовими доказами вилучених в ході обшуків речей, предметів та документів.
Тому зметою повного,об`єктивного тавсебічного розслідуваннявсіх обставинскоєного кримінальногоправопорушення, збереження речових доказів детектив просив накласти арешт на вилучене майно.
В судовому засіданні детектив клопотання підтримав в частині накладення арешту на какао в пачках у кількості 1169 пачок, ємність розмірами 80х64х25 см, заповнену сипучою сумішшю, а також мобільний телефон. В решті майна на даний час відсутня необхідність в накладенні арешту, оскільки під час досудового розслідування встановлено, що інше майно не є доказами у даному кримінальному провадженні.
Володілець майна ОСОБА_4 та представник володільця майна адвокат ОСОБА_5 в судовому засіданні не заперечували проти накладення арешту на частину майна, вказаного слідчим. Решта майна належить ОСОБА_4 та не є доказами у даному кримінальному провадженні. Тому вважають, що це майно має бути повернуто власнику.
Заслухавши учасників розгляду, перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, приходжу до наступних висновків.
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Пунктом 1 частини 2 ст. 170 КПК України також передбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Статтею 98 КПК України в свою чергу передбачено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Встановлено, що в провадженні відділу детективівТериторіального управлінняБЕБ уПолтавській області перебуває кримінальне провадження №72023171000000003, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27 липня 2023 року за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 204, ч. 1 ст. 299 КК України.
З доданих до матеріалів клопотання доказів вбачається достатньо підстав вважати, що дійсно було вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 204 КК України.
Зазначене підтверджується, зокрема:
даними витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань по кримінальному провадженню №72023171000000003 від 27 липня 2023 року,
протоколом допиту свідка ОСОБА_7 від 04 серпня 2023 року,
рапортом старшого детектива відділу детективів із стратегічного захисту економіки ОСОБА_8 ;
протоколом обшуку від 04 жовтня 2023 року.
Також з матеріалів клопотання вбачається, що 04 жовтня 2023 року на підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Полтави від 25 вересня 2023 року у справі №552/5601/23 проведено обшук у нежитлових приміщеннях за адресою: м. Харків, вул. Василя Стуса, розташованих на земельній ділянці з кадастровим номером: 6310137500:07:018:0077, в ході якого виявлено та вилучено:
перець чорний мелений «Мрія» виробник: ПрАТ «Укроптбакалія» у кількості 32927 пачок;
какао Classic «Мрія» виробник: ПрАТ «Укроптбакалія» у кількості 1169 пачок;
желатин швидкорозчинний харчовий «Мрія» виробник: ПрАТ «Укроптбакалія» у кількості 419 пачок;
мівіна приправа зі смаком курки 17 пачок;
настояний какао-порошок «комкнарка» у кількості 9 пачок;
ємність розмірами 80х64х25 см. заповнена сипучою сумішшю із запахом какао;
обладнання верстат «Мик РА К24» у кількості 3 шт.;
рулон пакувальної плівки групи товару «Мрія» у кількості 6 шт.;
бетонозмішувач «БРС-165» Вектор;
мобільний телефон TECNO imei: НОМЕР_1 з сім картою з номером НОМЕР_2 .
В судовому засіданні слідчим доведено, що вилучене майно: какао Classic «Мрія» виробник ПрАТ «Укроптбакалія» у кількості 1169 пачок, ємність розмірами 80х64х25 см. заповнена сипучою сумішшю із запахом какао, рулон пакувальної плівки групи товару «Мрія» у кількості 6 шт., мобільний телефон TECNO imei: НОМЕР_1 з сім картою з номером НОМЕР_2 мають значення для досудового розслідування оскільки вони необхідні для проведення судових експертиз і використання під час проведення податкових та інших перевірок, проведення інших слідчих дій (допитів фігурантів у справі), а також можуть свідчить про незаконну діяльність.
Вказане майно відповідає вимогам ст. 98 КПК України до речових доказів у кримінальному провадженні, оскільки є об`єктом протиправних дій або зберегло на собі сліди вчиненого злочину та має доказове значення у кримінальному упровадженні.
Постановою старшого детектива підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області ОСОБА_3 від 05 жовтня 2023 року вилучене в ході обшуку майно визнано речовими доказами.
Як вбачається зі змісту ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які не тільки були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди, але і ти, що містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі (тобто не виключно) предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно ч. 2 ст. 9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Тому докази, якими може бути підтверджено або спростовано факт незаконної діяльності, є належними доказами у справі.
На підставі досліджених в судовому засіданні доказів слідчий суддя приходить до висновку про необхідність з метою збереження речових доказів накласти арешт на наступне майно: вилучене майно: какао Classic «Мрія» виробник ПрАТ «Укроптбакалія» у кількості 1169 пачок, ємність розмірами 80х64х25 см. заповнена сипучою сумішшю із запахом какао, рулон пакувальної плівки групи товару «Мрія» у кількості 6 шт., мобільний телефон TECNO imei: НОМЕР_1 з сім картою з номером НОМЕР_2 .
Підстави для накладення арешту на решту вказаного в клопотанні майна судом не встановлено. Тому в накладенні арешту на це майно необхідно відмовити.
Вирішуючи питання про обсяг обмежень, що застосовуються даним арештом до майна, враховуючи необхідність призначення у кримінальному провадженні відповідних експертних досліджень, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність заборонити володіння, користування та розпорядження вказаним майном до скасування арешту у встановленому КПК України порядку.
Таким чином клопотання підлягає до часткового задоволення.
На підставі викладеного і керуючись ст. 170 КПК України,
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити частково.
Накласти арешт з позбавленням права володіння, розпорядження, користування на майно, виявлене та вилучене 04 жовтня 2023 року в ході проведення санкціонованого обшуку нежитлових приміщень, які розташовані в АДРЕСА_1 на земельній ділянці за кадастровим номером: 6310137500:07:018:0077, а саме на:
какао Classic «Мрія» виробник: ПрАТ «Укроптбакалія» у кількості 1169 пачок;
ємність розмірами 80х64х25 см. заповнена сипучою сумішшю із запахом какао;
рулон пакувальної плівки групи товару «Мрія» у кількості 6 шт.;
мобільний телефон TECNO imei: НОМЕР_1 з сім картою з номером НОМЕР_2 .
В задоволенні решти клопотання відмовити.
Місцем зберігання вказаних речових доказів визначити Бюро економічної безпеки України, відповідно до Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженого постановою КМУ від 19.11.2012 № 1104.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2023 |
Оприлюднено | 30.04.2024 |
Номер документу | 114115971 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні