Ухвала
від 16.10.2023 по справі 308/17664/23
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/17664/23

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

16 жовтня 2023 року м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Голяна О.В., ознайомившись з матеріалами справи за позовом Ужгородського зонального відділу Військової служби правопорядку до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Приватне акціонерне товариство «Страхова Компанія «Українська Страхова Група», про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,-

В С Т А Н О В И Л А :

12.10.2023 року Ужгородський зональний відділ Військової служби правопорядку звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ПАТ «Страхова Компанія «Українська Страхова Група», в якому просить суд:

- стягнути з ОСОБА_1 на користь Ужгородського зонального відділу Військової служби правопорядку відшкодування матеріальної шкоди внаслідок дорожньо-транспортної пригоди в розмірі 368795,00 грн.;

- стягнути з ОСОБА_1 на користь Ужгородського зонального відділу Військової служби правопорядку судовий збір в розмірі 5 531,94 грн.

Розглянувши подану заяву,вважаю за необхідне залишити її без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Згідно з ч. 2 та ч. 4 ст. 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Суддя звертає увагу на те, що копії будь-яких документів мають засвідчувати їх дійсність, оскільки мають бути виготовлені виключно з оригіналів цих документів.

Однак, позивачем копії документів, що додані до позовної заяви, зокрема копія постанови Виноградівського районного суду Закарпатської області від 04.08.2023 по справі № 299/4668/23, супровідний лист вх.№ 3232 від 25.07.2023, висновок експерта № СЕ-19/107-23/6720АВ від 21.07.2023, поліс № АР/6195071, належним чином не завірені.

Окрім того, суддя звертає увагу позивача на наступне.

Право на доступ до суду реалізується на підставах і в порядку, встановлених законом. Учасники справи зобов`язані діяти в межах відповідних судових процедур. Зазначені процедури спрямовані на дотримання оптимального балансу між правом особи на судовий захист і принципами юридичної визначеності, ефективності й оперативності судового процесу.

Підсудність - це розподіл підвідомчих загальним судам цивільних справ між різними судами першої інстанції залежно від роду (характеру) справ, що підлягають розгляду, і від території, на яку поширюється юрисдикція того чи іншого суду.

Територіальна підсудність (юрисдикція) - це підсудність цивільної справи загальному суду в залежності від території, на яку поширюється юрисдикція даного суду. За її допомогою вирішується питання, яким з однорідних судів підсудна для розгляду відповідна справа.

Згідно з ч. 1ст. 42 ЦПК Україниу справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.

Приписамист. 48 ЦПК Українивизначено, що сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.

Позивачем згідно заявленого позову являється Ужгородський зональний відділ Військової служби правопорядку, код ЄДРПОУ 24290178, місцезнаходження Закарпатська область, м. Ужгород, вул.Артилерійська, 1Е, відповідачем являється фізична особа ОСОБА_1 , зареєстрований згідно даних Єдиного державного демографічного реєстру за адресою АДРЕСА_1 , а місцем завдання шкоди (місцем скоєння ДТП) являється автодорога Київ-Чоп М06 693 км+150 м, тобто Виноградівський район Закарпатської області.

Згідно ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичних осіб пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Статтею 28 ЦПК України передбачена підсудність справ за вибором позивача.

Позивач в позовній заяві посилається на те, щовідповідно до пункту 7 ст. 28 ЦПК України позови про відшкодування шкоди, заподіяної майну юридичної особи, можуть пред`являтися також за місцем реєстрації юридичної особи, тому позов пред`явлений до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області саме за місцерозташуванням позивача, який являється юридичної особою.

Разом з тим, пункт 7 статті 28 ЦПК України в діючий редакції ЦПК України відсутній, а частина сьома статті 28 із змінами, внесеними згідно із Законом№ 440-IX від 14.01.2020,викладена в наступній редакції: "Позови, що виникають із діяльності філії або представництва юридичної особи, а також відокремленого підрозділу органу державної влади без статусу юридичної особи, можуть пред`являтися також за їх місцезнаходженням".

Викладене викликає об`єктивний сумнів суду в підсудності позову Ужгородському міськрайонному суду Закарпатської областіобласті, а тому суддя вважає, що позивач має визначити та довести, з точки зору визначеної законом альтернативної підсудності, яким судом має бути розглянута справа.

Суддя звертає увагу позивача на те, що в силу ч.1ст.378 ЦПК Українисудове рішення, яким закінчено розгляд справи, підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності).

Таким чином, зазначене є недоліком позовної заяви, який має бути усунений позивачем.

Відповідно до ч.1 ст.185ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Згідно ч.3ст.185 ЦПК Україниякщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177цього Кодексу, усуне зазначені недоліки, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

За таких обставин, дану позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.175,177,185,260,261 ЦПК України, -

П О С Т А Н О В И Л А :

Позовну заяву Ужгородського зонального відділу Військової служби правопорядку до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Приватне акціонерне товариство «Страхова Компанія «Українська Страхова Група», про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.

Копію ухвали надіслати особам, які звернулися із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена.

Суддя О.В. ГОЛЯНА

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення16.10.2023
Оприлюднено17.10.2023
Номер документу114181617
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП

Судовий реєстр по справі —308/17664/23

Ухвала від 24.01.2025

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Надопта А. А.

Ухвала від 07.10.2024

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Надопта А. А.

Ухвала від 23.02.2024

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Надопта А. А.

Ухвала від 01.01.2024

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Надопта А. А.

Ухвала від 23.11.2023

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Надопта А. А.

Ухвала від 23.10.2023

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Голяна О. В.

Ухвала від 16.10.2023

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Голяна О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні