Справа № 950/1817/23
Номер провадження 1-кс/950/509/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 жовтня 2023 року Лебединський районний суд Сумської області
в складі: слідчого судді - ОСОБА_1
з участю секретаря - ОСОБА_2
розглянувши клопотання дізнавача сектору дізнання відділення поліції № 3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , що погоджене прокурором Лебединського відділу Сумської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,
В С Т А Н О В И В:
Дізнавач СД відділення поліції № 3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням, що погоджено прокурором Лебединського відділу Сумської окружної прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий доступ та дозвіл на проведення виїмки в приміщенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 та можливістю їх вилучення в Сумській філії АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », відділенні № НОМЕР_1 , який знаходиться адресою: АДРЕСА_2 , інформації, що стосується банківських рахунків за відповідними банківськими платіжними картками.
Клопотання мотивуєтим,що в секторі дізнання відділення поліції №3 (м. Лебедин) Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області перебувають матеріали кримінального провадження, які внесені до ЄРДР по факту того, що 16.06.2023 до ВП №3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області надійшла письмова заява від ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка проживає по АДРЕСА_3 про те, що у період часу з 2019 року по 2020 рік невстановлена особа, перебуваючи у невстановленому місці таємно заволоділа грошовими коштами ОСОБА_5 з банківської карти АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_2 , у сумі близько 18000 грн., чим спричинила майнової шкоди на вказану суму.
Відомості про кримінальне правопорушення, передбачені ч. 5 ст. 214 КПК України, відповідно до вимог ч. ч. 1 та 4 ст.214 КПК України внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17 червня 2023 року за № 12023205550000096.
Попередня правова кваліфікація кримінального проступку у зазначеному кримінальному провадженні визначена за ч. 1 ст. 190 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що 13 листопада 2019 року у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_3 » по АДРЕСА_4 ОСОБА_5 взяла кредит готівкою в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на суму 10000 грн. у представника вищевказаного банку. Цього ж дня остання подала заявку на відкриття на її ім`я кредитної картки миттєвого випуску НОМЕР_2 , кредитний ліміт на якій становив 10000 грн. Вказану кредитну картку остання залишила у представника банку ІНФОРМАЦІЯ_1 . Після цього кожного місяця ОСОБА_5 вносила на картку обов`язковий платіж у сумі 1000 грн. на протязі року та заборгованості у неї не було. Через рік після погашення кредиту ОСОБА_5 зателефонувала представнику банку та запитала чи заборгованості по кредиту у неї не має, на що остання повідомила, що грошових коштів на картці не має через збій системи. З початку 2023 року на мобільний телефон ОСОБА_5 почали телефонувати невідомі особи та вимагати сплатити борг та від вищевказаного банку почали приходити листи про сплату заборгованості по кредиту. Тому виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
В ході проведення досудового розслідування по даному кримінальному провадженню 16.08.2023 по місцю проживання ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 по АДРЕСА_5 було проведено санкціонований обшук, в ході якого було виявлено та вилучено:
банківські карти АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_3 , НОМЕР_4 ; НОМЕР_5 ; НОМЕР_6 ; НОМЕР_7 .
Вказані матеріали знаходяться у центральному відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 та можливістю їх вилучення в Сумській філії АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », відділенні № НОМЕР_1 , який знаходиться адресою: АДРЕСА_2 , та тому можуть бути використані як докази для встановлення винної особи у вчиненні даного кримінального правопорушення, тому дізнавач звернулася до суду з вказваним клопотанням.
Дізнавач не з`явилася на розгляд клопотання, в наданій заяві зазначила, що наполягає на задоволенні клопотання, просить провести розгляд у її відсутності.
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Крім того, відповідно до ч.7 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Дослідивши матеріали провадження №12023205550000096, суд дійшоввисновку,що клопотанняпідлягає задоволенню,оскільки у вказаних документах, що перебувають у володінні АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " міститься інформація, яка самостійно чи в сукупності з іншими доказами матиме суттєве значення для з`ясування обставин вчинення злочину, отримати її в інший спосіб неможливо, оскільки банківські установи є першочерговим джерелом даних щодо операції з коштами на банківських рахунках, а також даних про рух коштів між ними, крім того, вказані документи містять охоронювану законом комерційну та банківську таємницю.
Керуючись ст. ст. 159-164, 370, 372 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання дізнавача сектору дізнання відділення поліції № 3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 задовольнити.
Надати старшому дізнавачу сектору дізнання відділення поліції №3 (м. Лебедин) Сумського районного управління поліції капітану поліції ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ та дозвіл на проведення виїмки в приміщенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 та можливістю їх вилучення в Сумській філії АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », відділенні № НОМЕР_1 , який знаходиться адресою: АДРЕСА_2 , інформації, що стосується банківських рахунків за відповідними банківськими платіжними картками АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_3 , НОМЕР_4 ; НОМЕР_5 ; НОМЕР_6 ; НОМЕР_7 з моменту відкриття рахунків по дату винесення ухвали, з можливістю ознайомитися з ними, зробити копії та вилучити їх, а саме:
- документів, що стосується відкриття та використання рахунків (справ з юридичного оформлення рахунку: копії паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, заяви на відкриття рахунку, опитувальників клієнтів (акнет), згод на обробку персональних даних, договору, додатків і додаткових угод до них, карток зі зразками підписів тощо);
- руху коштів по вищевказаним рахункам, із зазначенням повних номерів рахунків або номерів банківських карток, АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_3 , НОМЕР_4 ; НОМЕР_5 ; НОМЕР_6 ; НОМЕР_7 , на які відбувалося перерахування грошових коштів або з яких надходили грошові кошти;
- даних систем відео спостереження і фото фіксації з банкоматів (АТМ) і відділень банківської установи (в касі), в паперовому вигляді і на електронному носії інформації щодо зняття готівки;
- інформацію щодо ЕР-адрес підключення до Інтернет-банкінгу, платіжної системи (онлайн банкінгу), про МАС-адреси компютерів чи мобільних пристроїв, з яких відбувалося з`єднання з системою, дати та часу за Київським часом в форматі: день, місяць, рік, години, хвилини, секунди таких з`єднань;
- параметри електронних пристроїв користувача: «secureelementid», унікальних електронних відбитків електронних пристроїв, що виконує роль ідентифікації цих електронних пристроїв, до яких під`єднані вищевказані банківські карти, в тому числі і фінансові номери телефонів;
Строк дії ухвали до 27.11.2023 року.
Ухвала постановлена у двох примірниках.
У разі невиконання ухвали, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_7
Суд | Лебединський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2023 |
Оприлюднено | 30.04.2024 |
Номер документу | 114470983 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Лебединський районний суд Сумської області
Бакланов Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні