УХВАЛА
13 жовтня 2023 року Справа № 580/9554/21
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд одноособово у складі головуючого судді Бабич А.М., розглянувши в порядку підготовки до судового розгляду в письмовому провадженні клопотання ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ про розгляд адміністративної справи в режимі відеоконференції за його позовом до ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "УКРАГРО НПК" про застосування заходів реагування,
УСТАНОВИВ:
15.11.2021 у Черкаський окружний адміністративний суд надійшов позов ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (04071, місто Київ, вулиця Межигірська, будинок 8; код ЄДРПОУ 38537963) (далі позивач) до ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "УКРАГРО НПК" (19200, Черкаська обл., Жашківський р-н, місто Жашків, вулиця Промислова, будинок 1; код ЄДРПОУ 31961067) (далі відповідач) про застосування заходів реагування у вигляді часткового зупинення експлуатації (роботи) адміністративного будинку А, складу ядохімікатів №1, Б, складу ядохімікатів №2, В, будинку охорони К, складу фосфорної муки Е за адресою: Київська область, Фастівський район, с.Червоне, вул.Білоцерківська, буд.25,- шляхом зобов`язання повністю зупинити експлуатацію вказаного об`єкта, до повного усунення порушень, зазначених в акті від 31.08.2021 №1607.
Ухвалою від 17.11.2021 суд відкрив загальне позовне провадження та призначив підготовче засідання. Термін підготовчого засідання продовжено на 30 днів у підготовчому засіданні 04.01.2022. У черговому підготовчому засіданні 20.01.2022 суд поставив на обговорення клопотання (вх.№48576/21), в якому відповідач просив зупинити провадження, надавши час для примирення. Обґрунтовуючи зазначив, що переважна більшість порушень усунена та відповідач вживає всі можливі заходи для усунення решти. На вказане Клопотання на адресу суду надійшло письмове заперечення позивача з обґрунтуванням, що належні докази усунення виявлених порушень відсутні, а для встановлення факту відсутності порушень необхідно провести позапланову перевірку. У підготовчому засіданні представники сторін підтримали власні позиції щодо Клопотання.
Ухвалою від 20.01.2022 суд відмовив повністю у задоволенні клопотання відповідача (вх. №48576/21) про зупинення провадження у справі. Того ж дня ухвалою суд закрив підготовче провадження та призначив судове засідання для розгляду справи по суті на 10 лютого 2022 року о 14:00 год. 10.02.2022 ухвалою суд призначив чергове судове засідання на 14 березня 2022 року о 14:00 год. Ухвалою від 14 березня 2022 року суд зупинив на період введення воєнного стану провадження у справі. 02 жовтня 2023 року ухвалою суд призначив відкрите судове засідання у справі для вирішення питання можливості поновити провадження у справі та продовжити її розгляд на 18 жовтня 2023 року о 14 год. 00 хв.
09.10.2023 від позивача до суду надійшло клопотання (вх.№ 429423/23) (далі Клопотання), в якому через введення на території України воєнного стану Указом Президента України №64/2022 у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та територіальну віддаленість від місця знаходження суду просить вирішити питання про його участь у розгляді справи №580/9554/21 в режимі відеоконференції, розгляд якої відбудеться 18.10.2023 о 14 год 00хв. Забезпечення проведення відеоконференції просить доручити одному зі вказаних судів: Київському окружному адміністративному суду (адреса: б-р.Лесі Українки, 26, м.Київ, 01133), Шостому апеляційному адміністративному суду (адреса: вул.Московська, 8, корпус 30, м.Київ, 01010), Подільському районному суду міста Києва (адреса: вул.Хорива, 21, м.Київ, 04071).
У період з 03.10.2023 до 12.10.2023 головуюча суддя перебувала на лікарняному.
Розглянувши Клопотання, суд дійшов висновку про наявність обґрунтованих підстав для його задоволення з огляду на таке.
Відповідно до частин 6, 8, 9 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Отже, такий спосіб участі сторони має винятковий характер та повинні існувати причини, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь. Такими причинами можуть бути, зокрема, територіальна віддаленість особи, яка бере участь у справі, від місця знаходження суду, де відбувається засідання, а також необхідність зменшення витрат, пов`язаних з прибуттям до суду.
Територіальна віддаленість позивача підтверджена. Водночас суд з`ясував технічну можливість забезпечення проведення відеоконференції вказаним позивачем судом на дату та час призначеного відкритого судового засідання, призначеного на 18 жовтня 2023 року о 14 год. 00 хв. Тому наявні підстави для такої участі представника позивача, у т.ч. на інші дати у разі призначення інших засідань з дорученням Шостому апеляційному адміністративному суду забезпечити їх проведення.
Керуючись ст.ст. 2-20, 44, 195, 241-246, 255, 295 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити клопотання (вх.№ 42942/23) ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (код ЄДРПОУ 38537963) про його участь в режимі відеоконференції у відкритому судовому засіданні в адміністративній справі №580/9554/21, призначеному на 18 жовтня 2023 року о 14 год. 00 хв та в наступних судових засіданнях.
Доручити Шостому апеляційному адміністративному суду (адреса: вул.Московська, 8, корпус 30, м.Київ, 01010) забезпечити проведення відкритого судового засідання, призначеного на 18 жовтня 2023 року о 14 год. 00 хв, та інших судових засідань у разі їх призначення в справі №580/9554/21 за участю представника ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (код ЄДРПОУ 38537963) в режимі відеоконференції.
2. Копію ухвали направити учасникам справи та Шостому апеляційному адміністративному суду.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя Анжеліка БАБИЧ
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2023 |
Оприлюднено | 16.10.2023 |
Номер документу | 114164559 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо цивільного захисту |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Парінов Андрій Борисович
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Анжеліка БАБИЧ
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні