1Справа № 335/9915/23 2/335/3492/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 жовтня 2023 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Стеценко А.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Територільна громада в особі Брагінівської сільської ради Синельніковського району Дніпропетровської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору приватний нотаріус Запорізького міського нотаріального округу Єдемська-Фастовець Ольга Вячеславівна, про встановлення факту постійного проживанняя разом із спадкодавцем,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя з позовом до ОСОБА_2 , Територільна громада в особі Брагінівської сільської ради Синельніковського району Дніпропетровської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору приватний нотаріус Запорізького міського нотаріального округу Єдемська-Фастовець Ольга Вячеславівна, про встановлення факту постійного проживанняя разом із спадкодавцем.
Вивчивши позовну заяву та додані до неї фотокопії документів, доходжу наступних висновків.
Правила виключної підсудності визначені ст. 30 ЦПК України.
Виключна підсудністьє особливим видом територіальної підсудності, правила якої забороняють застосувати під час вчинення позову інші норми, що регулюють інші види територіальної підсудності, передбачені в статтях 2729 ЦПК України.
В силу приписів ч. 1ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
До нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення (ч. 1 ст. 181 ЦК України).
Отже, виключна підсудність застосовується до тих спорів, вимоги за якимистосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, а спір може стосуватися як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном.
Такий правовий висновок про застосування ст. 30 ГПК України та ст. 30 ЦПК України викладено у постанові Великої Палати Верховного Суду від 16.02.2021 у справі № 911/2390/18.
Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду в постанові від 16.05.2018 у справі № 640/16548/16-ц зазначив, що до позовів, які виникають з приводу нерухомого майна, належать, зокрема, позови про: право власності на таке майно; право володіння і користування ним (стаття 358 Цивільного кодексу України, далі - ЦК України); поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності, та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 цього Кодексу); поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності, та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 цього Кодексу); право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди, тощо; визнання правочину з нерухомістю недійсним; звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Предметом позову в даній справі є встановлення факту проживання із спадкодавцем для прийняття спадщини, яка складається з нерухомого майна земельної ділянки реєстраційний №220945412238, кадастровий номер 1223880500:02:001:0484, розташованого на території Петропалівського району Дніпропетровської області.
Отже, справа за позовом ОСОБА_1 належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Петропавлівського районного судуд Дніпропетровської області.
Статтею 187 ЦПК Українивизначено, що якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, на підставі частини 9 цієї ж статті, суд надсилає справу за підсудністю в порядку встановленомустаттею 31 ЦПК України.
Пунктом 1 ч. 1ст. 31 ЦПК Українипередбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо: справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення (ч. 3ст. 31 ЦПК України).
З огляду на викладене, вважаю за необхідне вищезазначений позов передати за підсудністю до Петропавлівського районного судуд Дніпропетровської області.
Керуючись ст. ст.30,31, 32,187 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Територільна громада в особі Брагінівської сільської ради Синельніковського району Дніпропетровської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору приватний нотаріус Запорізького міського нотаріального округу Єдемська-Фастовець Ольга Вячеславівна, про встановлення факту постійного проживанняя разом із спадкодавцем - передати за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Петропавлівського районного судуд Дніпропетровської області.
Передачу справи здійснити не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, проте може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не був вручений у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга на ухвалу подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя А.В. Стеценко
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2023 |
Оприлюднено | 18.10.2023 |
Номер документу | 114208104 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Стеценко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні