ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2023 року м. Черкаси Cправа № 925/145/23
Господарський суд Черкаської області у складі судді Зарічанської З.В., за участю секретаря судового засідання Філіпової І.С., розглянув у відкритому судовому засіданні справу № 925/145/23
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Домантівське"</a>,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Сучасні овочеві технології",
про стягнення 21 792,96 доларів США,
за участю представників сторін:
від позивача: Василега А.П., адвокат, ордер від 25.01.2023 серія СА № 1046404,
від відповідача: участі не брали.
До Господарського суду Черкаської області надійшла позовна заява від 26.01.2023 Товариства з обмеженою відповідальністю "Домантівське"</a> (далі - ТОВ "Домантівське") з вимогою стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Сучасні овочеві технології" (далі - ТОВ "Сучасні овочеві технології") 14 490 доларів США боргу, 7 302,96 доларів США неустойки, а разом 21 792,96 доларів США.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує невиконанням відповідачем умов Договору поставки від 11.10.2021 № 11/10-21 в частині неоплати поставленого товару.
Ухвалою від 15.02.2023 господарський суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі №925/145/23 за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначив на 18.09.2023 об 11:00. Встановив, що в разі відкладення підготовчого засідання 18.09.2023, визначити наступну дату підготовчого засідання - 05.10.2023 об 11:00, в разі закриття підготовчого провадження 18.09.2023 - засідання 05.10.2023 об 11:00 вважати засіданням по розгляду справи по суті. Встановив сторонам строк для подання заяв по суті та зупинив провадження у справі № 925/145/23 до надходження відповіді від компетентного органу іноземної держави на судове доручення або до дати наступного судового засідання.
04.07.2023 від позивача надійшло клопотання про прийняття доказу.
Ухвалою від 18.09.2023 господарський суд поновив провадження у справі № 925/145/23.
Ще однією ухвалою від 18.09.2023 господарський суд закрив підготовче провадження у справі та призначив справу до судового розгляду по суті на 05.10.2023 об 11:00.
У судовому засіданні 05.10.2023 представник відповідача участі не брав.
Згідно з повідомленням, розміщеним 25.02.2022 на офіційному вебсайті Акціонерного товариства "Укрпошта", Укрпошта припинила поштове співробітництво з Поштою Росії та Білорусі. Посилки та перекази в ці країни не приймаються.
Судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародним договором України встановлено інші правила судочинства, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору. (ч. 1, 2 ст. 3 ГПК України)
Іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. (ст. 365 ГПК України)
У разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами. (ст. 367 ГПК України)
Оскільки відповідачем у справі є іноземний суб`єкт господарювання (Республіка Білорусь), то до правовідносин щодо повідомлення іноземної сторони про розгляд справи, судом застосовано положення Гаазької Конвенції про вручення за кордоном судових або позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 (далі - Конвенція), учасниками яких є Україна та Республіка Білорусь.
Відповідно до ст. 2 Конвенції, кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом.
Відповідно до інформації, яка міститься на веб-сайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права: http://www.hcch.net, Центральним органом Республіки Білорусь є Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Belarus Legal and Treaties Department, який знаходиться за адресою: Ul. Lenina, 19, Minsk, Belarus, 220030.
Для належного повідомлення відповідача про розгляд справи № 925/145/23 Господарський суд Черкаської області ухвалою від 15.02.2023 зупинив провадження у справі № 925/145/23.
28.02.2023 від позивача на виконання ухвали суду від 15.02.2023 надійшли належним чином (нотаріально) засвідчені переклади на англійську мову визначених ухвалою суду документів.
Господарський суд 03.03.2023 звернувся з Листом до Департаменту міжнародного права Міністерства юстиції України з проханням направити до компетентного органу Республіки Білорусь (Міністерства закордонних справ Республіки Білорусь) на підставі Гаазької Конвенції про вручення за кордоном судових або позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 через Міністерство закордонних справ України Прохання про вручення за кордоном судових або позасудових документів з відповідними додатками (в т.ч. ухвали про відкриття провадження у справі).
16.06.2023 до суду надійшов лист Міністерства юстиції України, з яким повернуто матеріали доручення, направлені Господарським судом Черкаської області, оскільки білоруська сторона повернула документи і повідомила про відмову приймати судові доручення дипломатичними каналами.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 9 ГПК України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.
Інформація щодо суду, який розглядає справу, учасників справи та предмета позову, дати надходження позовної заяви (скарги) або будь-якої іншої заяви або клопотання у справі, у тому числі особи, яка подала таку заяву, вжитих заходів забезпечення позову та (або) доказів, стадії розгляду справи, місця, дати і часу судового засідання, руху справи з одного суду до іншого є відкритою та підлягає невідкладному оприлюдненню на офіційному веб-порталі судової влади України в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Отже, за відсутності поштового зв`язку із запитуваною Державою Господарський суд Черкаської області здійснював повідомлення відповідача шляхом розміщення оголошення на офіційному вебсайті Господарського суду Черкаської області. Оголошення розміщено 16.06.2023.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 ГПК України, відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, викликається в суд через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання. З опублікуванням оголошення про виклик відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи. В оголошенні про виклик вказуються дані, зазначені в частині першій статті 121 цього Кодексу.
Отже, суд вжив усіх передбачених законом засобів для належного повідомлення відповідача про розгляд справи за його участю.
Присутній у судовому засіданні 05.10.2023 представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та наполягав на їх задоволенні.
Відповідач своїм правом не скористався, відзив на позов суду не надав.
Відповідно до ч. 9 ст. 165 ГПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, господарський суд встановив таке.
11.10.2021 ТОВ "Сучасні овочеві технології" (Покупець) та ТОВ "Домантівське" (Продавець) підписали Договір поставки № 11/10-21. (далі - Договір)
Продавець зобов`язується поставити, а Покупець прийняти та оплатити Товар - швидко заморожені овочі (далі - "Товар"), а саме: - кукурудза цукрова в зернах бланширована швидкозаморожена. (п. 1.1. Договору)
Товар доставляється автомобільним транспортом, залученим Продавцем. (п. 1.2. Договору)
Ціна на товар встановлюється в доларах США і визначається в Додатку/ах до цього контракту, який/які є його невід`ємною частиною. (п. 2.1. Договору)
Загальна сума за цим Договором становить 1 000 000 (один мільйон) доларів США.
Загальна сума за цим Договором може бути змінена. Зміна суми Договору узгоджується Додатковою угодою до Договору, яка є його невід`ємною частиною з моменту підписання її Сторонами.
У випадку оплати відповідно до п. 8.1.1. цього Договору, суми за окремі партії Товару не можуть бути змінені після отримання від Покупця оплати відповідної партії Товару. (п. 2.2. Договору)
Умови поставки - DAP, м. Бихов, Могилівська обл.; DAP- р.п. Речица, Брестська обл., Республіка Білорусь (Інкотермс 2010) або умови поставки, вказані в CMR-накладній і рахунку-фактурі. Місце відвантаження зазначається в CMR-накладній. (п. 2.5. Договору)
Товар поставляється протягом строку дії цього Договору окремими партіями, на підставі Замовлення Покупця. Замовлення направляється у вигляді листа на електронну пошту Продавця або усно телефоном. Після отримання Замовлення Сторони погоджують найменування, асортимент, кількість Товару, який поставляється, строк поставки і інші умови доставки Товару. Найменування, асортимент, кількість Товару, який поставляється фіксується в CMR-накладній. (п. 4.1. Договору)
У випадку оплати Товару, відповідно до п. 8.1.1. цього Договору, строк поставки окремих партій Товару не може бути більшим 180 (ста вісімдесяти) календарних днів з дати оплати Товару. (п. 4.2. Договору)
Вантажовідправник (він же експортер): ТОВ "Домантівське", Україна, 19754, Черкаська обл., Золотоніський р-н, с. Домантове, вул. К.Маркса, буд. 2/1. (п. 4.3. Договору)
Вантажоотримувачем товару за цим договором є організації, вказані в CMR-накладній. (п. 4.4. Договору)
Оплата Товару за цим Договором здійснюється на умовах відстрочення платежу в строк не пізніше 180 (ста вісімдесяти) календарних днів з дати митного оформлення (виписування експортної ГТД) за Товар, вигружений "Продавцем". (п. 8.1. Договору)
За домовленістю сторін оплата Товару може бути здійснена "Покупцем" у формі часткової або повної передоплати за відповідну партію Товару протягом 10 (десяти) банківських днів з дати виставлення рахунку. (п. 8.1.1. Договору)
Валютою платежів за цим Договором є долари США (код - 840). (п. 8.2. Договору)
Датою оплати вважається день списання грошових коштів з розрахункового/поточного валютного рахунку Покупця. (п. 8.4. Договору)
За кожен день прострочення оплати Товару з боку Покупця, останній зобов`язується у випадку наявності письмової вимоги Продавця, оплатити Продавцю неустойку в розмірі 0,3 % від вартості неоплаченого Товару за кожен день прострочення виконання зобов`язань з оплати. На авансові (передоплатні) платежі неустойка не поширюється. (п. 9.4. Договору)
У разі виникнення суперечок сторони будуть намагатись їх врегулювати шляхом перемовин. Якщо сторони не зможуть дійти до згоди, то справа передається в суд за місцем знаходження Позивача. (п. 12.1. Договору)
До відносин сторін за цим Договором застосовується матеріальне право сторони Позивача. (п. 12.2. Договору)
Цей Договір набуває законної сили з дати його підписання і діє до "01" вересня 2022 року. За згодою Сторін цей Договір може бути підписаний засобами факсимільного зв`язку з подальшим наданням оригіналів. Строк надання оригіналів - 10 (десять) календарних днів. (п. 14.1. Договору)
11.10.2021 сторонами підписано Додаток № 1 до Договору поставки № 11/10-21, відповідно до п. 1 якого, Продавець зобов`язується поставити, а Покупець прийняти та оплатити Товар - кукурудзу цукрову в зернах бланшировану швидкозаморожену, в кількості 1200 (одна тисяча двісті) тонн, за ціною - 0,70 доларів США за 1 (один) кілограм.
Відповідно до експортної ВМД № UA902020/2022/201069, позивач поставив відповідачу товар на загальну суму 14 490 доларів США. Відповідно до відмітки, товари вивезено за межі митної території України в повному обсязі 02.02.2022.
Як стверджує позивач, відповідач поставлений товар не оплатив.
Оскільки міжнародні поштові відправлення між Україною та Республіку Білорусь припинилися, позивач направляв на електронну пошту відповідача sot.galina@mail.ru Вимогу про сплату заборгованості за поставлений товар № 48 від 28.12.2022, Вимогу про сплату заборгованості за поставлений товар № 49 від 16.01.2023.
У відповідь на зазначені Вимоги, відповідач 17.01.2023 направив на електронну адресу позивача лист, в якому повідомив про неможливість здійснення грошового переказу з наданням листа Національного банку Республіки Білорусь від 16.11.2022 року за №21 -17/117.
В позовній заяві позивач зазначив, що підпунктом 2 пункту 172 постанови Національного банку України № 18 від 24.02.2022 передбачено, що заборони, визначені в пункті 17 цієї постанови, не поширюються на переказ коштів (крім російських рублів та білоруських рублів) на рахунки резидентів у банках за операціями з експорту товарів, повернення коштів за операціями з імпорту товарів. У разі надходження коштів із-за кордону в російських рублях / білоруських рублях за такими операціями банку дозволяється здійснити обмін цих коштів на міжнародному валютному ринку на іншу валюту (крім російських рублів / білоруських рублів) для її подальшого зарахування на рахунки клієнта.
За твердженням позивача прийняті Національним банком України рішення у вигляді постанов не позбавляють відповідача можливості виконати взяті на себе зобов`язання по Договору, а саме сплатити заборгованість у валюті євро за поставлений товар.
Оскільки відповідачем зобов`язання за Договором не виконано, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Розглядаючи спір суд застосовує такі положення чинного законодавства.
Ч. 1 ст. 265 Господарського кодексу України (далі - ГК України) передбачено, що за договором поставки одна сторона - постачальник зобов`язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов`язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.
За договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін (ч. 1, 2 ст. 712 ЦК України).
Згідно з ч. 6 ст. 265 ГК України, до відносин поставки, не врегульованих цим Кодексом, застосовуються відповідні положення ЦК України про договір купівлі-продажу.
Ст. 655 ЦК України врегульовано, що за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно до ч. 1 ст. 656 ЦК України, предметом договору купівлі-продажу може бути товар, який є у продавця на момент укладення договору або буде створений (придбаний, набутий) продавцем у майбутньому.
Відповідно до ст. 662, 663 ЦК України продавець зобов`язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу, та у встановлений договором строк.
Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
За приписами ст. 525, 615 ЦК України одностороння відмова від виконання зобов`язання і одностороння зміна умов договору не допускаються.
Ст. 530 ЦК України встановлено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Відповідно до положень ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
За ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Товар поставляється протягом строку дії цього Договору окремими партіями, на підставі Замовлення Покупця. (п. 4.1. Договору)
Відповідно до експортної ВМД № UA902020/2022/201069, позивач поставив відповідачу товар на загальну суму 14 490 доларів США. Відповідно до відмітки, товари вивезено за межі митної території України в повному обсязі 02.02.2022.
Отримання товару відповідачем при направленні відповіді позивачу на Вимоги про оплату такого товару не оспорюється.
З викладене випливає, що позивачем виконано зобов`язання за Договором.
Оплата Товару за цим Договором здійснюється на умовах відстрочення платежу в строк не пізніше 180 (ста вісімдесяти) календарних днів з дати митного оформлення (виписування експортної ГТД) за Товар, вигружений "Продавцем". (п. 8.1. Договору)
Датою оплати вважається день списання грошових коштів з розрахункового/поточного валютного рахунку Покупця. (п. 8.4. Договору)
З матеріалів справи випливає, що відповідачем поставлений товар на суму 14 490 доларі США оплачено не було. На підтвердження викладеного позивачем також надано Лист Акціонерного банку "Південний" від 18.01.2023 № 17/2600/2023 Про заборгованість нерезидента, в якому зазначено, що станом на 18.01.2023 за обліковими даними Акціонерного Банку "Південний" заборгованість ТОВ "Сучасні овочеві технології" (Білорусь) перед ТОВ "Домантівське" за зовнішньоекономічним контрактом № 11/10-21 від 11.10.2021 становить 14 490 дол. США.
Щодо посилання відповідача на введення Національним банком України заборони на проведення транзакцій з білоруськими рублями та операцій з фізичними та юридичними особами Республіки Білорусь, господарський суд звертає увагу, що пп. 2 п. 17 постанови Національного банку України № 18 від 24.02.2022 передбачена заборона уповноваженим установам здійснювати будь-які валютні операції учасником яких є юридична або фізична особа, яка має місцезнаходження (зареєстрована / постійно проживає) в російській федерації або в Республіці Білорусь.
Підпунктом 2 пункту 172 постанови Національного банку України № 18 від 24.02.2022 передбачено, що заборони, визначені в пункті 17 цієї постанови, не поширюються на переказ коштів (крім російських рублів та білоруських рублів) на рахунки резидентів у банках за операціями з експорту товарів, повернення коштів за операціями з імпорту товарів. У разі надходження коштів із-за кордону в російських рублях / білоруських рублях за такими операціями банку дозволяється здійснити обмін цих коштів на міжнародному валютному ринку на іншу валюту (крім російських рублів / білоруських рублів) для її подальшого зарахування на рахунки клієнта.
Отже, прийняті Національним банком України рішення у вигляді постанов не позбавляють відповідача можливості виконати взяті на себе зобов`язання по Договору, а саме сплатити заборгованість у передбачені Договором валюті - доларах США за поставлений товар, оскільки зі сторони держави Україна відсутні заборони та обмеження здійснювати будь-які валютні операції учасником яких є юридична особа, яка має місцезнаходження (зареєстрована) в Республіці Білорусь, у разі якщо переказ коштів (крім російських рублів та білоруських рублів) на рахунки резидентів України у банках здійснюється за операціями з експорту товарів.
Таким чином, господарський суд доходить висновку, що позовна вимога про стягнення з відповідача 14 490 доларів США боргу є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Крім того, позивачем заявлено до стягнення 302,96 доларів США неустойки.
Статтею 216 ГК України встановлено, що учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.
Штрафними санкціями згідно зі ст. 230 ГК України визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання. Суб`єктами права застосування штрафних санкцій є учасники відносин у сфері господарювання, зазначені у статті 2 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 6 ст. 232 ГК України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.
За кожен день прострочення оплати Товару з боку Покупця, останній зобов`язується у випадку наявності письмової вимоги Продавця, оплатити Продавцю неустойку в розмірі 0,3 % від вартості неоплаченого Товару за кожен день прострочення виконання зобов`язань з оплати. На авансові (передоплатні) платежі неустойка не поширюється. (п. 9.4. Договору)
Так позивач нараховує позивачу пеню за період 02.08.2022 - 16.01.2023 на суму заборгованості 14 490 доларів США в розмірі 7 302,96 доларів США.
Закон України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань" № 543/96-ВР від 22.11.1996 (з наступними змінами), регулює договірні правовідносини між платниками та одержувачами грошових коштів щодо відповідальності за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань. Статтею 1 цього Закону передбачено, що платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін. А згідно зі ст. 3 вказаного Закону розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Ч. 2 ст. 343 ГК України визначено, що платник грошових коштів сплачує на користь одержувача цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін, але не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Здійснивши розрахунок пені, з урахуванням умов Договору та норм наведеного законодавства, прострочення відповідачем сплати грошового зобов`язання, суд дійшов висновку, що обґрунтованою сумою, яка підлягає стягненню є 3 334.68 доларів США.
Підсумовуючи викладене, господарський суд частково задовольняє позовні вимоги.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст. 74, 76 - 77, 123, 129, 233, 236 - 241, 326-327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Сучасні овочеві технології" (Общества с ограниченной ответсвенностью "Современные овощные технологии") код 391004756, місцезнаходження: вул. Красноармійська, буд. 26, місто Бихов, Могильовська область, Республіка Білорусь, 213352) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Домантівське"</a> (ідентифікаційний код 34223663, вул. Карла Маркса, 2/1, с. Домантове, Золотоніський р-н, Черкаська обл., 19754) 14 490 доларів США боргу, 3 334,68 доларів США неустойки та 9 777,73 грн судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
В решті позову відмовити.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено та підписано 13.10.2023.
Суддя Зоя ЗАРІЧАНСЬКА
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2023 |
Оприлюднено | 16.10.2023 |
Номер документу | 114166832 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань зовнішньоекономічної діяльності |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Зарічанська З.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні