Справа № 303/9934/23
2/303/1526/23
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
19 жовтня 2023 року м. Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Заболотний А.М., розглянувши матеріали за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «І.Т.В. Сервіс Плюс», Житлово ремонтно-експлуатаційного підприємства № 3, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Відділ державної виконавчої служби у місті Мукачеві Мукачівського району Закарпатської області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), про зняття арешту з нерухомого майна,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ТзОВ «І.Т.В. Сервіс Плюс», Житлово ремонтно-експлуатаційного підприємства № 3, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Відділ державної виконавчої служби у місті Мукачеві Мукачівського району Закарпатської області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), про зняття арешту з нерухомого майна.
При вирішенні питання щодо можливості прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд, передусім, виходить з того подана позовна заява повинна бути подана з додержанням вимог, визначених ст.ст. 175-177 ЦПК України.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Відповідно до ч. 2 ст. 48 ЦПК України позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Згідно з ст. 90 ЦК України юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму.
Так, одним із відповідачів у позові зазначено Житлово ремонтно-експлуатаційного підприємства № 3. Однак, позовній заяві не зазначено ідентифікаційного коду зазначеної юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
За таких обставин, з урахуванням вищевказаного, позивачу слід вказати ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України Житлово ремонтно-експлуатаційного підприємства № 3.
Також, суд ваважає за доцільне зазначити і таке.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Законом України «Про судовий збір» визначено правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Зі змісту пред`явлених позовних вимог слідує, що позивач зокрема просить суд: 1) зняти арешт з нерухомого майна (реєстраційний номер обтяження 8282991), зареєстрований 11.12.2008 року за № 8282991 реєстратором: Закарпатська філія державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України, накладений на підставі постанови № 12-669 від 11.12.2008 року, Мукачівським МВ ДВС на невизначене майно, що належить ОСОБА_2 ; 2) зняти арешт з нерухомого майна (реєстраційний номер обтяження 16730029), зареєстрований 04.10.2016 року державним реєстратором Халус Є.М., Мукачівського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, на підставі постанови про накладення арешту № 52295908 від 03.10.2016 року, виданий Мукачівським МВ ДВС на майно ОСОБА_2 .
Тобто заявляєдві самостійнівимоги немайновогохарактеру кожна з яких потребує окремого вирішення.
При цьому встановлено, що до позову додано квитанцію № 4392710079 від 27.07.2023 року, відповідно до якої позивачем ОСОБА_1 сплачено судовий збір у розмірі 1073,60 грн., тобто за одну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою підлягає сплаті судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який станом на 01.01.2023 року становить 1073,60 грн.
Поряд з цим, матеріали справи не містять доказів сплати судового збору ще за одну вимогу немайнового характеру, який необхідно сплатиту та представити суду відповідні докази.
Судовий збір сплатити за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у Зак. обл/Мукачівська тг/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37975895; код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача UA908999980313141206000007383; код класифікації доходів бюджету 22030101; найменування коду класифікації доходів бюджету: судовий збір; призначення платежу «судовий збір за позовом (ПІБ чи найменування), Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області, та долучити відповідні платіжні документи до позовної заяви.
Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя,-
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «І.Т.В. Сервіс Плюс», Житлово ремонтно-експлуатаційного підприємства № 3, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Відділ державної виконавчої служби у місті Мукачеві Мукачівського району Закарпатської області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), про зняття арешту з нерухомого майна - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині цієї ухвали, протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.
Роз`яснити, що якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві (ч. 3 ст. 185 ЦПК України).
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.М.Заболотний
Суд | Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 19.10.2023 |
Оприлюднено | 23.10.2023 |
Номер документу | 114285515 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Заболотний А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні