номер провадження справи 26/47/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
10.10.2023 Справа № 908/1927/21
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Юлдашева Олексія Олексійовича, розглянувши матеріали господарської справи
кредитори 1/ Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Інтерлізинг, код ЄДРПОУ 41765203 (01010, м. Київ, пров. Хрестовий, 2, офіс 301)
2/ ФО ОСОБА_1
3/ ТОВ Донбастеплоелектромонтаж
4/ ФО ОСОБА_2
5/ ТОВ Енергоміст
6/ ТОВ Донукрінвест
7/ ТОВ Шахтоуправління Донбас
8/ ФО ОСОБА_3
9/ ТОВ Фінансова компанія Артфін
10/ ПАТ Донбасенерго
11/ ТОВ Фінансова компанія Інтерлізинг
боржник - Товариство з обмеженою відповідальністю Енергоінвест Трейдінг, код ЄДРПОУ 38915177 (69005, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 133)
За участю (найменування сторін та інших осіб, що беруть участь у справі):Арбітражний керуючийШевцов Євген Вікторович (в режимі відеоконференції) КредиторОСОБА_4 (в режимі відеоконференції) - від кредитора 7/ КредиторОСОБА_5 (в режимі відеоконференції) - від кредитора 7/ КредиторОСОБА_6 (в режимі відеоконференції) - від кредитора 10/ КредиторОСОБА_7 (в режимі відеоконференції) - від кредитора-11
УСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 17.08.2021р. відкрито провадження у справі № 908/1927/21 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Енергоінвест Трейдінг. Введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Шевцова Є.В. Попереднє засідання призначено на 30.09.2021 о 12-00.
На офіційному веб-порталі судової влади України здійснено публікацію оголошення за № 67065 від 18.08.2021р.
Ухвалою від 30.09.2021 віднесено кредиторські вимоги ініціюючого кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Інтерлізинг у розмірі 67 014 228,01 грн основного боргу до четвертої черги задоволення.
Визнано кредиторські вимоги до боржника:
1/ ФО ОСОБА_1 у розмірі 406 522,53 грн основного боргу з першою чергою задоволення та 4 540,00 грн судового збору з першою чергою задоволення.
2/ ТОВ Донбастеплоелектромонтаж у розмірі 23 407 023,72 грн основного боргу з четвертою чергою задоволення та 4 540,00 грн судового збору з першою чергою задоволення.
3/ ФО ОСОБА_2 у розмірі 13 524,00 грн з першою чергою задоволення.
4/ ТОВ Енергоміст у розмірі 4 032 622,80 грн основного боргу з четвертою чергою задоволення та 4 540,00 грн судового збору з першою чергою задоволення.
5/ ТОВ Донукрінвест у розмірі 1 573 400, 78 грн основного боргу з четвертою чергою задоволення та 4 540,00 грн судового збору з першою чергою задоволення.
6/ ТОВ Шахтоуправління Донбас у розмірі 122 232 489,12 грн основного боргу з четвертою чергою задоволення та 4 540,00 грн судового збору з першою чергою задоволення.
7/ ФО ОСОБА_3 у розмірі 108 624,73 грн з першою чергою задоволення.
8/ ТОВ Фінансова компанія Артфін у розмірі 13 252 082,97 грн основного боргу з четвертою чергою задоволення та 4 540,00 грн судового збору з першою чергою задоволення.
9/ ПАТ Донбасенерго у розмірі 150 222 127,18 грн основного боргу з четвертою чергою задоволення та 4 540,00 грн судового збору з першою чергою задоволення.
10/ ТОВ Фінансова компанія Інтерлізинг у розмірі 123 569 228,01 грн основного боргу з четвертою чергою задоволення та 4 540,00 грн судового збору з першою чергою задоволення.
Зобов'язано розпорядника майна боржника провести збори кредиторів відповідно до статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства; дата проведення зборів кредиторів та комітету до 21.10.2021р.; підсумкове засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, призначено на 26.10.2021р. об 11-30.
Постановою Господарського суду Запорізької області від 26.10.2021р., зокрема, припинено процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю Енергоінвест Трейдінг, код ЄДРПОУ 38915177 (69005, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 133). Припинено повноваження розпорядника майна боржника Шевцова Є.В. Визнано Товариство з обмеженою відповідальністю Енергоінвест Трейдінг, код ЄДРПОУ 38915177 (69005, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 133) - банкрутом. Відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю Енергоінвест Трейдінг призначено арбітражного керуючого Шевцова Євгена Вікторовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 108 від 04.02.2013; адреса: 49000, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 42, офіс 9).
На офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 27.10.2021р. за № 67475 розміщено повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Ліквідатором банкрута подано до господарського суду звіт про проведену роботу, ліквідаційний баланс, документи на підтвердження проведення ліквідаційної процедури.
Також, до суду надійшло клопотання Головного управління ДПС у Запорізькій області про зобов`язання ліквідатора провести аналіз фінансового становища боржника, закрити рахунки, надати інформацію про рух грошових коштів по всіх банківських рахунках, ліквідаційний баланс, результати проведеної інвентаризації основних фондів, тощо.
Ухвалою суду від 20.09.2023р. призначене судове засідання для розгляду поданих документів на 10.10.2023р. об 11-30.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників судового процесу, судом установлено наступне.
Клопотання Головного управління ДПС у Запорізькій області обґрунтоване наступним. Згідно з п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75 ПК України, документальною позаплановою перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків, зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладання трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються у бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Відповідно до п.п.78.1.7 п. 78.1 ст.78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється, якщо порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків. Відповідно до п.86.3 ст. 86 Податкового кодексу України акт (довідка) документальної виїзної перевірки, що зазначено статтями 77 і 78 цього кодексу, складається у двох примірниках, підписується посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, та реєструється у контролюючому органі протягом п`яти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті протягом 10 робочих днів). Ненадання ліквідатором документів фінансово-господарської діяльності є перешкодою для реалізації контролюючим органом функцій здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків, зборів та платежів шляхом проведення перевірки і цей факт унеможливлює остаточні висновки контролюючого органу щодо припинення або неприпинення підприємством господарської діяльності. Посилаючись на такі обставини у клопотанні, податковий орган просить зобов`язати ліквідатора здійснити закриття рахунків, надати інформацію про рух по всіх банківських рахунках, ліквідаційний баланс, документи підтверджуючі інформацію надану у балансі (у т.ч. що підтверджують кредиторську заборгованість) та надати документи фінансово-господарської діяльності, інформацію про їх відновлення.
Суд не знаходить підстав для задоволення даного клопотання як з наведених вище обставини, а також у зв`язку із наступним.
Відповідно до вимог ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби, зокрема, мають право проводити перевірки платників податків в порядку, встановленому цим Кодексом.
Положення статті 20 Податкового кодексу України надають контролюючому органу під час проведення перевірок право отримувати безоплатно від платників податків копії документів про фінансово-господарську діяльність та доступу до територій, приміщень (крім житла громадян) та іншого майна, що використовуються для провадження господарської діяльності.
Водночас зазначена норма права не наділяє контролюючий орган повноваженнями щодо звернення до суду із клопотанням чи позовом про зобов`язання платника податків надати необхідні для проведення перевірки документи чи забезпечити доступ до територій, приміщень (крім житла громадян) та іншого майна, що використовуються для провадження господарської діяльності.
Позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків (п.п.78.1.7 п.78.1 ст.78 ПК України).
Відповідно до п.78.4. ст.78 ПК України про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено у порядку, визначеному ст.42 ПК України, копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Згідно із п.42.2. ст.42 ПК України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони у порядку, визначеному п.42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
За змістом п.81.1. ст.81 ПК України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред`явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу; копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Відповідно до наказу Головного управління ДПС у Запорізькій області №3127-п від 26.10.2021р. про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ Енергоінвест Трейдінг, визначено провести перевірку товариства з 27.10.2021р. тривалістю 5 робочих днів, за період з 01.01.2017р. по 02.11.2021р. з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, з питань єдиного внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування, іншого законодавства.
Однак органом ДПС було зафіксовано відсутність 27.10.2021р. посадових осіб ТОВ Енергоінвест Трейдінг, за податковою адресою, про що складено акт №2359/08-01-07-04/38915177 від 27.10.2021р.
Податковим кодексом України чітко визначені строки, в які проводиться позапланова виїзна документальна перевірка.
Так, відповідно до п.82.2 ст. 82 ПК України тривалість перевірок, визначених у ст.78 цього Кодексу, не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб`єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, для фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому - восьмому цього пункту, - 3 робочі дні, інших платників податків - 10 робочих днів.
Податковий кодекс визначає строки, на які може бути продовжена перевірка. Продовження перевірки оформлюється окремим наказом, та вручається згідно зі ст.42 Податкового кодексу України.
Продовження строків проведення перевірок, визначених у ст.78 цього Кодексу, можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як на 10 робочих днів для великих платників податків, щодо суб`єктів малого підприємництва - не більш як на 2 робочих дні, інших платників податків - не більш як на 5 робочих днів.
Із клопотанням про спонукання ліквідатора вчинити певні дії та надати інформацію податковий орган звернувся до суду першої інстанції 16.05.2023р., тобто після закінчення п`ятиденного строку, встановленого для проведення позапланової документальної перевірки відповідно до наказу №3127-п від 26.10.2021р.
Згідно із п.82.4 ст.82 ПК України проведення документальної планової та позапланової перевірки платника податків, крім платника податків - суб`єкта малого підприємництва, може бути зупинено за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що оформляється наказом, копія якого не пізніше наступного робочого дня вручається платнику податків чи його уповноваженому представнику під розписку або надсилається платнику податків у порядку, визначеному ст. 42 цього Кодексу, з подальшим поновленням її проведення на невикористаний строк.
Скаржником не надано доказів зупинення перевірки згідно наказу №3127-п від 26.10.2021р.
Господарський суд звертає увагу на те, що не виявлення боржника або його посадових осіб за його місцезнаходженням не звільняє контролюючий орган від обов`язку здійснення повідомлення платника податків про проведення перевірки шляхом надіслання поштою відповідного рекомендованого листа з повідомленням про вручення.
Матеріали справи не містять, а скаржником не надано доказів пред`явлення або надіслання боржнику наказу Головного управління ДПС у Запорізькій області №3127-п від 26.10.2021р. про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ Енергоінвест Трейдінг.
Непред`явлення або ненадіслання боржнику наказу Головного Управління ДПС у Запорізькій області №3127-п від 26.10.2021р., є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення такої перевірки.
Суд зауважує, що ліквідаційний баланс, як складова частина звіту ліквідатора по справі, подається на затвердження суду після завершення ліквідаційної процедури боржника.
Ліквідатор діє в рамках Кодексу України з процедур банкрутства, яким не передбачено а ні складання ліквідаційного балансу на вимогу податкового органу, ані надання ліквідаційного балансу на вимогу податкового органу до завершення ліквідаційної процедури боржника.
Суд зауважує, що в матеріалах справи містяться матеріали інвентаризації майна боржника, згідно яких боржник не має активів за рахунок яких можливо було б погасити кредиторську заборгованість, а також підприємство неспроможне відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів. Наявні активи боржника та дебіторська заборгованість відсутні.
Крім того, до компетенції суду не входить зобов`язання ліквідатора надавати податковим органам документи щодо діяльності підприємства, що ліквідується.
Суд зазначає, що вимоги клопотання заявника мають узагальнюючий характер, та звернення до суду із викладеними у такій формі вимогами чинним ГПК України та Кодексом України з процедур банкрутства не передбачено.
З огляду на викладене, в задоволенні клопотання податкового органу слід відмовити.
Згідно зі статтею 65 Кодексу України з процедур банкрутства, після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.
Про час і місце судового засідання, в якому мають розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та кредиторів.
Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Отже, законодавством передбачено певну сукупність дій, які необхідно вчинити ліквідатору в ході ліквідаційної процедури, та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом, та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів); подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком усіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури.
Судом установлено що після призначення ліквідатором боржника на підставі даних бухгалтерського обліку банкрута була проведена інвентаризація майна та не виявлено будь-яких активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси.
З метою пошуку майна та виявлення активів, що належать банкруту на праві власності, ліквідатором були направлені відповідні запити до державних органів.
Отримані відповіді, які долучені до матеріалів справи, свідчать про відсутність у власності банкрута нерухомого майна, земельних ділянок, авто та мототранспорту, сільськогосподарської техніки, повітряного, водного транспорту, тварин, корпоративних прав та права інтелектуальної власності, зерна, а також відкритих виконавчих проваджень щодо стягнення з/чи на користь ТОВ «ЕНЕРГОІНВЕСТ ТРЕЙДІНГ» (ідентифікаційний код 38915177) грошових коштів на момент подання звіту та ліквідаційного балансу ліквідатором.
Згідно ч. 1 ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження, зокрема: аналізує фінансовий стан банкрута.
Згідно ч. 2 ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства, під час здійснення своїх повноважень ліквідатор має право заявити вимоги до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов`язаннями боржника у зв`язку з доведенням його до банкрутства. Розмір зазначених вимог визначається з різниці між сумою вимог кредиторів і ліквідаційною масою.
У разі банкрутства боржника з вини його засновників (учасників, акціонерів) або інших осіб, у тому числі з вини керівника боржника, які мають право давати обов`язкові для боржника вказівки чи мають змогу іншим чином визначати його дії, на засновників (учасників, акціонерів) боржника - юридичної особи або інших осіб у разі недостатності майна боржника може бути покладена субсидіарна відповідальність за його зобов`язаннями.
Стягнені суми включаються до складу ліквідаційної маси і можуть бути використані лише для задоволення вимог кредиторів у порядку черговості, встановленому цим Кодексом.
Судом установлено, що на виконання своїх повноважень ліквідатором також було проведено аналіз фінансово-господарської діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергоінвест Трейдінг».
Аналіз фінансово-господарської діяльності боржника показав, що підприємство не має можливості відновити свою платоспроможність.
В подальшому, під час здійснення повноважень ліквідатора у справі, за результатами проведеної інвентаризації було встановлено фактичну наявність дебіторської заборгованості у розмірі 357440865,36 грн., яка не була стягнута на той час.
Ліквідатор звернувся до Господарського суду Запорізької області із заявою в порядку ст. 61 КУзПБ про покладення субсидіарної відповідальності за зобов`язаннями боржника на його керівника та засновника.
Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 09.06.2022р. у справі №908/1927/21 відмовлено у задоволенні заяви ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергоінвест Трейдінг" Шевцова Є.В. про покладення субсидіарної відповідальності за зобов`язаннями боржника на директора та засновника.
В подальшому, Товариство з обмеженою відповідальністю "Шахтоуправління "Донбас" (кредитор у справі) подало апеляційну скаргу, в якій просило скасувати ухвалу Господарського суду Запорізької області від 09.06.2022р. в частині відмови у задоволенні заяви ліквідатора ТОВ "Енергоінвест Трейдінг" арбітражного керуючого Шевцова Є.В. з покладення відповідальності за зобов`язаннями боржника на його керівника - директора, задовольнити вказану заяву в цій частині, притягнути до субсидіарної відповідальності директора ТОВ "Енергоінвест Трейдінг", стягнути з директора на користь ТОВ "Енергоінвест Трейдінг" різницю між сумою вимог кредиторів і ліквідаційною масою, що становить суму у розмірі 81413100,50 грн.
Постановою Центрального апеляційного господарського суду від 02.11.2022 року у справі № 908/1927/21 постановлено: «Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Шахтоуправління "Донбас" - залишити без задоволення. Ухвалу Господарського суду Запорізької області від 09.06.2022р. у справі №908/1927/21 в частині відмови у задоволенні заяви ліквідатора ТОВ "Енергоінвест Трейдінг" арбітражного керуючого Шевцова Є.В. з покладення відповідальності за зобов`язаннями боржника на його керівника - залишити без змін.».
Згідно ч. 1 ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження, зокрема: проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості.
За результатами проведеної інвентаризації активів та зобов`язань підприємства-банкрута Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергоінвест Трейдінг», код ЄДРПОУ 38915177 ліквідатором було встановлено фактичну наявність дебіторської заборгованості, а саме: заборгованість ПрАТ «СК «Гранд-Поліс» у розмірі 66 954 493,56 грн, яка виникала на підставі ДКП ЦП від 25.05.2018 року, емітент ЦП ПрАТ Прометей Телеком; заборгованість ТДВ «СК «Актив-Гарант» у розмірі 257 625 320,00 грн, яка виникала на підставі ДКП ЦП-Інвест сертифікатів від 07.12.2017 року, емітент ЦП КУА «Стейбл Інвестмент Профіт».
Рішенням комітету кредиторів ТОВ «ЕНЕРГОІНВЕСТ ТРЕЙДІНГ», оформленим протоколом № 2- КК від 11.05.23, було погоджено ліквідатору списання заборгованості ПрАТ «СК «Гранд-Поліс» у розмірі 257 625 320,00 грн, яка виникала на підставі ДКП ЦП-Інвест сертифікатів від 07.12.2017 року, емітент ЦП КУА «Стейбл Інвестмент Профіт», у зв`язку з відсутністю можливості фінансувати сплату судового збору для стягнення всіє суми дебіторської заборгованості.
Товарно-матеріальні цінності по дорозі, вугілля - загальною кількістю одиниць 345,1 тон на загальну суму 246 944,16 грн. Рішенням комітету кредиторів ТОВ «ЕНЕРГОІНВЕСТ ТРЕЙДІНГ», оформленим протоколом № 2- КК від 11.05.23, було погоджено ліквідатору списання Товарно-матеріальних цінностей по дорозі, вугілля - загальною кількістю одиниць 345,1 тон на загальну суму 246 944,16 грн, у зв`язку з відсутністю можливості встановити фактичну наявність їх місцезнаходження на непідконтрольній території України, де проводяться активні бойові дії.
Цінні папери на загальну суму 157 798 000,00 грн., а саме: Акції іменні прості ПАТ "ЕНЕРГІЯ ДЕВЕЛОПМЕНТ" (ЄДРПОУ 33325237) у кількості 259 732 000,0 шт., вартістю 64 938 000,00 грн. Рішенням комітету кредиторів ТОВ «ЕНЕРГОІНВЕСТ ТРЕЙДІНГ», оформленим протоколом № 2- КК ВІД 11.05.23, було погоджено ліквідатору списання вищезазначених цінних паперів на загальну суму 157 798 000,00 грн., у зв`язку з неможливістю їх продажу у відповідності до вимог чинного законодавства України з питань банкрутства.
Дебіторська заборгованість у розмірі 357 440 865,36 грн. Керівником боржника, за погодженням з розпорядником майна боржника у даній справі було направлено відповідні претензії (вимоги) про сплату заборгованості з боржників банкрута. Відповідей від боржників банкрута та грошових коштів не надійшло.
Рішенням комітету кредиторів ТОВ «ЕНЕРГОІНВЕСТ ТРЕЙДІНГ», оформленим протоколом № 2- КК від 11.05.23, було погоджено ліквідатору списання заборгованості у розмірі 357 440 865,36 грн., у зв`язку з відсутністю можливості фінансувати сплату судового збору для стягнення всіє суми дебіторської заборгованості.
Відповідно до даних бухгалтерського обліку Боржника дебіторська заборгованість станом на 06.09.2023р. (довідка в матеріалах справи) відсутня, інших активів боржника не виявлено.
Розглянувши наданий звіт ліквідатора та матеріали ліквідаційної процедури, суд вважає, що ліквідатором вжито всіх встановлених Кодексом України з процедур банкрутства заходів по здійсненню та завершенню ліквідаційної процедури. Згідно з матеріалами справи та документами, що підтверджують проведену ліквідаційну процедуру, рухоме та нерухоме майно, земельні ділянки за боржником не зареєстровані, виконавчі документи на виконанні в органах ДВС не перебувають.
Зазначені запити та отримані відповіді досліджені в судовому засіданні і долучені до матеріалів справи.
Проведеною ліквідатором роботою встановлено, що майно банкрута, за рахунок якого можливо було б погасити кредиторську заборгованість, відсутнє, що підтверджено матеріалами ліквідаційної процедури.
У ліквідаційному балансі підприємства-банкрута відображено відсутність майнових активів.
Господарський суд дійшов висновку, що ліквідатором в повній мірі виконані обов`язки з розшуку кредиторів банкрута та виявленню майна (активів) банкрута.
Пунктом 5 частини 1 статті 90 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт керуючого санацією або ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Таким чином, оскільки за результатами ліквідаційної процедури у банкрута не виявлено майна, за рахунок якого можливе погашення кредиторських вимог, підприємницька діяльність товариства припинена, що відображено у ліквідаційному балансі, господарський суд приймає рішення про ліквідацію юридичної особи-банкрута та закриття провадження у справі.
Згідно з частиною 4 статті 83 Закону про банкрутство вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
Також слід затвердити звіт арбітражного керуючого Шевцова Є.В. про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат у розмірі 121 222,68 грн за період з 26.10.2021 по 10.05.2023, відповідно до ч.6 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства.
Керуючись ст.ст. 2, 30, 60, 65, 90 Кодексу України з процедур банкрутства ст.ст. 12, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Головного управління ДПС у Запорізькій області відмовити.
Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута - затвердити.
Звіт арбітражного керуючого Шевцова Є.В. про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат у розмірі 121 222,68 грн за період з 26.10.2021 по 10.05.2023 затвердити.
Банкрута Товариство з обмеженою відповідальністю Енергоінвест Трейдінг, код ЄДРПОУ 38915177 (69005, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 133) - ліквідувати.
Провадження у справі закрити.
Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
Копії ухвали надіслати учасникам судового процесу.
Ухвала набирає законної сили з дня її винесення 10.10.2023р. Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, визначеними ст. ст. 256-259 ГПК України, шляхом подання наразі апеляційної скарги через Господарський суд Запорізької області.
У зв`язку із введенням із 05 год. 30 хв. 24.02.22 воєнного стану в Україні Указом Президента України від 24.02.22 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» через військову агресію Російської Федерації проти України … ухвалу складено 23.10.2023.
Суддя О.О. Юлдашев
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2023 |
Оприлюднено | 25.10.2023 |
Номер документу | 114356106 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Коваль Любов Анатоліївна