Справа № 950/1817/23
Номер провадження 1-кс/950/504/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 вересня 2024 року Лебединський районний суд Сумської області
в складі: слідчого судді - ОСОБА_1
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчої слідчого відділення поліції № 3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , що погоджене начальником Лебединського відділу Сумської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,
В С Т А Н О В И В:
Слідча СВ відділення поліції № 3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням, що погоджено начальником Лебединського відділу Сумської окружної прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий доступ до інформації про зв`язок, телекомунікаційні послуги, їх тривалість, зміст, маршрут передавання тощо, кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг з абонентським номером НОМЕР_1 у період з 13.11.2019 року по 06.09.2024, що перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Клопотання мотивуєтим,щоу провадженні СВ ВП №3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області перебуває кримінальне провадження №12023205550000096 внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.06.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 190 КК України.
Досудовим розслідування встановлено, що в період з 2019 - 2022 рр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи на посаді працівника Сумської філії АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », шляхом обману відкрила кредити в банківській установі АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_6 та шахрайським шляхом заволоділа грошовими коштами, які використала на власний розсуд.
Також, встановлено, що ОСОБА_5 користується мобільним телефоном з номером НОМЕР_1 оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Встановлення фактів причетності ОСОБА_5 до вчинення шахрайського заволодіння грошовими коштами потерпілих ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , а саме - встановлення її місця знаходження в момент вчинення кримінальних правопорушень можливе лише шляхом опрацювання інформації про зв`язок, телекомунікаційні послуги, їх тривалість, маршрути передавання тощо, кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг з абонентським номером НОМЕР_1 у період з 13.11.2019 року по 06.09.2024.
Беручи до уваги викладене вище, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб, та враховуючи, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації про зв`язок, телекомунікаційні послуги, їх тривалість, маршрути передавання тощо, яка перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », тому слідча звернулася до суду з вказваним клопотанням.
Слідча не з`явилася на розгляд клопотання, в наданій заяві зазначила, що наполягає на задоволенні клопотання, просить провести розгляд у її відсутності.
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Крім того, відповідно до ч.7 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Дослідивши матеріали провадження №12023205550000096,судсуд дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню, так як інформація, що міститься в таких документах може бути використана як доказ для встановлення обставин у кримінальному провадженні та іншими способами таку інформацію неможливо отримати.
Керуючись ст. ст. 159-164, 370, 372 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчої слідчого відділення відділення поліції № 3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 задовольнити.
Надати старшому слідчому СВ ВП №3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області майору поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до інформації про зв`язок, телекомунікаційні послуги, їх тривалість, зміст, маршрут передавання тощо, кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг з абонентським номером НОМЕР_1 у період з 13.11.2019 року по 06.09.2024, що перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »;
Зобов`язати ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (офіс компанії розташований за адресою: АДРЕСА_1 ), виготовити на паперовому та/або електронному носії документ за вказаними вище номерами мобільних телефонів та терміналів та періодом часу з 13.11.2019 року по 06.09.2024 з наступними відомостями:
Адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевогообладнання з вказаними вище абонентськими номерами (абонентА).
Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонентаА: унікальний ідентифікатор сім-картки (ІМSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі ІМЕІ) тощо.
Типи з`єднання абонентаА: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо.
2.4. Дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентаА.
2.5. Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з яким відбувався сеанс зв`язку абонентаА.
2.6. За наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації)з абонентомА надати відомості про його особу.
Строк дії ухвали до 11.11.2024 року.
Ухвала постановлена у двох примірниках.
У разі невиконання ухвали, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_9
Суд | Лебединський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2024 |
Оприлюднено | 12.09.2024 |
Номер документу | 121521000 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Лебединський районний суд Сумської області
Бакланов Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні