Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/1658/23
Номер провадження2/711/1778/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2023 року Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого судді: Казидуб О.Г.
секретаря судового засідання: Шульга А.В.
за участю:
представника позивача адвоката: Харченка О.М.
відповідача: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в залі суду в м. Черкаси цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Благовісна 469» до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ :
21 березня 2023 року представник позивача Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Благовісна 469» (18005, м. Черкаси, вул. Благовісна, 469, ЄДРПОУ 43346688) - адвокат Харченко Олег Миколайович звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 ), ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги.
Свої вимоги мотивує тим, що згідно відомостей департаменту «Центр надання адміністративних послуг» ЧМР відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_1 зареєстровані і є квартиронаймачами квартири АДРЕСА_2 .
Відповідачі отримують та споживають житлово-комунальні послуги, що включають утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема, послуги прибирання внутрішньо будинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньо будинкових систем, купівлю електричної анергії, утримання ліфтів, поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку тощо (ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги»).
Між ОСББ «Благовісна 469» та відповідачами утворились договірні правовідносини, які породжують цивільні права і обов`язки у сфері житлово-комунальних послуг у порядку ст.. 11 ЦК України.
Рішенням загальних зборів ОСББ «Благовісна 469» (п. 3 Протоколу № 1 від 28 січня 2021 року) було затверджено з 01 березня 2021 року тариф на утримання будинку АДРЕСА_3 з 1 кв.м. загальної площі квартири чи приміщення на місяць у розмірі: 1 поверх 6,39 грн.; 2-9 поверх 6,69 грн. Внесок в фонд капітального ремонту будинку в розмірі 2 грн.74 коп.
Пунктом 4 порядку денного загальних зборів від 28 січня 2021 року серед інших питань було також прийнято рішення про проведення енергомодернізації багатоквартирного будинку АДРЕСА_3 та модернізацію і технічне переоснащення інженерних систем.
В подальшому, з метою реалізації заходів з енергомодернизації багатоквартирного будинку АДРЕСА_3 та модернізації і технічному переоснащенню інженерних систем Загальними зборами ОСББ «Благовісна 469» 05 вересня 2022 року було прийнято рішення про встановлення регулятора температури з погодною корекцією і циркуляційним насосом на внутрішньо будинковій системі опалення згідно з проектом в будинку АДРЕСА_3 за рахунок внесків співвласників багатоквартирного будинку. Визначено внесок на дану реконструкцію системи опалення у розмірі 64,8 грн. за 1 кв.м. загальної площі квартири. Сплатити внесок на реконструкцію у розмірі не менше половини визначеної суми до 30 вересня 2022 року, залишкову суму внеску не пізніше 31 грудня 2022 року. Кошти на реконструкцію сплачуються на рахунок ОСББ «Благовісна 469» з призначення платежу «На встановлення ІТП».
Прийняті загальними зборами рішення, розміру тарифу та внесків є діючими, правомірними та ніким у судовому порядку неоспореними.
Відповідачем претензій щодо якості та кількості наданих послуг по утриманню будинку АДРЕСА_3 у передбаченому законом порядку не оформлено.
Станом на 01 березня 2023 року внаслідок неналежного виконання зобов`язань по платі за надані житлово-комунальні послуги та внеску на встановлення регулятора температури з погодною корекцією і циркуляційним насосом на внутрішньо будинковій системі опалення у відповідача виникла заборгованість перед позивачем у розмірі 3304 грн. 80коп.
Просять стягнути солідарно з ОСОБА_2 , ОСОБА_1 на користь ОСББ «Благовісна 469» заборгованість з внеску на встановлення регулятора температури з погодною корекцією і циркуляційним насосом на внутрішньо будинковій системі опалення 3304 грн. 80 коп. та стягнути судові витрати, а саме, судовий збір в розмірі 2684 грн. 00 коп. та витрати на правничу допомогу адвоката в розмірі 5250 грн. 00коп.
20 липня 2023 року ухвалою суду поновлено ОСОБА_1 строк на подання заяви про перегляд заочного рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси від 04 травня 2023 року у справі №711/1658/23; заочне рішеннявід 04травня 2023року усправі №711/1658/23 за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Благовісна 469» до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги скасовано, призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
06 вересня 2023 року представник позивача Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Благовісна 469» - адвокат Харченко Олег Миколайович через систему «Електронний суд» надав заяву про зменшення розміру позовних вимог, в якій зазначено, що відповідно до Довідки № 21 від 15 серпня 2023 року станом на 15 серпня 2023 року заборгованість відповідачів по сплаті внеску на встановлення регулятора температури з погодною корекцією і циркуляційним насосом на внутрішньо будинковій системі опалення становить 2304,80 грн. В зв`язку з чим вважає за необхідне зменшити розмір позовних вимог. Просить стягнути солідарно з ОСОБА_2 , ОСОБА_1 на користь ОСББ «Благовісна 469» заборгованість з внеску на встановлення регулятора температури з погодною корекцією і циркуляційним насосом на внутрішньо будинковій системі опалення 2304,80 грн. Стягнути в рівних частинах з ОСОБА_2 , ОСОБА_1 на користь ОСББ «Благовісна 469» судові витрати понесені позивачем, а саме, судовий збір в розмірі 2684, 00 грн. та витрати на правничу допомогу адвоката в розмірі 5250,00 грн.
Представник позивача Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Благовісна 469» - адвокат Харченко Олег Миколайович в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі та просив його задоволити, з врахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог.
Відповідач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов не визнала. Просила суд відмовити в задоволенні позову в повному обсязі. Проте, зазначила, що проти сплати коштів не заперечує, оскільки, це для покращення їхнього життя.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, причини неявки суду невідомі. Про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши письмові матеріали справи, приходить до наступного висновку..
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст. 13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до положень ст.ст. 12, 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками процесу. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (ст. 80 ЦПК України).
Частиною другою статті 95 ЦПК України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
В судовому засіданні встановлено, що згідно відомостей департаменту «Центр надання адміністративних послуг» ЧМР відповідача ОСОБА_2 та ОСОБА_1 зареєстровані за адресою: АДРЕСА_4 .
Даний факт, також, підтверджується відомостями Департаменту «Центр надання адміністративних послуг» ЧМР.
Рішенням загальних зборів ОСББ «Благовісна 469» Проколом №1 від 28 січня 2021 року було затверджено з 01 березня 2021 року тариф на утримання будинку АДРЕСА_3 з 1 кв.м. загальної площі квартири чи приміщення на місяць у розмірі: 1 поверх 6,39 грн.; 2-9 поверх 6,69 грн. Внесок в фонд капітального ремонту будинку в розмірі 2 грн. 74 коп.
Пунктом 4 порядку денного загальних зборів від 28 січня 2021 року серед інших питань було прийнято рішення про проведення енергомодернізації багатоквартирного будинку АДРЕСА_3 та модернізацію і технічне переоснащення інженерних систем.
В подальшому, з метою реалізації заходів з енергомодернізації багатоквартирного будинку АДРЕСА_3 та модернізації і технічному переоснащенню інженерних систем Загальними зборами ОСББ «Благовісна 469» 05 вересня 2022 року було прийнято рішення про встановлення регулятора температури з погодною корекцією і циркуляційним насосом на внутрішньо будинковій системі опалення згідно з проектом в будинку АДРЕСА_3 за рахунок внесків співвласників багатоквартирного будинку. Визначено внесок на дану реконструкцію системи опалення у розмірі 64,8 грн. за 1 кв.м. загальної площі квартири. Сплатити внесок на реконструкцію у розмірі не менше половини визначеної суми до 30 вересня 2022 року, залишкову суму внеску не пізніше 31 грудня 2022 року. Кошти на реконструкцію сплачуються на рахунок ОСББ «Благовісна 469» з призначення платежу «На встановлення ІТП».
Прийняті загальними зборами рішення, розміри внесків та дольової участі є діючими, правомірними, ніким неоспореними та не скасованими.
Відповідно до положень ст. 15 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» співвласник, зокрема, зобов`язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону 1, споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.
Житловий будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 перебуває на балансовому утриманні ОСББ «Благовісна 469», що знаходиться за адресою: м. Черкаси, вул. Благовісна, 469.
ОСББ «Благовісна 469» надає послуги з управління будинком відповідно до ст. 5 Закону 1, а саме: утримання вказаного будинку та прибудинкової території до нього, вивіз сміття , прибирання місць загального користування будинку, дератизації, дезінфекції та, нараховує та збирає плату з мешканців квартир за отримані послуги.
Договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій між позивачем та відповідачем не укладено.
Згідно відомостей департаменту «Центр надання адміністративних послуг» ЧМР відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_1 зареєстровані і є квартиронаймачами квартири АДРЕСА_2 .
Відповідно до ч. 2 ст. 32 Закону 1, розмір плати за комунальні послуги розраховуються щомісячно, виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань, засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.
Статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»визначено, що житлово-комунальні послуги - це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил. Споживачем житлово-комунальних послуг являється фізична особа чи юридична особа, яка отримує чи має намір отримувати житлово-комунальні послуги.
Відповідно дост. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на: 1) комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо, та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо); 2) послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо); 3) послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо); 4) послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд (заміна та підсилення елементів конструкцій та мереж, їх реконструкція, відновлення несучої спроможності несучих елементів конструкцій тощо).
За положеннямист. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»відносини у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються на договірних засадах.
Статтями20,21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»визначені права та обов`язки споживача й виконавця житлово-комунальних послуг. Зокрема, правом споживача є одержання вчасно та відповідної якості житлово-комунальних послуг згідно з законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, а обов`язком споживача - є укладення договору на надання житлово-комунальних послуг, підготовленого виконавцем на основі типового договору, а також оплата житлово-комунальних послуг у строки, встановлені договором або законом. Обов`язком виконавця - надання послуг вчасно та відповідної якості згідно із законодавством та умовами договору, а також підготовка та укладення із споживачем договору про надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.
Відповідно до ч. 1 ст. 32Закону України «Про житлово-комунальні послуги»плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно, відповідно до умов договору.
Відповідачем до суду не надано належних та допустимих доказів наявності в нього будь-яких претензій до ОСББ «Благовісна 469» щодо неналежної якості наданих їй житлово-комунальних послуг, як і не доведено фактів невиконання позивачем обов`язку з надання вищевказаних послуг.
Сам факт відсутності договору про надання житлово-комунальних послуг між ОСББ «Благовісна 469» та відповідачами не свідчить про відсутність у останньої обов`язку сплачувати нараховані кошти за надані позивачем житлово-комунальні послуги.
Відповідно до ст.ст.156,162 ЖК України, плата за комунальні послуги в будинку (квартирі), що належить на праві приватної власності, здійснюється за затвердженими в установленому порядку тарифами. Власник зобов`язаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги. Повнолітні члени сім`ї власника зобов`язані брати участь у витратах по утриманню будинку та прибудинкової території.
В судовому засіданні встановлено, що ОСББ «Благовісна 469» надавало відповідачам житлово-комунальні послуги, факт надання яких не спростовується відповідачами.
Також встановлено, що борг відповідачів перед ОСББ «Благовісна 469» з внеску на встановлення регулятора температури з погодною корекцією і циркуляційним насосом на внутрішньо будинковій системі опалення 2304 грн. 80 коп.
Оскільки, в судовому засіданні встановлено, що відповідачами своєчасно та в повному обсязі не оплачувалися надані їй ОСББ «Благовісна 469» послуги з утримання будинку та прибудинкової території, в результаті чого утворилась заборгованість за отримані послуги в сумі 2304 грн. 80 коп., то суд вважає за необхідне стягнути вищевказану заборгованість з відповідачів на користь позивача.
Відносно позовної вимоги про стягнення з ОСОБА_2 та ОСОБА_1 на користь ОСББ «Благовісна 469» витрат на правничу допомогу адвоката в розмірі 5250 грн. 00 коп, суд зазначає наступне.
Положеннями ст. 59 Конституції України закріплено, що кожен має право на професійну правничу допомогу. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.
Згідно зі ст. 15 ЦПК України учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом. Безоплатна правнича допомога надається в порядку, встановленому законом, що регулює надання безоплатної правничої допомоги.
Однією з основних засад (принципів) цивільного судочинства є відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення (пункт 12 ч. 3ст. 2 ЦПК України).
Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» договір про надання правової допомоги - це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.
Відповідно до ст. 133 ЦПК України - судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою (ч. 2 ст. 137 ЦПК України).
Статтею 137 ЦПК України встановлено, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Доля цілей розподілу судових витрат:1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язані зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою: 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи. У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.
Відповідно до ч. 8 ст.141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
Отже зазначені витрати мають бути документально підтверджені та доведені.
При цьому, склад та розмір витрат, пов`язаних з оплатою правничої допомоги, входить до предмета доказування у справі. На підтвердження цих обставин суду повинні бути надані договір про надання правової допомоги (договір доручення, договір про надання юридичних послуг та інше), документи, що свідчать про оплату гонорару та інших витрат, пов`язаних із наданням правової допомоги оформлені у встановленомузакономпорядку (квитанція до прибуткового касового ордера, платіжне доручення з відміткою банку або інший банківський документ, касові чеки, посвідчення про відрядження). Зазначені витрати мають бути документально підтверджені та доведені. Відсутність документального підтвердження витрат на правову допомогу, а також розрахунку таких витрат є підставою для відмови у задоволенні вимог про відшкодування таких витрат.
Аналогічна правова позиція зазначена в постанові Верховного Суду від 20 вересня 2018 року по справі № 751/3840/15-ц.
Як вбачається з матеріалів справи, на підтвердження понесених витрат на правничу допомогу адвокатом Харченко Олегом Миколайовичем надано:
Договір № 469 про надання професійної правової (правничої) допомоги від 13 березня 2023 року, укладеного між адвокатом Харченко Олегом Миколайовичем та об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Благовісна 469».
Додаток № 1 до Договору № 469 від 13 березня 2023 року «Про надання професійної правової (правничої) допомоги адвокатом».
Як вбачається з Детального опису робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом по кожній позовній заяву окремо, а саме, вид правової допомоги включав складання позовної заяви та формування додатків у відповідності з ЦПК України про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги з власників квартири або квартиронаймачів квартири по АДРЕСА_5 .
В судовому засіданні встановлено, що адвокатом Харченко Олегом Миколайовичем не надано Детального опису робіт (наданих послуг), виконаних ним по наданню правової допомоги саме по складанню позовної заяви про стягнення заборгованості саме з власників квартири за адресою: АДРЕСА_4 .
А тому, суд вважає, що позовна вимога про стягнення з відповідачів витрат на правничу допомогу в розмірі 5250,00 грн. не підлягає до задоволення.
Відносно стягнення з ОСОБА_2 та ОСОБА_1 на користь ОСББ «Благовісна 469» судового збору в розмірі 2684 грн. 00 коп.
Відповідач ОСОБА_1 є інвалідом 2 групи захворювання (Пенсійне посвідчення Серії ААМ № 239385) та відповідач ОСОБА_2 є інвалідом 2 групи захворювання (Довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією Серії 12 ААГ № 061309).
На підставі ЗУ «Про судовий збір» відповідача звільнені від сплати судового збору.
А тому, суд приходить до висновку про необхідність компенсування Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Благовісна 469» за рахунок держави в порядку, встановленому КМУ, судового збору в розмірі 2684 грн. 00 коп.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 64, 66, 67, 68, 156, 162 ЖК України, ст.ст. 11, 15, 16, 264, 267, 360, 382, 509, 525, 526, 530, 610, 611, 625 ЦК України, ст. ст. 4,11, 12, 13, 81, 89, 137, 141,263-266, 273 ЦПК України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Благовісна 469» до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задоволити частково.
Стягнути солідарно з ОСОБА_2 , ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Благовісна 469» заборгованість з внеску на встановлення регулятора температури з погодною корекцією і циркуляційним насосом на внутрішньо будинковій системі опалення в розмірі 2304 грн. 80 коп.
Решті відмовити.
Компенсувати Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Благовісна 469» за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, судовий збір в розмірі 2684 грн. 00 коп.
Рішення суду може бути оскаржене до Черкаського апеляційного суду на протязі 30 днів. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або в разі розгляду справи (вирішення справи) без повідомлення (виклику) учасників справи зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст рішення складено 13 жовтня 2023 року.
Головуючий: О. Г. Казидуб
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2023 |
Оприлюднено | 16.10.2023 |
Номер документу | 114144448 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про стягнення плати за користування житлом |
Цивільне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Казидуб О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні