Ухвала
від 17.10.2023 по справі 646/6518/23
ЧЕРВОНОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

№ провадження 2/646/2328/2023

Справа № 646/6518/23

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

17 жовтня 2023 року м. Харків

Суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова Блага І.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Харківгаз збут», Товариства з обмеженою відповідальністю «Агентство нерухомості «Гагарінець» про визнання додаткової угоди недійсною та такою, що обмежує права споживача, -

встановив:

До Червонозаводського районного суду м. Харкова надійшла вказана вище позовна заява, в якій позивача просить:

-визнати його побутовим споживачем природного газу з обов`язком сплачувати за постановлення природного газу по цінам. Встановленим державою для побутових споживачів.

-визнати п. 1 Додаткової угоди до Договору № 41GT617-139-21 від 01.01.2021, що укладена між ТОВ «Харківгаз збут» та ТОВ «Агентство нерухомості «Гагарінець»-недійсним в частині визначення ціни за постачання природного газу, з моменту укладання цієї угоди та привести сторони в положення, відповідно до умов правовідносин з побутовим споживачем,

-визнати ТОВ «АН «Гагарінець» представником побутових споживачів, власників (орендарів) квартир, будинку АДРЕСА_1 ,

-визнати ТОВ «АН «Гагаринець» представником побутових споживачів власників (орендарів) будинку АДРЕСА_1 , як управителя будинку без діяльності в сфері виробництва та поставки комунальних послуг.

Вивчивши матеріали позовної заяви, проаналізувавши викладені у позовній заяви доводи, суд дійшов наступного висновку.

Згідно частини першої статті15, частини першої статті16 ЦК Україникожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Для застосування того чи іншого способу захисту, необхідно встановити які ж права (інтереси) позивача порушені, невизнані або оспорені відповідачем і за захистом яких прав (інтересів) позивач звернувся до суду. При оцінці обраного позивачем способу захисту потрібно враховувати його ефективність, тобто спосіб захисту має відповідати змісту порушеного права, характеру правопорушення, та забезпечити поновлення порушеного права.

При обранні способу захисту, позивач посилається наЗакон України «Про захист прав споживачів»та зазначає, що у наведеному випадку порушені його права, як споживача.

Закон України «Про захист прав споживачів»регулює відносини, які виникають між споживачами і виробниками, виконавцями, продавцями під час продажу товарів (виконанні робіт, наданні послуг), встановлює права споживачів на придбання товарів (робіт, послуг) належної якості та безпечних для життя і здоров`я, а також визначає механізм захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів.

При поданні позовної заяви до Червонозаводського районного суду м. Харкова, позивач керувався ч. 5ст. 28 ЦПК України, відповідно до якого, позови про захист прав споживачів можуть пред`являтися також зареєстрованим місцем проживання чи перебування споживача, або за місцем заподіяння шкоди чи виконання договору.

В той же час, згідно даних з Єдиного державного демографічного реєстру № 270809 від 13.10.2023, позивач ОСОБА_1 не зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .

За даними Єдиного державного реєстра юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань місцезнаходженням юридичної особи: Товариства з обмеженою відповідальністю «Агентство нерухомості «Гагарінець» є м. Харків, вул. Драгомирівська, 4, що знаходиться в Основ`янському районі м. Харків.

При цьому позивач звертається із позовом до суду, вказуючи у позовній заяві адресу місця своєї реєстрації: АДРЕСА_2 , однак підтверджуючих таку обставину документів не долучає, що позбавляє суд можливості перевірити дотримання правил підсудності справи.

Також слід зауважити, що за правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним уст. 175 ЦПК України, а також вимогамст. 177 цього Кодексу.

Отже, позовна заява не містить відомостей:

- щодо ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

-про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводились;

-щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності);

- відсутній попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

Відповідно до ч.2ст.95 ЦПК Україниписьмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Відповідно до ч.5ст.95 ЦПК Україниучасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Однак, при подачі позовної заяви позивачем не було належним чином засвідчено подані ним письмові докази.

На підставі викладеного позовну заяву потрібно залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У зв`язку з викладеним, позивачу необхідно подати уточнену редакцію позовної заяви, з дотриманням вимог зазначених у вказаній ухвалі суду, у відповідній кількості примірників до кількісного складу учасників процесу (ч. 1ст. 177 ЦПК України).

На підставі викладеного, керуючись статтями175,177,185ЦПК України, суддя,

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Харківгаз збут», Товариства з обмеженою відповідальністю «Агенство нерухомості «Гагарінець» про визнання додаткової угоди недійсною та такою, що обмежує права споживача - залишити без руху.

Встановити строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали судді про залишення позовної заяви без руху.

В разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя І.С. Блага

СудЧервонозаводський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення17.10.2023
Оприлюднено23.10.2023
Номер документу114287073
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —646/6518/23

Ухвала від 23.11.2023

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Блага І. С.

Ухвала від 17.10.2023

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Блага І. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні