Яготинський районний суд Київської області
Справа № 382/1654/23
Провадження № 1-кс/382/90/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2023 року слідчий суддяЯготинського районногосуду Київськоїобласті ОСОБА_1 ,в м.Яготин Київськоїобласті розглянувшиклопотання прокурораЯготинського відділуБориспільської окружноїпрокуратури Київськоїобласті ОСОБА_2 та дізнавачавідділення поліції№ 2Бориспільського РУПГУНП вКиївській області ОСОБА_3 у кримінальномупровадженні №12023116320000141внесеному доЄдиного реєструдосудових розслідувань 21.09.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення (кримінального проступку), передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів -
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді надійшло клопотання про надання тимчасового доступ до історії хвороби та рентген знімків ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з можливістю тимчасового вилучення оригіналів всіх документів, з яких складається зазначена історія хвороби, рентген знімків, що знаходяться в Комунальному некомерційному підприємстві Яготинської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Клопотання обґрунтовано тим, що проводиться досудове розслідування сектором дізнання відділення поліції № 2 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області у кримінальному провадження № 12023116320000141 внесеному до ЄРДР 21.09.2023 року з правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 272 КК України, порушення правилбезпеки підчас виконанняробіт зпідвищеною небезпекою, за фактом отримання травми ОСОБА_4 під час виконання будівельних робіт на будівельному майданчику замовника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за адресою: АДРЕСА_1 .
Досудовим розслідуванням встановлено, що 20.09.2023 р. надійшло повідомлення про те, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виконуючи будівельні роботи на будівельному майданчику замовника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що розташований за адресою: АДРЕСА_1 порушив правила виконання робіт внаслідок чого отримав травми, а саме: ХСМТ, компресійний перелом L1 хребця, забійно-рвані рани правого передпліччя.
З метою повного, об`єктивного та всебічного дослідження обставин вчинення злочину, на даний час у сторони обвинувачення виникла необхідність в отриманні документів, які перебувають у КНП Яготинської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме: історію хвороби та рентгенівські знімки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 .
Разом з тим, відповідно до ст. 40 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» медичні працівники та інші особи, яким у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.
Таким чином, із урахуванням викладених вимог закону, медична документація ОСОБА_4 відноситься до лікарської таємниці, тобто на підставі п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України містить охоронювану законом таємницю. Отримання цих документів має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, яке полягає у проведенні судово-медичної експертизи.
Вирішити питання наявності та механізму отримання тілесних ушкоджень ОСОБА_4 , можливе лише із застосуванням спеціальних знань у галузі судової медицини тобто, отримавши обґрунтований висновок судово-медичної експертизи. Крім того, вказана медична документація та рентген знімки мають доказове значення у даному кримінальному провадженні, адже можуть підтвердити або спростувати факт наявності тілесних ушкоджень у ОСОБА_4 .
Від прокурора та дізнавача до суду надійшли листи про розгляд клопотання у їх відсутність. Неявка учасників не перешкоджає розгляду клопотання, оскільки обов`язковість їх участі не передбачена КПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 272 КПК України кримінальним правопорушенням є порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві або будь-якому підприємстві особою, яка зобов`язана їх дотримувати, якщо це порушення створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків або заподіяло шкоду здоров`ю потерпілого.
За доданими до клопотання документами дійсно на об`єкті «Нове будівництво заводу з переробки кукурудзи продуктивністю 100 000 тон/рік на територію існуючого цукрового заводу в м. Яготин за адресою: АДРЕСА_1 , де ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » виконує монтаж металевих конструкцій на відмітці -13,310 до -0,130 в осях А/М; 1/9 працівник ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виконуючи будівельні роботи на будівельному майданчику замовника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » отримав травми, а саме: ХСМТ, компресійний перелом L1 хребця, забійно-рвані рани правого передпліччя. Отже, із зазначеного вбачається існування ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КПК України.
Кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 272 КПК України відповідно до ст. 477 КПК України не відноситься до кримінальних проваджень у формі приватного обвинувачення, яке розпочинається лише за заявою потерпілого.
Відповідно до ч. 1 ст. 25 КПК України прокурор,слідчий зобов`язанів межахсвоєї компетенціїрозпочати досудоверозслідування вкожному випадкубезпосереднього виявленняознак кримінальногоправопорушення (завиключенням випадків,коли кримінальнепровадження можебути розпочателише напідставі заявипотерпілого)або вразі надходженнязаяви (повідомлення)про вчиненнякримінального правопорушення,а такожвжити всіхпередбачених закономзаходів длявстановлення подіїкримінального правопорушеннята особи,яка йоговчинила.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 КПК України документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об`єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Відповідно до ст. 40 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» медичні працівники та інші особи, яким у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.
Відповідно доч.5,6ст.163КПК Українислідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: - перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; - самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; - не становлятьсобою абоне включаютьречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до підпункту 4.4. пункту 4 «Правил судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень» затверджених наказом МОЗ України від 17.01.1995 № 6, при проведенні судово-медичної експертизи експерт повинен використовувати оригінали медичних документів.
Отже, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання, оскільки вирішити питання встановлення або спростування факту наявності тілесних ушкоджень, їх ступеню тяжкості та/або заподіяння шкоди здоров`ю ОСОБА_4 , тобто наявності чи відсутності об`єктивної сторони кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КПК України (наслідків порушення правил безпеки), можливе лише із застосуванням спеціальних знань у галузі судової медицини шляхом отримання обґрунтованого висновку судово-медичної експертизи, а тому зазначена медична документація, що містяться у медичній установі має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Також, зазначені документи самі по собі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Крім того, задовольняючи клопотання слідчий суддя враховує, що іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою історії хвороби та рентген знімків зазначених у клопотанні не вбачається за можливе.
Керуючись ст.110,131,132,159-165, 309, 369-372, 376, 392, 532 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурораЯготинського відділуБориспільської окружноїпрокуратури Київськоїобласті ОСОБА_2 тадізнавача відділенняполіції №2Бориспільського РУПГУНП вКиївській області ОСОБА_3 задовольнити.
Надати начальнику сектору дізнання відділення поліції № 2 Бориспільського районного управління поліції ГУ Національної поліції в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , дізнавачу сектору дізнання відділення поліції № 2 Бориспільського районного управління поліції ГУ Національної поліції в Київській області лейтенанту поліції ОСОБА_5 тимчасовий доступ до історії хвороби та рентген знімків ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з можливістю тимчасового вилучення оригіналів всіх документів, з яких складається зазначена історія хвороби, рентген знімків, що знаходяться в Комунальному некомерційному підприємстві Яготинської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_3 .
Роз`яснити службовим/посадовим особам Комунальному некомерційного підприємства Яготинської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що особа, зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів, як володілець речей або документів, зобов`язана згідно ч. 1 ст. 165 КПК України надати тимчасовий доступ до визначених в ухвалі речей або документів особі, вказаній у відповідній ухвалі слідчого судді.
Попередити посадових осіб Комунального некомерційного підприємства Яготинської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк діїухвали становитьдесять календарних днів з моменту її оголошення.
Ухвала оскарженнюне підлягаєі запереченняпроти неїможуть бутиподані підчас підготовчогопровадження всуді. Ухвали набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Яготинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2023 |
Оприлюднено | 30.04.2024 |
Номер документу | 114408440 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Яготинський районний суд Київської області
Савчак С. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні