ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
19 жовтня 2023 року Черкаси справа №925/1043/23
Господарський суд Черкаської області в складі головуючого судді Чевгуза О.В., з секретарем судового засідання Брус Л.П., за участю представників:
від позивача представник не з`явився,
від відповідача представник не з`явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Господарського суду Черкаської області у місті Черкаси справу
за позовом Городищенської міської ради
до Фермерського господарства Агро Дім Деметра
про внесення змін до договору оренди землі,
ВСТАНОВИВ:
Городищенська міська рада звернулась до Господарського суду Черкаської області з позовною заявою до Фермерського господарства Агро Дім Деметра про внесення з моменту набрання рішенням законної сили зміни до договору оренди землі укладеного 14.04.2014 щодо земельної ділянки з кадастровим номером 7120381000:02:001:2040, площею 8,1397 га:
- виклавши преамбулу договору в такій редакції:
Орендодавець: Городищенська міська рада в особі міського голови Мирошника Володимира Петровича, який діє згідно Закону України Про місцеве самоврядування в Україні з однієї сторони та
Орендар: ФГ Агро Дім Деметра (код ЄДРПОУ 44503628 в особі директора Русина Руслана Петровича, надалі разом іменується Сторони уклали цей договір про наступне:
- виклавши п. 5 договору в наступній редакції:
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 243 365, 85 гривень.
- виклавши п. 9 договору в наступній редакції:
Орендна плата вноситься Орендарем в грошовій формі в розмірі 29 203 грн 90 коп., що становить 12 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки в рік.
Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 02.08.2023 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків.
08 серпня 2023 року позивач направив до суду докази надіслання відповідачу копії позовної заяви та копії доданих до неї документів, а саме опис вкладення у цінний лист з поіменним переліком документів та накладну АТ Укрпошти.
Ухвалою від 11.08.2023 року Господарський суд Черкаської області прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі, справу вирішив розглядати за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначив на 19 вересня 2023 року.
Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 19.09.2023 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті у судовому засіданні на 10 год. 30 хв. 19 жовтня 2023 року.
19.09.2023 до канцелярії суду після судового засідання від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому він заперечує проти задоволення позовних вимог, просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.
02.10.2023 до канцелярії суду від позивача надійшла відповідь на відзив, у якій позивач спростовуючи заперечення відповідача просить позов задовольнити у повному обсязі.
11.10.2023 до канцелярії суду від позивача надійшла заява про повернення на стадію підготовчого провадження та заява про зміну предмету позову.
Заяву про повернення на стадію підготовчого провадження обґрунтовано тим, що Городищенська міська рада детально вивчила висновки Верховного Суду при розгляді даної категорії справ та вважає за необхідне змінити предмет позову. Тому просить суд повернутися до стадії підготовчого провадження з метою вчинення тих чи інших процесуальних дій, які можуть бути реалізовані лише на стадії підготовчого провадження, а саме з метою розгляду заяви позивача про зміну предмету позову.
У судове засідання учасники справи не з`явилися, хоча були належним чином повідомлені господарським судом про дату, час і місце проведення судового засідання, що підтверджується матеріалами справи, причини неявки суду не повідомили.
Дослідивши заяву позивача про повернення на стадію підготовчого провадження, враховуючи, що розгляд заяви позивача про зміну предмету позову можливий лише на стадії підготовчого провадження, з метою справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судом спору, суд вважає за необхідне повернутись до стадії розгляду справи у підготовчому провадженні, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 42 ГПК України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Відповідно до п. 6, 7, 10, 12, 13, 19 ч. 2 ст. 182 Господарського процесуального кодексу України у підготовчому засіданні суд:
з`ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі;
з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше;
вирішує заяви та клопотання учасників справи;
встановлює строки для подання відповіді на відзив та заперечення;
встановлює строк для подання пояснень третіми особами та відповіді учасників справи на такі пояснення;
здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Відповідно до ч. 4 ст. 236 ГПК України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин, господарський суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 16 грудня 2021 року у справі № 910/7103/21, зроблено висновок, що: відповідно до практики Верховного Суду, яку колегія суддів враховує на підставі частини 4 статті 236 Господарського процесуального кодексу України, суди першої інстанції за наявності певних обставин можуть прийняти рішення про повернення до стадії підготовчого провадження після його закриття для вчинення тих чи інших процесуальних дій, які можуть бути реалізовані лише на стадії підготовчого провадження.
Разом з тим такі обставини мають бути вагомими, оскільки можливість повернення до стадії підготовчого провадження з будь-яких підстав нівелює саме значення стадій господарського процесу: як підготовчого провадження, так і стадії розгляду справи по суті.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції Про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
З огляду на викладене, з метою справедливого, неупередженого вирішення спору, суд вважає за необхідне задовольнити заяву позивача про повернення до стадії підготовчого провадження від 11.10.2023, оскільки в заяві зазначено вагому підставу, а саме розгляд заяви позивача про зміну предмету позову, який можливий лише на стадії підготовчого провадження.
На підставі викладеного, керуючись статтями 42, 177, 181-183, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Черкаської області -
УХВАЛИВ:
Повернутись до стадії розгляду справи у підготовчому провадженні.
Підготовче засідання призначити на 10 год. 30 хв. 21 листопада 2023 року.
Засідання провести в приміщенні Господарського суду Черкаської області м. Черкаси, бул. Шевченка, 307, зал судових засідань 219, тел. канцелярії 31-21-49.
У підготовче засідання викликати повноважних представників сторін, яким мати при собі документи, які підтверджують їх повноваження на представництво сторін та особу (довіреність, паспорт).
Роз`яснити позивачу та відповідачу про їх обов`язок повідомити суд про причини неявки в судове засідання і, що у разі їх неявки наступають наслідки, передбачені статтею 202 Господарського процесуального кодексу України.
Повідомити учасників справи веб-адресу сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою вони можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, - сourt.gov.ua/fair/.
Роз`яснити сторонам, що відповідно до вимог ст.6 ГПК України у разі звернення до суду з документом особи, яка зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, передбачається настання процесуальних наслідків, серед яких залишення позовної заяви, апеляційної чи касаційної скарги без руху, повернення окремих заяв, клопотань, заперечень, неврахування судом відзиву тощо.
Ухвала набирає законної сили в порядку визначеному ст. 235 Господарського процесуального кодексу України і не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя О.В. Чевгуз
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 19.10.2023 |
Оприлюднено | 26.10.2023 |
Номер документу | 114389697 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про невиконання або неналежне виконання зобов’язань що виникають з договорів оренди |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Чевгуз О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні