Справа № 308/6176/23
2/308/1097/23
У Х В А Л А
24 жовтня 2023 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Зарева Н.І., ознайомившись з позовною заявою:
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 , до
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_2 ,
про стягнення майнової шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
Представник ОСОБА_3 , який, згідно з копією ордера про надання правничої (правової) допомоги від 15.11.2022 за № 1157395, представляє інтереси ОСОБА_1 , звернувся до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення майнової шкоди.
Вивчивши подану заяву, суддя прийшов до висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтями175,177 ЦПК Українивизначено вимоги до змісту та форми позовної заяви, документів, що додаються до позовної заяви, обов`язок дотримання яких покладається на позивача.
Згідно з ч. 1ст. 185 ЦПК України,суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Згідно з ч. 7 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача, в тому числі право підпису.
Частиною 4 ст. 62 ЦПК України визначено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги.
Разом з цим, адвокатом Зайцем Павлом Леонідовичем на підтвердження своїх повноважень, як представника ОСОБА_1 , надано тільки ордер про надання правової допомоги за № 1157395 від 15.11.2022 з відміткою на ордері "Договором про надання правової (правничої) допомоги повноваження адвоката не обмежуються".
При цьому, договір про надання правової (правничої) допомоги представником позивача до позовної заяви не долучено.
Відповідно до ч. 1 ст. 64 ЦПК України, представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов`язки.
Однак, ні в ст. 49 ЦПК України "Процесуальні права та обов`язки сторін", ні в ст. 43 ЦПК України "Права та обов`язки учасників справи", не йде мова про право підпису чи про підписання заяв, клопотань пояснень, а тільки про їх подання. А тому, за таких обставин, а саме за відсутності договору про надання правової (правничої) допомоги від 15.11.2022 року, на підставі якого, як зазначено в ордері, він виданий, суддя позбавлений можливості пересвідчитись, що заява підписана уповноваженим представником.
За п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Частиною 5 статті 177 ЦПК України визначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Згідно з ч. 6 ст. 28 ЦПК України, позови про відшкодування шкоди, заподіяної майну фізичних або юридичних осіб, можуть пред`являтися також за місцем заподіяння шкоди.
Позовна заява подана до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатській області. При цьому, у тексті позовної заяви зазначено, що відповідач ОСОБА_2 проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
Згідно з інформацією з відділу реєстрації місця проживання виконавчого комітету Ужгородської міської ради, відомості про реєстрацію ОСОБА_2 в реєстрі територіальної громади м. Ужгорода відсутні.
Відповідно до ч. ч. 1, 2, 6 ст. 128 ЦПК України, суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов`язковою. Суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою.
Судова повістка, а у випадках, встановлених ЦПК України, - разом з копіями відповідних документів, надсилається до електронного кабінету відповідного учасника справи, а в разі його відсутності - разом із розпискою рекомендованим листом з повідомленням про вручення або кур`єром за адресою, зазначеною стороною чи іншим учасником справи
Водночас, позивач, заявляючи у позовній заяві про те, що відповідач проживає за адресою, вказаною в позовній заяві, будь-яких доказів, на підтвердження зазначених обставин не додав, а додані до позовної заяви документи таких обставин не містять, і навіть навпаки - свідчать про те, що відповідач проживає за іншою адресою.
Зокрема, з доданих до позовної заяви копій матеріалів справи про адміністративне правопорушення, вбчається, що відповідач ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_3 .
За таких обставин, суд позбавлений можливості належним чином повідомити учасника справи про дату та час судових засідань, надіслати документи у справі за справжньою адресою відповідача.
Окрім цього, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 43 ЦПК України, учасники маєть право ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень.
Враховуючи викладене вважаю, що до даної позовної заяви слід застосувати правила ч. 1 ст. 185 ЦПК України та залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків, шляхом подання до суду доказів, які підтверджують, що позивач проживав або проживає за адресою, вказаною в позовній заяві, а також подання документу, на підставі якого позивач уповноважив свого представника підписувати позовну заяву.
Керуючись ст. ст. 13, 175, 177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення вказаних у даній ухвалі недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Роз`яснити при цьому, що в разі не усунення у визначений строк недоліків, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Н.І. Зарева
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2023 |
Оприлюднено | 27.10.2023 |
Номер документу | 114448498 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Зарева Н. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні