Справа № 2-2583-1/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 серпня 2010 року Солом' я нський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Зінченко С.В.
при секретарі Шолудченко А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБ А_3, третя особа: Головне упра вління юстиції у м. Києві, про визнання права власності на спадкове майно, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до су ду із зазначеним позовом, в як ому просив визнати за ним пра во власності в порядку спадк ування за законом на 1/9 частин у квартири АДРЕСА_1.
В обґрунтування позовних в имог позивач зазначив, що йог о батьку ОСОБА_4, який поме р ІНФОРМАЦІЯ_3, належала 1/3 частина вказаної квартири, і після смерті останнього від крилася спадщина у вигляді ц ієї частки. Іншими спадкоємц ями є батьки померлого - від повідачі у справі.
Проте, як вказує позивач, ві дповідачі на неодноразові ви клики нотаріуса не з'являють ся, спадщиною не цікавляться , а також відмовляються надат и до нотаріальної контори ві дповідні правовстановлюючі документи на квартиру, що нео бхідні для видачі свідоцтва про право на спадщину позива чу, який звернувся до нотаріу са з відповідною заявою 05.01.2010 ро ку та якому нотаріусом було в ідмовлено у видачі свідоцтва через відсутність правовста новлюючих документів.
Таким чином позивач вважає , що відповідачі перешкоджаю ть йому в отриманні спадщини , у зв' язку з чим він був виму шений звернутись до суду за з ахистом своїх прав як спадко ємця.
Представник позивача у суд овому засіданні позовні вимо ги позивача підтримала, поси лаючись на обставини викладе ні в позовній заяві, та просил а позов задовольнити.
Відповідачі в судове засід ання не з'явились, про розгляд справи були повідомлені нал ежним чином, причини неявки с уду невідомі, з огляду на що, у відповідності до ст. 224 ЦПК Укр аїни, суд ухвалив провести за очний розгляд справи.
Третя особа в судове зас ідання не з'явилась, направив ши до суду пояснення, в яких пр осила справу розглядати у ві дсутність їхнього представн ика.
Суд, заслухавши поясненн я представника позивача, дос лідивши матеріали справи, пр иходить до наступних висновк ів.
Судом встановлено, що кварт ира АДРЕСА_1 зареєстрован а на праві власності за ОСО БА_2, ОСОБА_3. та ОСОБА_4 в рівних долях на підставі св ідоцтва про право власності на житло, виданого органом пр иватизації Жовтневої райдер жадміністрації м. Києва 27.07.1998 ро ку, копія якого є в матеріалах справи.
Позивач у справі ОСОБА_1 є сином ОСОБА_4, що підтвер джується відповідною копією свідоцтва про народження в м атеріалах справи.
ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІ Я_3 відповідно до свідоцтва про смерть в матеріалах спра ви, а отже після його смерті ві дкрилася спадщина на належну йому 1/3 частину квартири АДР ЕСА_1.
Відповідно до статті 1261 Циві льного кодексу України - у п ершу чергу право на спадкува ння за законом мають дiти спад кодавця, у тому числi зачатi за життя спадкодавця та народж енi пiсля його смертi, той з подр ужжя, який його пережив, та бат ьки.
Таким чином, позивач є спадк оємцем першої черги і відпов ідно має право на спадщину у в игляді 1/9 частини квартири А ДРЕСА_1.
Відповідно до вимог статті 1268 ЦК України спадкоємець за з аповітом чи за законом має пр аво прийняти спадщину або не прийняти її.
Відповідно до вимог статей 548, 549 ЦК України 1963 року для прийн яття спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Не до пускається прийняття спадщи ни під умовою або з застереже нням.
Прийнята спадщина визна ється належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщин и.
Визнається, що спадкоєме ць прийняв спадщину якщо він фактично вступив в управлін ня або володіння спадковим м айном, та/або якщо він подав де ржавній нотаріальній контор і за місцем відкриття спадщи ни заяву про прийняття спадщ ини.
Зазначені в цій статті дії п овинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкритт я спадщини.
Як встановлено судом з мате ріалів спадкової справи №1/2010, з аведеної щодо майна померлог о ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4, позивач 05 січня 2010 року, тобто в межах шестимісячного строку , подав до П'ятої Київської дер жавної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщин и, що відкрилась після смерті його батька ОСОБА_4.
В той же час відповідачами ж одних заяв подано не було, що с відчить про відсутність в ни х бажання приймати спадщину.
З матеріалів спадкової спр ави також встановлено, що поз ивачу було відмовлено у вида чі свідоцтва про право на спа дщину за законом через відсу тність в нього правовстановл юючих документів на спадкове майно, які зі слів позивача зн аходяться у відповідачів.
Виходячи з викладеного, суд вважає, що відповідачі своїм небажанням приймати участь в оформленні спадщини, що лиш илась після смерті їхнього с ина, а також відмовою надати п равовстановлюючі документи на квартиру, що є спадковим ма йном, порушують право позива ча, як спадкоємця, а тому таке порушене право підлягає захи сту.
Таким чином, оцінивши належ ність, допустимість, достові рність кожного доказу окремо , а також достатність і взаємн ий зв' язок доказів у їх суку пності, суд приходить до висн овку, що позов є обґрунтовани й та підлягає задоволенню, і в ідповідно за позивачем необх ідно визнати в порядку спадк ування за законом право влас ності на 1/9 частину квартири АДРЕСА_1.
Згідно ст. 88 ЦПК України судо ві витрати, понесені позивач ем, підлягають стягненню з ві дповідачів пропорційно задо воленим вимогам.
Керуючись статтями 1216-1221, 1258, 1259, 1 261, 1264 Цивільного кодексу Украї ни, , статтями 548, 549 ЦК України 1963 р оку, статтями 10, 60, 88, 174, 208, 209, 212-215, 224, 294 Ци вільного процесуального код ексу України, суд -
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до О СОБА_2, ОСОБА_3, третя особ а: Головне управління юстиці ї у м. Києві, про визнання прав а власності на спадкове майн о задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 (ІНФ ОРМАЦІЯ_1, уродженець м. Ки єва, проживає: АДРЕСА_2) в порядку спадкування за зако ном право власності на 1/9 част ину квартири АДРЕСА_1.
Стягнути солідарно з ОСО БА_2, ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 судові витрати в роз мірі 570 гривень 25 копійок
Заочне рішення може бути пе реглянуте судом, що його ухва лив, за письмовою заявою відп овідача. Заяву про перегляд з аочного рішення може бути по дано протягом десяти днів з д ня отримання його копії.
Рішення суду набирає закон ної сили після закінчення ст року для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скар гу не було подано. У разі подан ня апеляційної скарги рішенн я, якщо його не скасовано, наби рає законної сили після розг ляду справи апеляційним судо м.
Суддя:
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2010 |
Оприлюднено | 05.10.2010 |
Номер документу | 11446600 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Зінченко Сергій Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні