Справа №2-73/2011 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
13 жовтня 2011 року Черкаський районний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді Іваненка І. В.
при секретарі Пазенко О. О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на майно у порядку спадкування з об`єднаними в одне провадження позовними вимогами за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання права власності на майно у порядку спадкування,-
ВСТАНОВИВ:
Первинно ОСОБА_1 та ОСОБА_3 звернулися до суду з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 про визнання права власності на майно у порядку спадкування.
В обґрунтуванні своїх вимог позивачі указували, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер їхній чоловік та батько ОСОБА_7 , після смерті якого залишилася спадщина у вигляді будинку з надвірними спорудами, розташованого у АДРЕСА_1 . Позивачі указували, що вони є спадкоємцями першої черги за законом. Позивачі також указували, що спірний будинок належав їхньому чоловікові та батькові, однак за життя він не оформив правовстановлюючих документів на домоволодіння. На час смерті чоловіка та батька, як указували позивачі, вони проживали разом з ним, доглядали його та поховали, тому вважають, що вони фактично прийняли спадщину. Під час звернення позивачів до нотаріальної контори з метою оформлення спадкових прав, їм було відмовлено через відсутність правовстановлюючих документів, які підтверджували б право власності спадкодавця на спадкове майно.
Позивачі первинно просили суд задовольнити їхні вимоги, тобто визнати за ними право власності на спадкове майно у рівних частках, що складається з житлового будинку з надвірними спорудами, який розташований у АДРЕСА_1 .
У судовому засіданні відповідачі заявили до позивачів зустрічний позов про визнання права власності на майно у порядку спадкування. Вони указували, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла їхня мати, а також мати їхнього брата (батька та чоловіка позивачів) ОСОБА_8 . Вона мала у власності будинок у АДРЕСА_1 . У 1985 році усі четверо відповідачів за первісним позовом подали заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини і прийняли її. Вважають, що спадщину також прийняв того часу й їхній померлий брат ОСОБА_7 , оскільки фактично проживав разом із матір`ю і від спадщини не відмовився. Свідоцтва про спадщину не отримували.
Первинно просили суд визнати за ними право власності на указане вище домоволодіння по 1/5 частці за кожним, а позовні вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_3 задовольнити лише у частині, що мала належати їхньому померлому братові (чоловікові та батькові позивачів за первісним позовом), а саме 1/5 частина, тобто по 1/10 частині за дружиною та дочкою.
В ході тривалого розгляду справи сторони по справі досягли згоди про те, що всі учасники справи, крім ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , відмовляються від претензій на указаний будинок і просять суд поділити його пополам у рівних ідеальних частках між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , про що подали до суду відповідні заяви.
Згідно зі ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Згідно з ч.1 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Враховуючи, що досягнута сторонами згода не суперечить чинному законодавству, прав інших осібне порушує, відповідає інтересам усіх зацікавлених осіб, суд вважає можливим задовольнити обидва позови відповідно до змісту змінених обома сторонами справи позовних вимог.
Сторони указали, що жодних інших претензій один до одного, у тому числі щодо судових витрат, вони не мають. Просили зняти накладений на будинок арешт.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Первісний позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на ідеальну частину будинку з надвірними спорудами, який розташований за адресою АДРЕСА_1 .
Зустрічний позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на ідеальну частину будинку з надвірними спорудами, який розташований за адресою АДРЕСА_1 .
Арешт та заборону відчуження, накладені на будинок з надвірними спорудами за адресою АДРЕСА_1 , ухвалою Черкаського районного суду Черкаської області від 18 серпня 2008 року, скасувати.
Рішення може бути оскаржене до судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Черкаської області протягом 10 днів.
Головуючий,
суддя Черкаського районного суду І. В. Іваненко
Суд | Черкаський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2023 |
Оприлюднено | 19.10.2023 |
Номер документу | 114243918 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Черкаський районний суд Черкаської області
Іваненко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні