Рішення
від 19.10.2023 по справі 320/12814/23
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 жовтня 2023 року м. Київ№ 320/12814/23

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панової Г.В., при секретарі судового засідання Полуботкіної О.Ю.,

за участю представників сторін:

від позивача Герасименко І.В.,

від відповідача Михальчук Н.О.,

від третьої особи не з`явились,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом Приватного акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Київводоканал»

до Антимонопольного комітету України

за участю третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороін відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтеріум Компані»

про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Приватне акціонерне товариство «Акціонерна компанія «Київводоканал» з позовом до Антимонопольного комітету України, в якому просить суд:

- визнати противоправним та скасувати рішення Антимонопольного комітету України від 22.02.2023 № 2106-р/пк-пз (оголошення про проведення закупівлі оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2023-01-20-013495-а за лотом № 4).

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив про протиправність прийнятого Постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі Колегія) за наслідками розгляду скарги одного із учасників публічної процедури закупівлі (ТОВ «Інтеріум Компані») рішення від 22.02.2023 №2106-р/пк-пз. Позивач зазначив про правомірність відхилення ним тендерної пропозиції учасника ТОВ «Інтеріум Компані» у зв`язку з ненаданням у складі тендерної пропозиції інформації про найменування товару, запропонованого учасником та про технічні характеристики товару, запропонованого учасником. Крім того, позивач наголошував на відсутності у складі тендерної пропозиції учасника ТОВ «Інтеріум Комані» по лотам 2-4 на закупівлю «ДК 021:2015:14210000-6 Гравій, пісок, щебінь і наповнювачі, 14212400-4 Грунт (грунт, грунтосуміш універсальна, керамзит)» документів, які вимагалися згідно з умовами тендерної документації, зокрема: фінансову спроможність учасника, що повинна бути підтверджена фінансовою звітністю за 2020 та 2021 роки. До того ж, позивач звертав увагу суду, що листом Мінекономіки від 07.02.2022 № 3304-04/6037-06 надано роз`яснення щодо застосування 24 годин на усунення невідповідностей та зазначено, що у разі якщо тендерна пропозиція учасника, крім невідповідностей в інформації та/або документах, визначених частиною шістнадцятою статті 29 Закону, не відповідає іншим вимогам тендерної документації, така пропозиція має відхилятися відповідно до підстав, визначених у статті 31 Закону, із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель, без застосування механізму 24 годин на усунення невідповідностей.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 02.05.2023 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження, призначено судове засідання у справі.

Від відповідача до суду надійшов відзив, у тексті якого Антимонопольний комітет України просив суд відмовити у задоволенні позову. Свої заперечення проти позову відповідач мотивував тим, що за результатами розгляду скарги учасника процедури закупівлі (ТОВ «Інтеріум Компані») та наданих замовником пояснень Колегія прийняла правомірне та обґрунтоване рішення про задоволення скарги. Так, Колегією серед іншого було встановлено, що пропозиція скаржника - ТОВ «Інтеріум Компані» була неправомірно відхилена замовником, оскільки жодна умова тендерної документації не містить обов`язку надання учасниками у складі тендерної пропозиції технічної специфікації.

Відповідач наголошував, що Колегією було встановлено, що у складі Пропозиції скаржника відсутня фінансова звітність у складі балансу та звіту про фінансові результати саме за 2020 рік або за 2021 рік з обсягом річного доходу (виручки) у розмірі очікуваної вартості закупівлі предмета закупівлі, що свідчить про невідповідність в документах пропозиції зазначеного учасника ТОВ «Інтеріум Компані» визначених пунктом 40 Особливостей.

Разом з тим, відповідач зазначив, що згідно з частиною дев`ятою статті 26 Закону учасник процедури закупівлі виправляє невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у своїй тендерній пропозиції, виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій, шляхом завантаження через електронну систему закупівель уточнених або нових документів в електронній системі закупівель протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей. Враховуючи викладене, Колегія встановила, що замовник, не надавши учаснику можливість виправити наведені вище невідповідності, порушив вимоги пункту 40 Особливостей та частини дев`ятої статті 26 Закону, що свідчить про те, що пропозиція скаржника була неправомірно відхилена замовником з наведеної підстави.

Позивач не погоджуючись з доводами відповідача, викладеними у відзиві на позов подав до суду відповідь на відзив, де зазначив що ТОВ «Інтеріум Компані» надано у складі тендерної пропозиції файл « 1 відповідність тех вимогам», в якому зазначено, що ним підтверджується відповідність його пропозиції необхідним технічним, якісним та кількісним характеристикам предмета закупівлі, однак взагалі не зазначено найменування запропонованого товару та його технічних характеристик. Позивач стверджував, що замовник позбавлений можливості встановити зі змісту зазначеного листа (файл « 1 відповідність тех вимогам»), який саме пропонується товар та відповідність фактично запропонованого товару вимогам технічної специфікації. Відтак, на думку позивача, оскільки наданий ТОВ «Інтеріум Комані» в складі тендерної пропозиції файл « 1 відповідність тех вимогам» не містить інформації про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі як то передбачено Додатком 4 до тендерної документації, тому тендерна пропозиція ТОВ «Інтеріум Компані» не відповідає умовам технічної специфікації.

Додатково позивач наголошував на тому, що крім невідповідностей в документі на підтвердження фінансової спроможності, було виявлено невідповідність умовам технічної специфікації, замовником було прийнято рішення про відхилення тендерних пропозицій учасника ТОВ «Інтеріум Компані» на підставі пунктів 1 та 2 частини першої статті 31 Закону та підпункту 2 пункту 41 Особливостей, пункту 3 Розділу V «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації на закупівлю «ДК 021:2015: 14210000-6 - Гравій, пісок, щебінь і наповнювачі, 14212400-4 Ґрунт (ґрунт, ґрунтосуміш універсальна, керамзит)» по Лотам 2-4 без застосування механізму 24 годин на усунення невідповідностей, тобто з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених у ст. 5 Закону та керуючись п. 3 ч. 10 ст. 11 Закону.

Таким чином, висновок відповідача про наявність в діях позивача щодо ненадання учаснику можливості виправити невідповідності в інформації та/або документах порушення вимог п. 40 Особливостей та ч. 9 ст. 26 Закону суперечить роз`ясненням, наданим Мінекономіки листом від 07.02.2022 № 3304-04/6037-06.

Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 01.06.2023 суд оголосив перерву в судовому засіданні до 15.06.2023.

Судове засідання призначене у справі на 15.06.2023 знято з розгляду, наступне судове засідання призначене у справі на 17.07.2023.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 17.07.2023 суд частково задовольнив заяву Антимонопольного комітету України про залучення до участі у справі третьої особи та залучив до участі у розгляді справи, в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтеріум Компані» (ідентифікаційний код 42809246; місцезнаходження: 02230, м. Київ, вул. Кутузова,40 ). Крім того, суд відклав судове засідання у справі на 21.09.2023 року.

Третя особа письмові пояснення по суті позову або відзиву до суду не надала, хоча була належним чином повідомлена про судовий розгляд цієї справи.

Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 21.09.2023 суд оголосив перерву в судовому засіданні до 19.10.2023.

У судове засідання, призначене у справі на 19.10.2023 з`явилися уповноважені представники позивача та відповідача. Третя особа в судове засідання не з`явилась, хоча була належним чином повідомлена про дату, час та місце судового розгляду справи. Водночас, від третьої особи до суду надійшло клопотання про розгляд справи за їх відсутності.

Представник позивача позов підтримав у повному обсязі та просив його задовольнити, а представник відповідача проти позову заперечував з мотивів, що наведені у відзиві на позов.

Третя особа явку уповноваженого представника у призначене судове засідання не забезпечив, водночас у клопотання наданому до суду просив хоча була належним чином повідомлена про дату, час і місце судового засідання.

Розглянувши подані сторонами документи, заслухавши пояснення представників сторін, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Як вбачається з наявних у справі матеріалів та змісту оприлюднених на веб-порталі Уповноваженого органу матеріалів спірної процедури закупівлі (а саме за наступним посиленням: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2023-01-20-013495-a) 20.01.2023 Приватне акціонерне товариство «Акціонерна компанія «Київводоканал» оприлюднила в електронній системі закупівель «Prozorro» на веб-порталі Уповноваженого органу оголошення про проведення процедури закупівлі - придбання: «ДК 021:2015: 14210000-6 - Гравій, пісок, щебінь і наповнювачі, 14212400-4 Грунт (ґрунт, грунтосуміш універсальна, керамзит)» (6 лотів ), ідентифікатор процедури закупівлі - № UA-2023-01-20-013495-а (далі Процедура закупівлі).

Так, Приватне акціонерне товариство «Акціонерна компанія «Київводоканал» як Замовник процедури закупівлі оприлюднив в електронній системі закупівель «Prozorro» на веб-порталі Уповноваженого органу тендерну документацію (зокрема, вимоги до оформлення такої учасниками торгів, підстави для відмови в участі процедури закупівлі) та визначив кінцевий строк для подання учасниками своїх тендерних пропозицій до 30.01.2023, включно.

Для участі у процедурі закупівлі тендерні пропозиції подали декілька учасників, серед них зокрема ТОВ «Інтеріум Компані».

У складі тендерної пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтеріум Компані» міститься, зокрема форма «Цінова пропопозиція» від 26.01.2023 №3-КВ; Лист-підтвердження відповідності пропозиції Учасника необхідним технічним, якісним та кількісним характеристикам предмета закупівлі № 10-Кв від 26.01.2023; Довідка із зазначенням місця відвантаження№12-Кв від 26.01.2023; агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки №1; договір поставки №24/05/22. Також «Інтеріум Компані» надано фінансову звітність малого підприємництва балансом на 31 грудня 2022 року

Розглянувши зазначену тендерну пропозицію, Приватне акціонерне товариство «Акціонерна компанія «Київводоканал» відхилила пропозицію ТОВ «Інтеріум Компані» по лотам 2-4 на підставі пунктів 1 та 2 частини першої статті 31 закону та підпункту 2 пункту 41 Особливостей, пункту 3 розділу VОцінка тендерної пропозиції» тендерної документації на закупівлю «ДК 021:2015:14210000-6, що зафіксовані у відповідному протоколі розгляду тендерних пропозицій.

Не погоджуючись із таким рішення Замовника, Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтеріум Компані» (далі також - скаржник) подало через електронну систему закупівель до органу оскарження - Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель скаргу вх. реєстр. UA-2023-01-20-013495-а.а6 від 10.02.2023 щодо порушення Замовником порядку проведення Процедури закупівлі, в якій просив зобов`язати Замовника скасувати рішення про відхилення пропозиції скаржника.

Рішенням Колегії від 14.02.2023 №1698-р/пк-пз скарга була прийнята до розгляду за лотом №4 та зобов`язано замовника надати пояснення по суті скарги.

Замовник шляхом розміщення листа на веб-порталі Уповноваженого органу надав пояснення по суті скарги.

За результатами розгляду скарги позивача відповідач 22.02.2023 прийняв оспорюване рішення за № 2106-р/пк-пз, яким частково задовольнив цю скаргу та зобов`язав Приватне акціонерне товариство «Акціонерна компанія «Київводоканал» скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції товариства з обмеженою відповідальністю «Інтеріум Компані» за процедурою закупівлі «ДК 021:2015:14210000-6 Гравій, пісок, щебінь і наповнювачі, 14212400-4 Грунт (грунт, грунтосуміш універсальна, керамзит)», оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2023-01-20-013495-а, за лотом №4.

При прийнятті вказаного Рішення були розглянуті підстави для відхилення пропозиції скаржника та встановлено наступне.

Відповідно до протоколу від 06.02.2023 підставою відхилення Пропозиції Скаржника було наступне: "За результатами розгляду тендерних пропозицій учасника ТОВ «Інтеріум Компані» по Лотам 2-4 відповідно до Закону та з урахуванням пункту 33 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі - Особливості) Уповноваженою особою (виявлено, що учасником не надано документи, які вимагалися згідно з умовами тендерної документації, а саме:

1) технічну специфікацію, відповідно до вимог Додатку 4 Документації.

Відповідно до пунктів 1 та 2 частини першої статті 31 Закону та підпункту 2 пункту 41 Особливостей замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо учасник процедури закупівлі, зокрема не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріях установленим статтею 16 Закону, не відповідає встановленим абзацом другим підпункту 2 пункту 41 Особливостей, тендерна пропозиція учасника не відповідає умовам технічної специфікації та іншим щодо предмета закупівлі тендерної документації».

У ході розгляду зазначеного питання Колегією встановлено наступне.

Відповідно до пункту 1 розділу 3 Документації Пропозиція подається в електронному вигляді. Документ з тендерною пропозицією подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, в яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення Замовником) та завантаження файлів, зокрема, з решти документів та матеріалів, які повинні бути оформлені та подані згідно з цією тендерною документацією та додатками до неї.

Відповідно до пункту 7 розділу 3 Документації інформація про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі надається згідно з Додатком 4 "Технічна специфікація» Документації.

Додаток 4 Документації містить технічна специфікація до предмета закупівлі: ДК 021:2015: 14210000-6 - Гравій, пісок, щебінь і наповнювачі, 14212400-4 Ґрунт (ґрунт, грунтосуміш універсальна, керамзит) лот 4. Департамент експлуатації каналізаційного господарства., зокрема:

У разі, якщо дані Технічні вимоги містять посилання на конкретну торгівельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип товару, джерело його походження або виробника, то вважається, що Технічні вимоги містять вираз «або еквівалент».

1. Інформація про кількісні, технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, де містяться наступні колонки: «Найменування предмета закупівлі, Технічні характеристики, Стандарти якості, Одиниці виміру, Кількість, Найменування товару, запропоноване Учасником, Технічні характеристики товару, запропонованого Учасником":

1. Грунт рослинний насипний, чорнозем ДСТУ Б В.2.1-2-96 1800,00 т.

Перелік документів необхідних для підтвердження технічних та якісних характеристик предмета закупівлі:

Учасник надає у складі Пропозиції супроводжувальні документи на товар:

- агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки згідно і наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 11.10.2011 № 536 за показниками (вміст у грунті гумусу %, щільність радіоактивного забруднення цезій 137, стронцій 90).

- довідка в довільній формі із зазначенням місця відвантаження.

Усі вищезазначені документи повинні бути видані на ім`я учасника (виробника) процедури закупівлі.

У разі, якщо учасник не є виробником предмету закупівлі: учасник у складі тендерної пропозиції надає договір про господарські взаємовідносини (при цьому зазначена кількість товару має бути не менше зазначеної кількості в тендерній пропозиції) та/або дилерський договір та/або договір на дистрибьюторство на закупівлю товару з виробником на ім`я якого видані супроводжуючі документи та/або з представником виробника (при цьому у разі надання вищезазначеного документу від представника, то учасник закупівлі надає документ, що підтверджує взаємовідносини між таким представником та виробником).

За таких умов, Документація не містила окремих вимог щодо необхідності надання у складі Пропозиції технічної специфікації відповідно до вимог Додатку 4 Документації.

У складі Пропозиції скаржника міститься, зокрема:

форма «цінова пропозиція» Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтеріум Компані» (Учасник) надає свою пропозицію щодо участі у відкритих торгах на закупівлю «ДК 121:2015: 14210000-6 - Гравій, пісок, щебінь і наповнювачі, 14212400-4 Ґрунт (ґрунт, грунтосуміш універсальна, керамзит)» на Лот 4. - Департамент експлуатації каналізаційного господарства:

Вивчивши тендерну документацію та технічну специфікацію до предмету закупівлі, ми, що уповноважені Учасником на підписання пропозиції, маємо можливість та згодні виконати вимоги Замовника та Договору про закупівлю на таких умовах та повністю погоджуємося із вимогами тендерної документації та підписати Договір.

Найменування товару запропоноване Учасником: Грунт рослинний насипний (грунтосуміш універсальна), країна походження товару: Україна, кількість 280 т (1 тендерна пропозиція лот 3.pdf);

-лист-підтвердження відповідності пропозиції Учасника необхідним технічним, скісним та кількісним характеристикам предмета закупівлі. На виконання вимог Документації на закупівлю «ДК 021:2015: 14210000-6 -Гравій, пісок, щебінь і наповнювачі, 14212400-4 Ґрунт (ґрунт, грунтосуміш універсальна, керамзит)» Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтеріум Компані» підтверджує відповідність своєї пропозиції необхідним технічним, якісним та кількісним характеристикам предмета закупівлі;

-довідка із зазначенням місця відвантаження на виконання вимог документації на закупівлю «ДК 021:2015: 14210000-6 - Гравій, пісок, щебінь і наповнювачі, 14212400-4 Грунт (ґрунт, грунтосуміш універсальна, керамзит)» Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтеріум Компані» повідомляє, що товар, який пропонується на торги буде відвантажено з села Погреби, Броварського району, Київської області і детальне розташування ділянки зазначено в агрохімічному паспорті поля;

-агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки №1, де міститься наступна інформація, зокрема: землекористувача, кадастровий помер, Назва грунту: (141) Лучноболотні. мулувато-болотні і торфу вато-болотні і сосушені грунти -0.3793 га; Показники стану грунту та методи визначення І. Глибина гумусного горизонту, см Гранулометричний склад грунту; фізична глина, %; МУЛ %,Щільність грунту, г/смЗ. 2. Кислотність, мгекв/100 г: гідролітична ДСТУ 7537-2014, Показники pH; сольовий ДСТУ ISO 10390-2007, Тип засолення. Вміст у грунті: гумусу, %; елементів живлення (мг/кг грунту): ДСТУ 4289 2004, 3. Рухомих сполук (мг/кг грунту;: фосфору ДСТУ 4115-2002, 4. Залишки пестецидів мг/кг грунту;

-договір поставки № 24/05/22 від 24 травня 2022 року з ТОВ "ДЕАМАКС ТРАНС С", предмет договору 1.1. Постачальник зобов`язується поставити Покупцеві товари, зазначені у п. 1.2. цього Договору, а Покупець зобов`язується прийняти та оплатити ці товари. 1.2. Предметом закупівлі є грунт рослинний, грунтосуміш, орієнтовно 150 000 M3 (9 відповідність тех вимогам.rаr).

Враховуючи наведене, а також надані документи, Пропозиція скаржника була неправомірно відхилена замовником з наведеної вище підстави.

Крім того, Колегією було встановлено, що відповідно до протоколу від 06.02.2023 підставою відхилення Пропозиції скаржника було наступне: «За результатами розгляду тендерних пропозицій учасника ТОВ «Інтеріум Компані» по Лотам 2-4 відповідно до Закону та з урахуванням пункту 39 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі - Особливості) Уповноваженою особою виявлено, що учасником не надано документи, які вимагалися згідно з умовами тендерної документації, а саме:

2) баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів за останній звітний період (2020 рік або 2021 рік) з обсягом річного доходу (виручки) у розмірі очікуваної вартості предмета закупівлі (лота) або баланс та звіт про фінансові результати за останній звітний період (2020 рік або 2021 рік) з обсягом річного доходу (виручки) у розмірі очікуваної вартості закупівлі предмета закупівлі (лота), що не відповідає вимогам пункту 4 Додатку 2 документації в частині підтвердження фінансової спроможності.

Відповідно до пунктів 1 та 2 частини першої статті 31 Закону та підпункту 2 пункту 41 Особливостей замовник відхиляє тендерну пропозицію з зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо учасник процедури закупівлі, зокрема не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 Закону, не відповідає встановленим абзацом другим підпункту 2 пункту 41 Особливостей, тендерна пропозиція учасника не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації».

У ході розгляду зазначеного питання встановлено наступне.

Відповідно до пункту 1 розділу III Документації Пропозиція подається в електронному вигляді. Документ з тендерною пропозицією подається в електронному шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, в яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення Замовником) та завантаження файлів, зокрема, з документально підтвердженою інформацією про відповідність Учасника кваліфікаційним критеріям відповідно до умов Додатка 2 Документації.

Відповідно до пункту 5 розділу 3 Документації відповідно до статті 16 Закону установлює кваліфікаційний(-і) критерій(-ї) згідно з Додатком 2 Документації.

Додаток 2 Документації документи, що подаються на підтвердження відповідності установленим кваліфікаційним критеріям, зокрема:

4. Наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю підтверджується наданням: балансу, звіту про фінансові результати, звіту про рух грошових за останній звітний період (2020 рік або 2021 рік) з обсягом річного доходу у розмірі очікуваної вартості предмета закупівлі, а також довідки з обслуговуючого банку про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами.

Суб`єкти господарювання, яким згідно з законодавством надано право складати скорочену за показниками фінансову звітність у складі балансу та звіту про фінансові результати, подають відповідні документи за останній звітний період (2020 рік або 2021 рік) з обсягом річного доходу (виручки) у розмірі очікуваної вартості закупівлі предмета закупівлі, а також довідку з обслуговуючого банку про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами.

За таких умов, Документація передбачала необхідність надання балансу та звіту про фінансові: результати за 2020 рік або 2021 рік.

Відповідно до інформації, розміщеної на веб-порталі Уповноваженого органу:

«Дата оприлюднення: 20 січня 2023.

Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: 30 січня 2023.

Очікувана вартість: 2 383 564,42 UAH з ПДВ».

У складі Пропозиції Скаржника містяться, зокрема:

баланс на 31 грудня 2022 форма № 1-м;

звіт про фінансові результати за Рік 2022 форма № 2-м;

квитанція: Звіт: 1-м, 2-м. Фінансова звітність малого підприємства За період: рік 2022. Звіт доставлено до Центру обробки електронних звітів Держстату України 27.01.2023 у 14:35:59 (3 відповідність кваліфікаційним критеріям ст 16.rаr).

Разом з тим, у складі Пропозиції Скаржника відсутні фінансова звітність у складі балансу та звіту про фінансові результати саме за 2020 рік або 2021 рік з обсягом річного доходу (виручки) у розмірі очікуваної вартості закупівлі предмета закупівлі.

Враховуючи викладене, наявні невідповідності в документах Пропозиції зазначеного учасника, визначених пунктом 40 Особливостей

Відповідно до пункту 40 Особливостей, якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.

Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерній пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.

Згідно з частиною дев`ятою статті 26 Закону учасник процедури закупівлі виправляє невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у своїй тендерній пропозиції, виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій, шляхом завантаження через електронну систему закупівель уточнених або нових документів в електронній системі закупівель протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.

Враховуючи викладене, не надавши учаснику можливість виправити наведені вище невідповідності, порушив вимоги пункту 40 Особливостей та частини дев`ятої статті 26 Закону.

Враховуючи наведене, Пропозиція Скаржника була неправомірно відхилена замовником з наведеної вище підстави.

Не погоджуючись зі спірним рішенням Колегії від 22.02.2023 № 2106-р/пк-пз, яким частково задоволено скаргу ТОВ «Інтеріум Компані» та зобов`язано Приватне акціонерне товариство «Акціонерна компанія «Київводоканал» скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції товариства з обмеженою відповідальністю «Інтеріум Компані» за процедурою закупівлі «ДК 021:2015:14210000-6 Гравій, пісок, щебінь і наповнювачі, 14212400-4 Грунт (грунт, грунтосуміш універсальна, керамзит)», оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2023-01-20-013495-а, за лотом №4, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади установлює Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України Про публічні закупівлі, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» затверджено затверджено особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України Про публічні закупівлі, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування (далі по тексту Особливості).

Ці Особливості встановлюють порядок та умови здійснення публічних закупівель (далі - закупівлі) товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України Про публічні закупівлі (далі - замовники), із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.

Згідно визначення надано у статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі»,

7)електронна система закупівель - інформаційно-телекомунікаційна система, яка має комплексну систему захисту інформації з підтвердженою відповідністю згідно із Законом України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах", що забезпечує проведення закупівель, створення, розміщення, оприлюднення, обмін інформацією і документами в електронному вигляді, до складу якої входять веб-портал Уповноваженого органу, авторизовані електронні майданчики, між якими забезпечено автоматичний обмін інформацією та документами;

31) тендерна документація - документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель;

32) тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.

Пунктом 3 Особливостей обумовлено, що замовники, що зобов`язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням цих особливостей.

Нормами пункту 26 Оголошення визначено, що оголошення про проведення відкритих торгів повинно містити інформацію, визначену частиною другою статті 21 Закону.

Відповідно до пункту 28 Оголошення Тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей.

Замовник в тендерній документації обов`язково зазначає інформацію про прийняття чи неприйняття до розгляду тендерної пропозиції, ціна якої є вищою, ніж очікувана вартість предмета закупівлі, визначена замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів.

Якщо замовник зазначає в тендерній документації про прийняття до розгляду тендерної пропозиції, ціна якої є вищою, ніж очікувана вартість предмета закупівлі, визначена замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, він повинен зазначити про прийнятний відсоток перевищення ціни тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі над очікуваною вартістю предмета закупівлі, визначеної замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів.

Якщо замовник не зазначив про прийняття до розгляду тендерної пропозиції, ціна якої є вищою, ніж очікувана вартість предмета закупівлі, визначена замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, та/або не зазначив прийнятний відсоток перевищення, або відсоток перевищення є більшим, ніж зазначений замовником в тендерній документації, то замовник відхиляє таку тендерну пропозицію відповідно до абзацу тринадцятого пункту 41 цих особливостей.

Приписами статті 21 Закону України «Про публічні закупівлі» ( у редакції чинній станом на час проведення процедури закупівлі) обумовлено, що оголошення про проведення відкритих торгів безоплатно оприлюднюється в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону.

Оголошення про проведення відкритих торгів повинно містити наступну інформацію:

1) найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, його категорія;

2) назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності);

3) кількість та місце поставки товарів, обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг;

4) очікувана вартість предмета закупівлі;

5) строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;

6) кінцевий строк подання тендерних пропозицій;

7) умови оплати;

8) мова (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції;

9) розмір, вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати);

10) дата та час розкриття тендерних пропозицій, якщо оголошення про проведення відкритих торгів оприлюднюється відповідно до частини третьої статті 10 цього Закону;

11) розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону у межах від 0,5 відсотка до 3 відсотків очікуваної вартості закупівлі або в грошових одиницях;

12) математична формула для розрахунку приведеної ціни (у разі її застосування).

В оголошенні про проведення відкритих торгів може зазначатися інша інформація.

За змістом норм ч. 1 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником разом з оголошенням про проведення конкурентних процедур закупівель в електронній системі закупівель для загального доступу шляхом заповнення полів в електронній системі закупівель. Тендерна документація не є об`єктом авторського права та/або суміжних прав.

У тендерній документації зазначаються такі відомості: 1) інструкція з підготовки тендерних пропозицій; 2) один або декілька кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 цього Закону, підстави, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформація про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відповідність підставам, встановленим статтею 17 цього Закону, у разі якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації", та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. Для об`єднання учасників замовником зазначаються умови щодо надання інформації та способу підтвердження відповідності таких учасників установленим кваліфікаційним критеріям та підставам, встановленим статтею 17 цього Закону; 3) інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі та технічні специфікації до предмета закупівлі повинні визначатися замовником з урахуванням вимог, визначених частиною четвертою статті 5 цього Закону; 4) інформація про маркування, протоколи випробувань або сертифікати, що підтверджують відповідність предмета закупівлі встановленим замовником вимогам (у разі потреби); 5) кількість товару та місце його поставки; 6) місце, де повинні бути виконані роботи чи надані послуги, їх обсяги; 7) строки поставки товарів, виконання робіт, надання послуг; 8) проект договору про закупівлю з обов`язковим зазначенням порядку змін його умов; 9) опис окремої частини або частин предмета закупівлі (лота), щодо яких можуть бути подані тендерні пропозиції, у разі якщо учасникам дозволяється подати тендерні пропозиції стосовно частини предмета закупівлі (лота). Замовник може передбачити можливість укладення одного договору про закупівлю з одним і тим самим учасником у разі визначення його переможцем за кількома лотами; 10) перелік критеріїв оцінки та методика оцінки тендерних пропозицій із зазначенням питомої ваги кожного критерію.У разі застосування критерію оцінки вартість життєвого циклу, методика оцінки тендерних пропозицій повинна містити опис усіх складових вартісних елементів та перелік документів і інформації, які повинні надати учасники для підтвердження вартості складових елементів життєвого циклу. Замовник у разі необхідності дисконтування витрат життєвого циклу майбутніх періодів може використовувати поточну облікову ставку Національного банку України. Вартість життєвого циклу може рахуватися як сума всіх витрат життєвого циклу або сума всіх витрат життєвого циклу, поділена на розрахункову одиницю експлуатації предмета закупівлі; 11) строк дії тендерної пропозиції, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними, але не менше 90 днів із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій; 12) валюта, у якій повинна бути зазначена ціна тендерної пропозиції; 13) мова (мови), якою (якими) повинні бути складені тендерні пропозиції; 14) кінцевий строк подання тендерних пропозицій; 15) розмір та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати); 16) розмір, вид, строк та умови надання, повернення та неповернення забезпечення виконання договору про закупівлю (якщо замовник вимагає таке забезпечення надати); 17) прізвище, ім`я та по батькові, посада та електронна адреса однієї чи кількох посадових осіб замовника, уповноважених здійснювати зв`язок з учасниками; 18) вимога про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб`єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю - у разі закупівлі робіт або послуг; 19) опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх тендерних пропозицій. Формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов`язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст тендерної пропозиції, а саме - технічні помилки та описки.

Тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.

Тендерна документація може містити правила зазначення в договорі про закупівлю грошового еквівалента в національній чи іноземній валюті за офіційним курсом, установленим Національним банком України станом на дату проведення електронного аукціону.

Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також вимог щодо документального підтвердження інформації про відповідність вимогам тендерної документації, якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.

Крім того, ст. 23 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що технічна специфікація повинна містити опис усіх необхідних характеристик товарів, робіт або послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні, функціональні та якісні характеристики. Характеристики товарів, робіт або послуг можуть містити опис конкретного технологічного процесу або технології виробництва чи порядку постачання товару (товарів), виконання необхідних робіт, надання послуги (послуг).

У технічних специфікаціях може зазначатися інформація про передачу прав інтелектуальної власності на предмет закупівлі.

Технічні специфікації можуть бути у формі переліку експлуатаційних або функціональних вимог, у тому числі екологічних характеристик, за умови, що такі вимоги є достатньо точними, щоб предмет закупівлі однозначно розумівся замовником і учасниками.

У разі якщо вичерпний опис характеристик скласти неможливо, технічні специфікації можуть містити посилання на стандартні характеристики, технічні регламенти та умови, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов`язані з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними, європейськими стандартами, іншими спільними технічними європейськими нормами, іншими технічними еталонними системами, визнаними європейськими органами зі стандартизації або національними стандартами, нормами та правилами. До кожного посилання повинен додаватися вираз "або еквівалент".

Технічні специфікації не повинні містити посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб`єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим та містити вираз "або еквівалент".

Замовник може вимагати від учасників підтвердження того, що пропоновані ними товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документації. У разі встановлення екологічних чи інших характеристик товару, роботи чи послуги замовник повинен в тендерній документації зазначити, які маркування, протоколи випробувань, декларація або сертифікати можуть підтвердити відповідність предмета закупівлі таким характеристикам.

Маркування, протоколи випробувань та сертифікати повинні бути видані органами з оцінки відповідності, компетентність яких підтверджена шляхом акредитації або іншим способом, визначеним законодавством.

Згідно з ч. 1, 3 ст. 26 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, наявність/відсутність підстав, установлених у статті 17 цього Закону і в тендерній документації, та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації.

Електронна система закупівель автоматично формує та надсилає повідомлення учаснику про отримання його тендерної пропозиції із зазначенням дати та часу. Електронна система закупівель повинна забезпечити можливість подання тендерної пропозиції/пропозиції всім особам на рівних умовах.

Частиною дев`ятою статті 26 Закону України «Про публічні закупівлі» обумовлено, що учасник процедури закупівлі виправляє невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у своїй тендерній пропозиції, виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій, шляхом завантаження через електронну систему закупівель уточнених або нових документів в електронній системі закупівель протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.

Замовник розглядає подані тендерні пропозиції з урахуванням виправлення або невиправлення учасниками виявлених невідповідностей.

Частиною одинадцятою зазначеної статті визначено, що документи, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції/пропозиції та не вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).

Відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, у складі тендерної пропозиції/пропозиції, не може бути підставою для її відхилення замовником.

Нормами частини 16 ст. 29 Закону України «Про публічні закупівлі» обумовлено, що якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції та/або подання яких вимагалось тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.

Замовник розміщує повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах:

1) що підтверджують відповідність учасника процедури закупівлі кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 цього Закону;

2) на підтвердження права підпису тендерної пропозиції та/або договору про закупівлю.

Повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей повинно містити таку інформацію:

1) перелік виявлених невідповідностей;

2) посилання на вимогу (вимоги) тендерної документації, щодо якої (яких) виявлені невідповідності;

3) перелік інформації та/або документів, які повинен подати учасник для усунення виявлених невідповідностей.

Замовник не може розміщувати щодо одного й того ж учасника процедури закупівлі більш ніж один раз повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції, крім випадків, пов`язаних з виконанням рішення органу оскарження.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що Замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо:

1) учасник процедури закупівлі:

не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 цього Закону та/або наявні підстави, встановлені частиною першою статті 17 цього Закону;

не відповідає встановленим абзацом першим частини третьої статті 22 цього Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства;

зазначив у тендерній пропозиції недостовірну інформацію, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі, яку замовником виявлено згідно з частиною п`ятнадцятою статті 29 цього Закону;

не надав забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або забезпечення тендерної пропозиції не відповідає умовам, що визначені замовником у тендерній документації до такого забезпечення тендерної пропозиції;

не виправив виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у своїй тендерній пропозиції, протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей;

не надав обґрунтування аномально низької ціни тендерної пропозиції протягом строку, визначеного в частині чотирнадцятій статті 29 цього Закону;

визначив конфіденційною інформацію, що не може бути визначена як конфіденційна відповідно до вимог частини другої статті 28 цього Закону;

2) тендерна пропозиція учасника:

не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації;

викладена іншою мовою (мовами), аніж мова (мови), що вимагається тендерною документацією;

є такою, строк дії якої закінчився;

3) переможець процедури закупівлі:

відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю;

не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону;

не надав копію ліцензії або документа дозвільного характеру (у разі їх наявності) відповідно до частини другої статті 41 цього Закону;

не надав забезпечення виконання договору про закупівлю, якщо таке забезпечення вимагалося замовником.

Частиною другого зазначеної статті унормовано, що інформація про відхилення тендерної пропозиції, у тому числі підстави такого відхилення (з посиланням на відповідні норми цього Закону та умови тендерної документації, яким така тендерна пропозиція та/або учасник не відповідають, із зазначенням, у чому саме полягає така невідповідність), протягом одного дня з дня ухвалення рішення оприлюднюється в електронній системі закупівель та автоматично надсилається учаснику/переможцю процедури закупівлі, тендерна пропозиція якого відхилена, через електронну систему закупівель.

Приписами частини першої статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» закріплено, що Антимонопольний комітет України як орган оскарження з метою неупередженого та ефективного захисту прав і законних інтересів осіб, пов`язаних з участю у процедурах закупівлі, утворює Комісію (комісії) з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель та здійснює інші повноваження, визначені цим Законом та Законом України "Про Антимонопольний комітет України". Рішення Комісії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель ухвалюються від імені Антимонопольного комітету України.

Повноваження, порядок утворення та функціонування Комісії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель встановлюються відповідно до цього Закону та Закону України "Про Антимонопольний комітет України".

Частиною 19 статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» обумовлено, що орган оскарження за результатами розгляду скарги приймає обґрунтоване рішення, в якому зазначаються:

1) висновок органу оскарження про наявність або відсутність порушення процедури закупівлі;

2) висновок органу оскарження про задоволення скарги повністю чи частково або про відмову в її задоволенні;

3) підстави та обґрунтування прийняття рішення;

4) у разі якщо скаргу задоволено повністю або частково - зобов`язання усунення замовником порушення процедури закупівлі та/або відновлення процедури закупівлі з моменту попереднього законного рішення чи правомірної дії замовника.

Відповідно до частини 23 статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» рішення органу оскарження може бути оскаржене суб`єктом оскарження, замовником до окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, протягом 30 днів з дня його оприлюднення в електронній системі закупівель.

З матеріалів справи встановлено та учасниками справи не заперечується, що замовником у спірних правовідносинах є Приватне акціонерне товариство «Акціонерна компанія «Київводоканал» (позивач), а суб`єктом оскарження (особа, яка подала скаргу, за результатом розгляду якої прийнято оскаржуване у цій справі рішення) Товариство з обмеженою відповідальністю ТОВ «Інтеріум Компані» (третя особа у цій справі).

Дослідивши зміст Тендерної документації (затвердженої рішенням уповноваженої особи Замовника від 20.01.2023), яка була опублікована позивачем 20.01.2023, суд встановив, що відповідно до п. 1 «Зміст і спосіб подання тендерної пропозиції» розд.ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» замовником визначено, що «…Тендерна пропозиція подається в електронному вигляді. Документ з тендерною пропозицією подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, в яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення Замовником) та завантаження файлів з:

заповненою учасником формою «ЦІНОВА ПРОПОЗИЦІЯ» згідно з Додатком 5 цієї тендерної документації;

документами, що підтверджують повноваження посадової особи або представника Учасника процедури закупівлі щодо підпису документів тендерної пропозиції (виписка з протоко; у засновників або наказ про призначення або довіреністю чи дорученням або іншим документом, що підтверджує повноваження посадової особи Учасника на підисання документів);

документально підтвердженою інформацією про відповідність Учасника кваліфікаційним критеріям відповідно до умов До датка 2 тендерної документації;

інформацією про відсутність підстав для відмови Учаснику в участі у процедурі закупівлі, установлених статтею 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (крім пункту 13 частини першої статті 17 Закону) відповідно до Додатка 3 тендерної документації;

листом у довільній формі, який підтверджує ознайомлення Учасника з проектом договору та виражає його згоду щодо виконання своїх зобов`язань, у разі підписання з ним договору на основі зазначеного проекту Договору;

оригіналом або копією Статуту або іншого установчого документ і;

оригіналом або копією свідоцтва платника ПДВ, або витягу з реєстру платників податку на додану вартість (якщо Учасник є платником ПДВ) (за наявності);

оригіналом або копією свідоцтва платника єдиного податку суб`єктом малого підприємництва, або витягу з реєстру платників єдиного податку (для учасників - суб`єктів малого підприємництва платників єдиного податку, учасників-резидентів) (за наявності);

оригіналом або копією довідки/витягу з торговельного, банківського або судового реєстру чи реєстраційне посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи - нерезидента (для учасників-нерезидентів);

у разі якщо тендерна пропозиція подається об`єднанням учасників, до неї обов`язково включається документ про створення такого об`єднання;

решти документів та матеріалів, які повинні бути оформлені та подані Учасниками згідно з цією тендерною документацією та додатками до неї.».

Водночас, пункт 7 Тендерної документації «Інформація про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» обумовлює надання згідно з Додатком 4 «Технічна специфікація» тендерної документації.

Відповідно до наданого у статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» визначення технічна специфікація до предмета закупівлі - встановлена замовником сукупність технічних умов, що визначають характеристики товару (товарів), послуги (послуг) або необхідні для виконання робіт щодо об`єкта будівництва, що можуть включати показники впливу на довкілля й клімат, особливості проектування (у тому числі щодо придатності для осіб із обмеженими фізичними можливостями), відповідності, продуктивності, ресурсоефективності, безпечності, процедури забезпечення якості, вимоги щодо найменування продукції, під яким вона продається, термінологію, символи, методику випробувань і тестування, вимоги до пакування, маркування й етикетування, інструкції для користувачів, технологічні процеси й технології виробництва на будь-яких етапах життєвого циклу робіт, товару чи послуги.

Як вбачається у зазначеному Додатку 4 до Тендерної документації «…Технічна специфікація до предмета закупівлі: ДК 021:2015:14210000-6- Гравій, пісок, щебінь і наповнювачі, 14212400-4 Грунт (грунт, грунтосуміш, універсальна, керамзит) Лот 4. Департамент експлуатації каналізаційого господарства технічні, якісні характеристики предмета закупівлі передбачають необхідність застосування заходів із захисту довкілля.

У разі, якщо дані Технічні вимоги містять посилання на конкретну торгівельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип товару, джерело його походження або виробника, то вважається, що Технічні вимоги містять вираз «або еквівалент».

Інформація про кількісні, технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, де містяться наступні колонки: «Найменування предмета закупівлі, Технічні характеристики, Стандарти якості, Одиниці виміру, Кількість, Найменування товару, запропоноване Учасником, Технічні характеристики товару, запропонованого Учасником»:

Грунт рослинний насипний, чорнозем ДСТУ Б В.2.1 -2-96 280,00 т.

Перелік документів необхідних для підтвердження технічних та якісних характеристик предмета закупівлі:

Учасник надає у складі Пропозиції супроводжувальні документи на товар:

агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки згідно з наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 11.10.2011 № 536 за показниками (вміст у грунті гумусу %, щільність радіоактивного забруднення цезій 137, стронцій 90).

довідка в довільній формі із зазначенням місця відвантаження.

Усі вищезазначені документи повинні бути видані на ім`я учасника (виробника) процедури закупівлі.

У разі, якщо учасник не є виробником предмету закупівлі: учасник у складі тендерної пропозиції надає договір про господарські взаємовідносини (при цьому зазначена кількість товару має бути не менше зазначеної кілі кості в тендерній пропозиції) та/або дилерський договір та/або договір на дистрибьюторство на закупівлю товару з виробником на ім`я якого видані супроводжуючі документи та/або з представником виробника (при цьому у разі надання вищезазначеного документу від представника, то учасник закупівлі надає документ, що підтверджує взаємовідносини між таким представником та виробником).».

З викладеного вбачається, що Тендерна документація, зокрема розділ «Зміст і спосіб подання тендерної пропозиції» не містить вимоги щодо надання учасниками у складі пропозиції «Технічної специфікації», відповідно до вимог додатку 4 документації, зокрема у вигляді таблички «Інформація про кількісні, технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, де містяться наступні колонки: «Найменування предмета закупівлі, Технічні характеристики, Стандарти якості, Одиниці виміру, Кількість, Найменування товару, запропоноване Учасником, Технічні характеристики товару, запропонованого Учасником»: Грунт рослинний насипний, чорнозем ДСТУ Б В.2.1 -2-96 280,00 т.».

Разом з тим, умовою визначеною Тендерною документацією та Додатком 4 «Технічна специфікація» було надання у складі Пропозиції супроводжувальних документи на товар:

- агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки згідно з наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 11.10.2011 № 536 за показниками (вміст у грунті гумусу %, щільність радіоактивного забруднення цезій 137, стронцій 90).

- довідка в довільній формі із зазначенням місця відвантаження.

Крім того, суд зауважує, що визначення Замовником у Тендерній документації зміст та спосіб подання тендерної пропозиції, зокрема подання в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями та завантаження файлів, які перелічені замовником не встановлювало обов`язку для учасників щодо подання у складі пропозиції технічної специфікації відповідно до вимог Додатку 4 Тендерної документації.

Також Тендерна документація не містить вимоги стосовно чіткого дотримання форми передбаченої у додатку 4 Тендерної документації при наданні інформації про технічні, якісні та кількісні характеристики товару.

Як встановлено судом в ході судового розгляду справи, у складі Пропозиції скаржника ТОВ «Інтеріум Компані» міститься, зокрема:

лист-підтвердження відповідності пропозиції Учасника необхідним технічним, скісним та кількісним характеристикам предмета закупівлі. На виконання вимог Документації на закупівлю «ДК 021:2015: 14210000-6 -Гравій, пісок, щебінь і наповнювачі, 14212400-4 Ґрунт (ґрунт, грунтосуміш універсальна, керамзит)» Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтеріум Компані» підтверджує відповідність своєї пропозиції необхідним технічним, якісним та кількісним характеристикам предмета закупівлі;

довідка із зазначенням місця відвантаження на виконання вимог документації на закупівлю «ДК 021:2015: 14210000-6 - Гравій, пісок, щебінь і наповнювачі, 14212400-4 Грунт (ґрунт, грунтосуміш універсальна, керамзит)» Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтеріум Компані» повідомляє, що товар, який пропонується на торги буде відвантажено з села Погреби, Броварського району, Київської області і детальне розташування ділянки зазначено в агрохімічному паспорті поля;

агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки №1, де міститься наступна інформація, зокрема: землекористувача, кадастровий помер, Назва грунту: (141) Лучноболотні. мулувато-болотні і торфу вато-болотні і сосушені грунти -0.3793 га; Показники стану грунту та методи визначення І. Глибина гумусного горизонту, см Гранулометричний склад грунту; фізична глина, %; МУЛ %,Щільність грунту, г/смЗ. 2. Кислотність, мгекв/100 г: гідролітична ДСТУ 7537-2014, Показники pH; сольовий ДСТУ ISO 10390-2007, Тип засолення. Вміст у грунті: гумусу, %; елементів живлення (мг/кг грунту): ДСТУ 4289 2004, 3. Рухомих сполук (мг/кг грунту;: фосфору ДСТУ 4115-2002, 4. Залишки пестецидів мг/кг грунту.

З огляду на викладене, суд зауважує, що у складі пропозиції ТОВ «Інтеріум Компані» наявні всі документи, які передбачені в додатку 4 Документації, а саме - агрохімічний паспорт поля, довідка із зазначенням місця відвантаження та договір про співпрацю із власником земельної ділянки, що підтверджує можливість поставки необхідної кількості предмету закупівлі, а також додатково лист підтвердження відповідності пропозиції учасника необхідним технічним, якісним та кількісним характеристикам предмет; і закупівлі та інформація щодо захисту довкілля.

При цьому, технічні характеристики запропонованого товару, зазначені в агрохімічному паспорті поля, а в ціновій пропозиції (файл з назвою « 1 тендерна пропозиція») зазначено найменування товару, запропонованого ТОВ «Інтеріум Компані» на торги, країна його походження та кількість.

Наведене, у свою чергу, свідчить про те, що зазначені документи, які були надані ТОВ «Інтеріум Компані» у складі пропозиції були розцінені замовником не за їх змістом, а виключно за формою (назвою), що свідчить про формальний підхід позивача до оцінки змісту наданих у складі пропозиції скаржника документів.

З огляду на викладене, суд погоджується з доводами відповідача стосовно того, що пропозиція скаржника ТОВ «Інтеріум Компані» була неправомірно відхилена позивачем з наведеної підстави.

Щодо доводів позивача про необгрунтованість висновку Колегії про те, що Замовник не надав учаснику можливість виправити невідповідності в інформації та/або документах. Чим порушив вимоги п. 40 Особливостей та ч.9 ст. 26 Закону, суд зазначає наступне.

Відповідно до відомостей протоколу Уповноваженої особи, відповідальної за організацію та проведення процедур закупівель ПрАТ «АТ «Київводоканал» щодо розгляду тендерних пропозицій по лотам 2-4 від 06.02.2023, замовником було відхилено тендерну пропозицію ТОВ «Інтеріум Компані», а саме не надання учасником документів, які вимагалися згідно з умовами тендерної документації - баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рук грошових коштів за останній звітний період (2020 рік або 2021 рік) з обсягом річного доходу (виручки) у розмірі очікуваної вартості предмета закупівлі (лота) або баланс ті звіт про фінансові результати за останній звітний період (2020 рік або 2021 рік) з обсягом річного доходу (виручки) у розмірі очікуваної вартості закупівлі предмета закупівлі (лота), що не відповідає вимогам пункту 4 Додатку 2 тендерної документації в частині підтвердження фінансової спроможності, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник вимагає від учасників процедури закупівлі відання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: 1) наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій; 2) наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; 3) наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів); 4) наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.

У разі встановлення кваліфікаційного критерію фінансової спроможності замовник не має права вимагати надання підтвердження обсягу річного доходу (виручки) у розмірі більшому, ніж очікувана вартість предмета закупівлі (пропорційно очікуваній вартості частини предмета закупівлі (лота) в разі поділу предмета закупівель на частини).

Якщо для закупівлі робіт або послуг замовник встановлює кваліфікаційний критерій такий як наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та/або наявність працівників, які мають необхідні знання та досвід, учасник може для підтвердження своєї відповідності такому критерію залучити спроможності інших суб`єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців.

Згідно з пунктом 6 «Кваліфікаційні критерії до учасників та вимоги, установлені статтею 17 Закону» розділу III «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» Тендерної документації встановлено, що відповідно до статті 16 Закону Замовник установлює кваліфікаційний(-і) критерій(-ї) згідно з Додатком 2 до тендерної документації, зокрема щодо наявності фінансової спроможності, що «…підтверджується наданням: балансу, звіту про фінансові результати, звіту про рух грошових коштів за останній звітний період (2020 рік або 2021 рік) з обсягом річного доходу (виручки) у розмір очікуваної вартості предмета закупівлі (лота), а також довідки обслуговуючого банку про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами. Суб`єкти господарювання, яким згідно з законодавством надано право складати скорочену за показниками фінансову звітність у складі балансу та звіту про фінансові результати, подають відповідні документи за останній звітний період (2020 рік або 2021 рік) з обсягом річного доходу (виручки) у розмірі очікуваної вартості закупівлі предмета закупівлі, а також довідку з обслуговуючого банку про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами.».

Позивач в якості підстави для відхилення тендерної пропозиції учасника ТОВ «Інтеріум Компані» зазначив про ненадання зазначених документів, які вимагалися згідно з умовами Тендерної документації, зокрема фінансову спроможність учасника, що повинна бути підтверджена фінансовою звітністю за 2020 та 202 року.

Так, Тендерна документація передбачала необхідність надання балансу та звіту про фінансові результати саме за 2020 рік або 2021 рік.

Відповідно до інформації, розміщеної на веб-порталі Уповноваженого органу стосовно матеріалів спірної процедури закупівлі, у складі пропозиції ТОВ «Інтеріум Компані» міститься, зокрема баланс на 31 грудня 2022 форма № 1-м; звіт про фінансові результати за Рік 2022 форма № 2-м; квитанція на підтвердження направлення Звіту: 1-м, 2-м. Фінансова звітність малого підприємства За період: Рік, 2022. Звіт доставлено до Центру обробки електронних звітів Держстату України 27.01.2023 у 14:35:59.

При цьому, судом було встановлено, що у складі пропозиції ТОВ «Інтеріум Компані» була відсутня фінансова звітність у складі балансу про фінансові результати за 2020 та 2021 роки з обсягом річного доходу (виручки) у розмірі очікуваної вартості закупівлі предмета закупівлі (лота).

Відповідно до приписів пункту 40 Особливостей якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.

Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерній пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.

Замовник не може розміщувати щодо одного і того ж учасника процедури закупівлі більше ніж один раз повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, крім випадків, пов`язаних з виконанням рішення органу оскарження.

Згідно з частиною дев`ятою статті 26 Закону України «Про публічні закупівлі» учасник процедури закупівлі виправляє невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у своїй тендерній пропозиції, виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій, шляхом завантаження через електронну систему закупівель уточнених або нових документів в електронній системі закупівель протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.

Проте, як встановлено судом, та не заперечувалось позивачем, зазначені недоліки тендерної пропозиції ТОВ «Інтеріум Компані», в порушення вимог ч.9 ст. 26 Закону України «Про публічні закупівлі» та пункту 40 Особливостей, не було запропоновано усунути скаржнику, зокрема шляхом розміщення повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.

Враховуючи вказане, суд погоджується з позицією відповідача, викладеною у спірному рішенні, щодо безпідставного відхилення тендерної позиції ТОВ «Інтеріум Компані» та порушення позивачем вимог пункту 40 Особливостей та частини дев`ятої статті 26 Закону України «Про публічні закупівлі».

Щодо посилань позивача на лист Мінекономіки від 07.02.2022 №3304-04/6037-06, у якому передбачено, що у разі якщо тендерна пропозиція учасника, крім невідповідностей в інформації та/або документах, визначених частиною шістнадцятою статті 29 Закону, не відповідає іншим вимогам тендерної документації, така пропозиція має відхилятися відповідно до підстав, визначених у статті 31 Закону, із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель, без застосування механізму 24 годин на усунення невідповідностей, суд зазначає наступне.

Пунктом 3 Особливостей обумовлено, що замовники, що зобов`язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням цих особливостей.

Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України Про публічні закупівлі, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування встановлюють порядок та умови здійснення публічних закупівель (далі - закупівлі) товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України Про публічні закупівлі (далі - замовники), із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.

Як встановлено судом, процедуру закупівлі оприлюднено замовником 20.01.2023 року. Водночас, лист Мінекономіки датований 07.02.2022, а Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України Про публічні закупівлі, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування були затверджені постановою Кабміну 12.10.2022 року № 1178, що свідчить про унормування законодавцем правовідносин щодо здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану з урахуванням певних особливостей.

До того ж, лист Мінекономіки не є нормативно-правовим актом, тобто не містить норм права, оскільки носить лише рекомендаційний характер, зокрема містить роз`яснення, до того ж датований 07.02.2022 до прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178, якою було затверджено Особливості. У свою чергу Особливості були затверджені постановою Кабінету Міністрів України та є спеціальним нормативно-правовим актом, який прийнятий з метою визначення правових та економічних засад здійснення закупівель товарів, робіт і послуг на час дії правового режиму воєнного стану, які підлягали застосуванню позивачем при проведенні процедури закупівлі.

Таким чином, позивач при проведенні процедури закупівлі повинен був керуватися не лише Законом України «Про публічні закупівлі», а й Особливостями, з огляду на ту обставину, що станом на час проведення процедури закупівлі в Україні дія правовий режим воєнного стану.

Як зазначалося раніше, пунктом 3 Особливостей передбачено, що Замовники, що зобов`язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням цих особливостей.

Відтак, з 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням Особливостей.

З огляду на викладене, суд погоджується з доводами відповідача стосовно того, що позивач повинен був керуватися при розгляді тендерних пропозицій, зокрема, й пунктом 40 Особливостей, а не частиною шістнадцятою статті 29 Закону України «Про публічні закупівлі».

Таким чином, в ході судового розгляду справи знайшли підтвердження доводи відповідача стосовно того, що пропозиція скаржника ТОВ «Інтеріум Компані» була неправомірно відхилена замовником з підстав, наведених у протоколі.

Так, Приватне акціонерне товариство «Акціонерна компанія «Київводоканал» не надавши учаснику ТОВ «Інтеріум Компані» можливість виправити встановлені невідповідності, порушив вимоги пункту 40 Особливостей та частини дев`ятої статті 26 Закону. Неправомірно відхиливши пропозицію скаржника з підстав, наведених у протоколі, замовник порушив вимоги пункту 41 Особливостей.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Позивачем під час розгляду даної справи не було надано належних та допустимих доказів на підтвердження протиправності висновків контролюючого органу щодо порушення Приватним акціонерним товариством «Акціонерна компанія «Київводоканал» вимог чинного законодавства під час проведення процедури закупівель, а тому суд вважає, що спірне рішення прийняте правомірно та не підлягає скасуванню.

Таким чином, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є необґрунтованими, а вимоги такими, що не підлягають задоволенню. Відтак, суд не вбачає правових відстав для скасування рішення Постійно діючої адміністративної колегії АМК з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель від 22.02.2023 №2106-р/пк-пз.

Окрім того, суд відповідно до інформації, оприлюдненої на веб-порталі Уповноваженого органу, встановив, що позивачем було виконано рішення Колегії від 22.02.2023 № 2106-р/пк-пз, а саме було скасовано рішення про відхилення тендерної пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтеріум Компані» та проведено дану процедуру закупівлі за лотом №4, було визначено переможцем процедури закупівлі Товариство з обмеженою відповідальністю «АЛЬЯНС БУДІВЕЛЬНИКІВ УКРАЇНИ», а 13.04.2023 позивачем було укладено договір з даним суб`єктом господарювання.

В ході розгляду цієї справи позивач не навів суду переконливих пояснень та не довів документально те, що оспорюване рішення відповідача якимось чином порушує права та інтереси позивача, з урахуванням обставин укладення позивачем договору процедури закупівлі.

Керуючись статтями 2, 5-11, 19, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення .

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Панова Г. В.

Дата виготовлення і підписання повного тексту рішення- 24 жовтня 2023 р.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення19.10.2023
Оприлюднено30.10.2023
Номер документу114459953
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо здійснення публічних закупівель, з них