Справа № 296/9875/23
2/296/2915/23
УХВАЛА
Іменем України
"19" жовтня 2023 р. м.Житомир
Суддя Корольовського районного суду м.Житомира Адамович О.Й. перевіривши матеріали позовної заяви Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «СВІЙ ДІМ-112» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по сплаті внесків на утримання будинку і споруд та прибудинкової території,-
ВСТАНОВИВ:
04.10.2023 представник Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «СВІЙ ДІМ-112» - адвокат Соломонюк С.А. звернувся до Корольовського районного суду міста Житомира та відповідно до змісту позовних вимог просить стягнути з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «СВІЙ ДІМ-112» заборгованість у розмірі 22905,87 грн., з яких: основна заборгованість по оплаті за послуги з утримання будинку та прибудинкової території за період з 01.06.2017 року по 01.06.2023 рік в розмірі 16508,80 грн., інфляційні втрати у розмірі 5621,58 грн. та 3 відсотки річних у розмірі 775,49 грн. Також просить стягнути судовий збір у розмірі 2684,00 грн. та витрати на професійну правову допомогу в розмірі 5000,00 грн.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями для розгляду вказаної справи головуючим суддею визначено Адамовича О.Й.
Згідно з ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно ч. 1 ст. 27 ЦПК України встановлено, що позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Згідно відомостей відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання УДМС України в Житомирській області, які надійшли до суду 18.10.2023 року та 19.10.2023 року вбачається, що відповідач ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 20.01.1989 року зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , що за територіальною підсудністю не відноситься до Корольовського районного суду м. Житомира. Відповідач ОСОБА_1 зареєстрованою/знятою з реєстрації не значиться, хоча в позовній заяві її адреса вказана: АДРЕСА_1 .
Крім того, у статті 30 ЦПК України закріплені правила визначення виключної підсудності.
Частина 1 статті 30 ЦПК України передбачає, що позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Суд звертає увагу, що виключна підсудність є особливим видом територіальної підсудності, правила якої забороняють застосування процесуальних норм, що регулюють інші види територіальної підсудності, передбачені у статтях 27,28 Цивільного процесуального кодексу України.
Велика Палата Верховного Суду в постанові від 16.02.2021 року у справі №911/2390/18 сформулювала правовий висновок про те, що словосполучення "з приводу нерухомого майна" необхідно розуміти таким чином, що правила виключної підсудності поширюються на будь-які спори, які стосуються прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном. До спорів, предметом яких є стягнення заборгованості, яка виникла внаслідок невиконання зобов`язань за договором щодо користування нерухомим майном, поширюються норми про виключну підсудність.
Предметом позову у цій справі є борг по сплаті внесків на утримання будинку та прибудинкової території, який розташований за адресою: АДРЕСА_2 , тобто з утримання нерухомого майна, яке знаходиться на території Богунського району м. Житомира.
Згідно з п.1 ч.1ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що вказана справа підлягає переданню на розгляд до Богунського районного суду м. Житомира за підсудністю.
Керуючись статтями 27,30,32,260,261,353 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Справу з матеріалами позовної заяви Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «СВІЙ ДІМ-112» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по сплаті внесків на утримання будинку і споруд та прибудинкової території передати на розгляд до Богунського районного суду м. Житомира.
Копію ухвали направити позивачу для відома.
Передачу справи за підсудністю здійснити на підставі цієї ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О. Й. Адамович
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 19.10.2023 |
Оприлюднено | 23.10.2023 |
Номер документу | 114325687 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про стягнення плати за користування житлом |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Адамович О. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні