7/225-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
12.11.07 Справа №7/225-07.
за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Ромни
до відповідача Приватного підприємства «Ромнитепло»
про стягнення 158 грн. 90 коп.
СУДДЯ РИЖКОВ М.Б.
За участю представників сторін:
від позивача не з'явився
від відповідача не з'явився
Суть спору: позивач просить стягнути з відповідача 158 грн. 90 коп. заборгованості, в тому числі: 129,08 грн. – фінансових санкцій; 29,82 – пені, яка утворилась станом на 26.09.2007р.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами на підставі ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
Відповідно до п. п. 6 п. 2.2 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 р. № 8-2, Управління відповідно до покладених на нього завдань контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Пенсійного фонду України від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів Пенсійного фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій тощо.
Згідно з п.п. 7 п. 2.3 Положення про управління Пенсійного фонду Управління має право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків. За змістом ст. 106 Закону України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування» саме територіальним органам Пенсійного фонду надано право приймати рішення про сплату простроченої заборгованості із сплати страхових внесків.
З наведеного випливає, що Управління у прийнятті рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків діють як органи державної влади у здійсненні ними владних управлінських функцій і, відповідно, як суб‘єкти владних повноважень.
Публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є суб'єкт владних повноважень (орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт) при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень є справою адміністративної юрисдикції і підлягає вирішенню відповідно до норм Кодексу адміністративного судочинства.
Відповідно до абз. 5 п. 1 ч. 1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України Господарським судам не підвідомчі спори, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів.
Таким чином, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справі підлягає припиненню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 80, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, –
УХВАЛИВ :
1. Провадження у справі № 7/225-07 - припинити.
2. Копію ухвали надіслати сторонам по справі.
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2007 |
Оприлюднено | 27.11.2007 |
Номер документу | 1144463 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Гордієнко М.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні