Справа № 638/5124/23
Провадження № 2/638/3296/23
УХВАЛА
Іменем України
19 жовтня 2023 року м. Харків
Дзержинський районний суд м. Харкова в складі:
Головуючого судді - Щепіхіної В.В.,
за участю секретаря - Рєзніка І.П.,
позивача - ОСОБА_1 ,
представника позивача - ОСОБА_2 ,
розглянувши у підготовчомусудовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
До Дзержинського районного суду міста Харкова надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Харківської міської ради про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини.
Суд за власною ініциативою, з огляду на те, що предмет спору пов`язаний з визначенням додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, поставив на обговорення питання про витребування доказів з Сьомої Харківської міської державної нотаріальної контори, а саме: про коло спадкоємців та спадкові справи після смерті ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В підготовчому судовому засіданні позивач та представник позивача не заперечували проти витребування доказів з Сьомої Харківської міської державної нотаріальної контори.
Відповідач Харківська міська рада представника до суду не направила, від представника відповідача до суду надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, оскільки представник знаходиться на лікарняному, а інщі співробітники юридичного депртаменту ХМР не мають можливості взяти участь в розгляді цієї справи у зв`язку із зайнятістю, а саме участю у розгляді інших справ, призначених раніше.
Щодо клопотання про відкладення розгляду справи суд зазначає наступне.
Конституцією України закріплено право кожного на судовий захист (стаття 55) та передбачено, що юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення (стаття 124).
Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції про захистправ людиниі основоположнихсвобод кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов`язків має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Відповідно до положень статті 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами, запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.
Відповідно до частини 1 статті 44 ЦПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами, а зловживання процесуальними правами не допускається.
Відповідно до частини 3 статті 13 ЦПК України учасник справи розпоряджається своїми правами на власний розсуд, несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням процесуальних дій.
Враховуючи вищенаведене, предмет спору за позовом, з метою дотримання розумних строків розгляду справи, та того що представником не надано жодного належного та допустимого доказу до свого клопотання, суд дійшов висновку, що клопотання представника відповідача про відкладення розгляду справи не підлягає задоволенню.
Зважаючи на те, що підготовче судове засідання неодноразово відкладалося, суд ухвалив відповідно до статті 223 ЦПК України провести підготовче засідання за відсутності представника відповідача, якою було повідомлено про місце, дату та час його проведення належним чином.
Суд ознайомившись з матеріалами справи та заслухавши думку позивача та його представника зазначає наступне.
Згідно з ч. 7 ст. 81 ЦПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
З матеріалів справи вбачається, що Сьома Харківська міська державна нотаріальна контора 13.04.2023 зареєструвала спадкову справу за №70522941, після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ в абзацах 2 та 3 Листа від 16 травня 2013 року №24-753/0/4-13 при розгляді справ про спадкування суди мають встановлювати: - місце відкриття спадщини; - коло спадкоємців, які прийняли спадщину; - законодавство, яке підлягає застосуванню щодо правового режиму спадкового майна та часу відкриття спадщини у випадку, якщо спадщина відкрилась до 1 січня 2004 року або ж спадкодавець проживав в іншій державі, спадкоємець є іноземним громадянином та проживає в іншій державі, а спадкове майно знаходиться на території України. Обставини, які входять до предмета доказування у зазначеній категорії справ, можна встановити лише при дослідженні документів, наявних у спадковій справі. Належними доказами щодо фактів, які необхідно встановити для вирішення спору про право спадкування, є копії документів відповідної спадкової справи, зокрема, поданих заяв про прийняття спадщини, виданих свідоцтв про право на спадщину, довідок житлово-експлуатаційних організацій, сільських, селищних рад за місцем проживання спадкодавця.
При цьому, ч. 1 ст. 8 ЗУ «Про нотаріат» визначено, що нотаріальна таємниця - сукупність відомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса заінтересованої особи, в тому числі про особу, її майно, особисті майнові та немайнові права і обов`язки тощо.
Враховуючи вищевикладене, з урахуванням предмету спору та заявлених позовних вимог, з метою повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин справи, підтвердження та встановлення усіх обставин по справі, суд вважає, необхідним витребувати інформацію з Сьомої Харківської міської державної нотаріальної контори про коло спадкоємців та спадкові справи після смерті ОСОБА_3 .
Керуючись ст. ст. 81, 84, 198 ЦПК України,-
ПОСТАНОВИ:
Відкласти підготовче судове засідання по цивільній справі №638/5124/23 на 30 жовтня 2023 року о 12 год. 30 хв.
Витребувати у Сьомої Харківської міської державної нотаріальної контори інформацію коло спадкоємців та спадкові справи після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Витребувані документи надати суду до початку наступного підготовчого засідання.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин, протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Попередити відповідальних осіб, що відповідно до п.3 ч.1ст.148ЦПКУкраїни у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі до від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
В судове засідання викликати учасників справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі «Судова влада України» за веб-адресою: https://dg.hr.court.gov.ua/sud2011/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя Щепіхіна В.В.
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 19.10.2023 |
Оприлюднено | 27.10.2023 |
Номер документу | 114433904 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Щепіхіна В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні