Ухвала
від 23.10.2023 по справі 753/18880/23
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 753/18880/23

2/753/8494/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про залишення позову без руху

"23" жовтня 2023 р. суддя Дарницького районного суду міста Києва Колесник О.М., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання майна сумісною власністю подружжя, поділ майна та стягнення грошової компенсації

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання майна сумісною власністю подружжя, поділ майна та стягнення грошової компенсації.

Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Позовна заява підлягає залишенню без руху, так як не відповідає вимогам статей 175, 177 ЦПК України, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 3 частини 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Як вбачається з змісту позовної заяви, позивач звернулася до суду з вимогами про визнання майна сумісною власністю подружжя, поділ майна та стягнення грошової компенсації, при цьому позивачем визначено ціну позову за майновими вимогами - 211 500 грн., що вочевидь не відповідає заявленим вимогам про стягнення грошової компенсації за все спірне майно, зокрема автомобіль та квартиру.

Так, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Як встановлено суддею, позивачем до позовної заяви додано квитанцію про сплату судового збору на суму 2 115 грн. за майнову вимогу, що не відповідає встановленому чинним законодавством розміру сплати судового збору.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Оплата судового збору за подання до суду позовної заяви здійснюється у розмірах визначених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» яким внесено зміни до Закону України «Про судовий збір» та у відповідності до п. 2 ч. 2 ст. 4 якого, за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 073,60 грн.). А за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою-підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток від ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 073,60 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (13 420 грн.).

При цьому, частиною 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Судом встановлено, що позивач звернулася до суду з немайновими вимогами, зокрема про визнання спільною сумісною власністю подружжя автомобіля, залишення у власності відповідача автомобіля, визнання спільною сумісною власністю подружжя майнових прав на квартиру. Таким чином, позивачем заявлено три вимоги немайнового характеру, які підлягають оплаті судовим збором.

Судом також встановлено, що позивач звернулася до суду з майновими вимогами, зокрема про стягнення грошової компенсації за 1/2 частки вартості автомобіля у розмірі 211 500 грн. та грошової компенсації за 1/2 частинну майнових прав на квартиру. При цьому відповідно до ч. 2 ст. 176 ЦПК України якщо на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи.

Оскільки позивачем не встановлено суму грошової компенсації за 1/2 частинну майнових прав на квартиру, суд відповідно до ч. 2 ст. 176 ЦПК України, визначає розмір судового збору, який підлягає оплаті за дану вимогу у розмірі 4 000 грн.

Крім того, відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог.

Як вбачається з позовної заяви, позивач звернувся до суду з вимогами про визнання майна сумісною власністю подружжя, поділ майна та стягнення грошової компенсації, однак позивачем не чітко сформовані позовні вимоги в частині визнання квартири сумісною власністю та стягнення грошової компенсації, зокрема не зазначено номер квартири та чітку адресу її місця знаходження, на які необхідно визнати майнові права.

Вищенаведені недоліки позовної заяви унеможливлюють відкриття провадження у справі.

Враховуючи наведене вище, суддя вважає за необхідне зазначити, що позивач може усунути вказані недоліки шляхом направлення до Дарницького районного суду м. Києва уточненої позовної заяви оформленої відповідно до вимог стст. 175, 177 ЦПК України та документу, що підтверджує сплату нею судового збору відповідно до вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір», зокрема у розмірі 908 грн.

Враховуючи наведене вище, суддя вважає за необхідне зазначити, що позивач може усунути вищевказаний недолік шляхом направлення до Дарницького районного суду м. Києва документу, що підтверджує сплату нею судового збору в повній мірі за три вимоги немайнового характеру та вимоги майнового характеру, відповідно до вимог ст. 4, 6 Закону України «Про судовий збір», зокрема у розмірі 7 220,80 грн. (4 000 + 1 073,60 + 1 073,60 + 1 073,60).

Згідно з частинами 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, позовна заява підлягає залишенню без руху.

Частиною 3 ст. 185 ЦПК України передбачено, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись стст.175, 177, 185 ЦПК України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання майна сумісною власністю подружжя, поділ майна та стягнення грошової компенсації залишити без руху, надавши позивачу строк у десять днів з дня отримання нею копії ухвали, для усунення зазначених недоліків.

Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у встановлені строки, заява буде вважатися неподаною і повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СУДДЯ КОЛЕСНИК О.М.

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.10.2023
Оприлюднено26.10.2023
Номер документу114409819
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —753/18880/23

Ухвала від 24.01.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Колесник О. М.

Ухвала від 31.10.2023

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Колесник О. М.

Ухвала від 31.10.2023

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Колесник О. М.

Ухвала від 23.10.2023

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Колесник О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні