Рішення
від 27.10.2023 по справі 913/289/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, телефон/факс (057)702 10 79, inbox@lg.arbitr.gov.ua


Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2023 року м. Харків Справа № 913/289/23

Провадження №1/913/289/23

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Електрика України", м. Львів

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "СХІДАГРО", м. Лисичанськ Сєвєродонецького району Луганської області

про стягнення 263771 грн. 41 коп.

Суддя Зюбанова Н.М.

Без повідомлення та виклику учасників справи

Суть спору: про стягнення 146323 грн. 93 коп. боргу, 5496 грн. 16 коп. 3% річних, 22777 грн. 93 коп. інфляційних нарахувань та 89173 грн. 39 коп. пені за договором про постачання електричної енергії споживачу.

28.08.2023 суд відкрив провадження у цій справі у порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику сторін.

Особливості розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження регулюються ст. 252 ГПК України, згідно з якою суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.

Як свідчать матеріали справи, сторони не заявляли відповідних клопотань.

У зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24.02.2022 № 2102-ІХ, введено в Україні воєнний стан із 05 годин 30 хвилин 24.02.2022, строк дії якого неодноразово продовжувався, зокрема, на підставі Указу Президента України від 26.07.2023 № 451/2023, затвердженого Законом України № 3275-ІХ, - з 05 годин 30 хвилин 18 серпня 2023 року на 90 діб, до 15.11.2023.

Судом враховується, що юридичною адресою відповідача згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за Безкоштовним запитом є: 93113, Луганська область, Сєвєродонецкий район, м. Лисичанськ, вул. Первомайська, б. 201 А.

У відповідності до наказу № 309 від 22.12.2022 Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України затверджений Перелік територій на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окуповані Російською Федерацією.

У вказаному переліку значиться м. Лисичанськ Лисичанської міської територіальної громади (UA44120050000066819) Луганської області (03.07.2022), на території якої зареєстрований відповідач.

Оскільки АТ "Укрпошта" не здійснює пересилання поштових відправлень до м. Лисичанськ Сєвєродонецького району Луганської області, тому суд з метою належного повідомлення відповідача телефонограмою від 28.08.2023 повідомив директора товариства про відкриття провадження у справі та направив на його електронну адресу ухвалу суду від 28.08.2023, що підтверджується матеріалами справи.

Відповідне повідомлення суд здійснив через розміщення на сторінці господарського суду Луганської області (у розділі "Новини та події суду") офіційного веб-порталу "Судова влада в Україні" в мережі Інтернет (www.court.gov.ua/sudy/).

Ухвала суду також була своєчасно розміщена в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Дослідивши матеріали справи, яка розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, суд дійшов наступних висновків щодо причин виникнення спору.

Так, відповідно до пунктів 3.1.5., 3.1.7., 3.2.5. Правил роздрібного ринку електричної енергії затверджених постановою НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 (далі - Правила) договір між електропостачальником та споживачем укладається, як правило, шляхом приєднання споживача до розробленого електропостачальником, відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії" та Правил, договору на умовах комерційної пропозиції, опублікованих електропостачальником на офіційному веб- сайті.

Відповідач - ТОВ "СХІДАГРО" на підставі заяви-приєднання від 22.01.2021 приєднався до публічного договору позивача - ТОВ "Електрика України" про постачання електричної енергії споживачу на умовах публічної комерційної пропозиції № 2, яка є додатком № 2 до цього договору, що розміщена на офіційному веб-сайтi позивача www.ukrelectric.com.

Цей договір про постачання електричної енергії споживачу є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови постачання електричної енергії як товарної продукції споживачу постачальником електричної енергії та укладається сторонами з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 ЦК України шляхом приєднання споживача до умов цього договору (п. 1.1 договору).

В пункті 1.2 договору передбачено, що його умови розроблені відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії" та Правил та є однаковими для всіх споживачів.

За цим договором постачальник продає електричну енергію споживачу (відповідачу) для забезпечення потреб електроустановок споживача, а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купованої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору. (п. 2.1.); споживач розраховується з постачальником за електричну енергію за цінами, що визначаються відповідно до механізму визначення ціни електричної енергії, згідно з обраною споживачем комерційною пропозицією, яка є додатком 2 до цього договору (п. 5.1.); спосіб визначення ціни (тарифу) електричної енергії зазначається в комерційній пропозиції постачальника (п. 5.2.); ціна електричної енергії має зазначатися постачальником у рахунках про оплату електричної енергії за цим договором, у тому числі у разі її зміни (п. 5.4.); розрахунковим періодом за цим договором є календарний місяць (п. 5.5.); оплата за цим договором здійснюється споживачем у строки, визначені в обраній споживачем комерційній пропозиції, що є додатком № 2 до цього договору. За внесення платежів, передбачених цим договором, з порушенням термінів оплати споживач сплачує постачальнику пеню у розмірі, визначеному комерційною пропозицією, за кожен прострочений день оплати, враховуючи день фактичної оплати, та за весь період прострочення. Споживач зобов`язується забезпечувати своєчасну та повну оплату спожитої електричної енергії згідно з умовами цього договору (п. 6.2.); за невиконання або неналежне виконання своїх зобов`язань за цим договором сторони несуть відповідальність, передбачену цим договором та чинним законодавством (п. 9.1.).

Відповідно до додатку 2 до договору споживач самостійно та/або постачальник електричної енергії розраховує суму попередньої оплати, яка оплачується споживачем до 23-го числа місяця, що передує розрахунковому періоду. Остаточний рахунок за фактично спожиту електричну енергію виставляється на початку періоду наступного за розрахунковим. Якщо рахунок за електроенергію не був отриманий споживачем ні через електронну пошту, ні у паперовому вигляді у постачальника на 4-ий календарний день наступний за розрахунковим - він вважається таким, що вручений постачальником споживачу 4-го календарного дня наступного за розрахунковим та споживач вважається з ним ознайомлений. Строк оплати такого рахунку обчислюється з наступного робочого дня після його вручення. Тривалість періоду для оплати отриманих рахунків має не перевищувати 5-ти операційних днів з дня отримання рахунку, крім рахунків для проведення попередньої оплати. Дата оплати рахунку (здійснення розрахунку) визначається датою, на яку були зараховані кошти на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника.

За внесення платежів, передбачених умовами договору, з порушенням термінів, визначених цією комерційною пропозицією, споживач сплачує постачальнику пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожний день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати. Сума боргу сплачується з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми (комерційна пропозиція, яка є додатком № 2 до договору).

Відповідно до пункту 13.1 договору цей договір укладається на строк, зазначений в комерційній пропозиції, яку обрав споживач та набирає чинності з моменту погодження (акцептування) споживачем заяви-приєднання, яка є додатком 1 до цього договору.

Згідно комерційної пропозиції (розділ "Строк дії договору та умови пролонгації") договір набирає чинності з дати постачання електричної енергії, вказаної у заяві-приєднання споживача до умов публічного договору про постачання електричної енергії споживачу.

Договір діє з моменту набрання чинності до 31.12.2021, проте, може бути пролонгований на наступний календарний рік за умови відсутності письмового повідомлення від однієї із сторін про розірвання договору.

Як зазначає позивач, постачальник продовжував надавати послуги через відсутність повідомлення споживача про розірвання договору.

В обґрунтування позову позивач посилається на неналежне виконання відповідачем п. 5.7 вказаного договору, за умовами якого оплата за цим договором здійснюється споживачем у строки, визначені в обраній споживачем Комерційній пропозиції, що є додатком № 2 до цього договору. Відповідно до розділу 2 (пункт "Термін виставлення рахунку за електричну енергію та термін його оплати") Комерційної пропозиції тривалість періоду для оплати рахунків не має перевищувати 5-ти операційних днів з дня отримання рахунку.

Факт постачання електричної енергії за період з лютого 2021 року по квітень 2022 року позивач підтверджує рахунками, видатковими накладними та актами приймання-передачі електроенергії на загальну суму 1 143 900 грн. 57 коп.

Оскільки відповідач оплату за постачання електричної енергії здійснив не в повному обсязі, утворилась заборгованість у сумі 146323 грн. 93 коп. та позивач звернувся до суду.

У зв`язку з порушенням строків оплати виникло прострочення грошових зобов`язань та позивач нарахував додаткові вимоги на підставі ст. 625 ЦК України у вигляді 3% в сумі 5496 грн. 16 коп., інфляційних нарахувань в сумі 22777 грн. 93 коп. та пені - 89173 грн. 39 коп.

У відзиві на позовну заяву відповідач проти позову заперечує з посиланням на те, що у зв`язку з військовою агресією РФ проти України почався обстріл території України. Після ракетних обстрілів відбулися різки стрибки напруги та у приміщенні ТОВ "СХІДАГРО" вийшли з ладу деякі електричні установки. Через вказані події відповідач був вимушений відключитися від споживання електричної енергії взагалі, яку більше не використовував через введений воєнний стан у державі та повним зупиненням діяльності підприємства та задля задоволення мінімальних вимог по підтримці життєдіяльності підприємства у вигляді освітлення, підприємство підключало власний дизельний генератор. Також відповідач зазначає, що акти приймання-передачі спожитої електроенергії, а також видаткові накладні, рахунки за період лютий-квітень 2022 року, які надіслані на електронну адресу, ТОВ "СХІДАГРО" не отримувало. Долучені до позову акти приймання-передачі та видаткові накладні за спірний період не підписані споживачем, тому відсутні належні та допустимі докази отримання ТОВ "СХІДАГРО" електроенергії за вказаний період.

У відповіді на відзив від 05.10.2023 позивач доводи відповідача відхиляє та посилається на те, що останній не спростував факт отримання документів на сплату боргу, надісланих на його офіційну електронну адресу. У той же час має місце часткова сплата боргу за електроенергію, спожиту у січні 2022 року, тощо.

Оцінивши матеріали справи, суд дійшов висновку про часткову обґрунтованість позову та його неповне задоволення з огляду на наступне.

Так, правове регулювання правовідносин сторін здійснюється Законом України "Про ринок електричної енергії", Правилами роздрібного ринку електричної енергії, а також відповідними положеннями Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України.

Відповідно до ст. 633 ЦК України публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо).

Положення ч. 1 ст. 634 ЦК України передбачають, що договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.

Відповідно до п. 3.1.1 ПРРЕЕ постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії на підставі договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, який розробляється постачальником універсальних послуг на основі Типового договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг та укладається в установленому цими Правилами порядку.

Як встановлено судом, 22.01.2021 між ТОВ "СХІДАГРО" та ТОВ "Електрика України" було укладено договір про постачання електричної енергії споживачу у відповідності до вказаних вище приписів чинного законодавства шляхом приєднання споживача до розробленого електропостачальником договору на умовах комерційної пропозиції, опублікованої електропостачальником.

Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно із ст. 11 ЦК України підставою виникнення цивільних прав і обов`язків (зобов`язань) є, зокрема, договір.

Згідно ст. 714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.

Відповідно до ст. 56 Закону України "Про ринок електричної енергії" договір постачання електричної енергії споживачу укладається між електропостачальником та споживачем та передбачає постачання всього обсягу фактичного споживання електричної енергії споживачем у певний період часу одним електропостачальником. Постачання електричної енергії споживачам здійснюється за вільними цінами.

Згідно зі ст. 58 Закону України "Про ринок електричної енергії" споживач зобов`язаний, зокрема, сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів.

Згідно з пунктами 5.1.2, 5.1.3, 6.1.11 Правил та у відповідності до Кодексу комерційного обліку електричної енергії зняття та передача даних про покази приладів обліку електричної енергії для визначення обсягів споживання електричної енергії для побутових споживачів здійснюється оператором системи розподілу, споживачем, або шляхом дистанційного зчитування та передачі даних засобів обліку електричної енергії.

Оператором системи розподілу електроенергії на території Луганської області є ДП "Регіональні електричні мережі".

Як свідчать матеріали справи, позивач додав до позову численні первинні документи за увесь час існування договірних правовідносин між постачальником електричної енергії ТОВ "Електрика України" та споживачем ТОВ "СХІДАГРО", починаючи з лютого 2021 року.

Проте, розрахунок боргу свідчить, що фактично він утворився при розрахунках за період з січня по квітень 2022 року (з урахуванням переплати споживачем коштів у сумі 59526 грн 80 коп. станом на 01.02.2022).

В підтвердження кількості відпущеної ТОВ "СХІДАГРО" електроенергії позивач надав чотири звіти щодо фактичного (звітного) корисного відпуску електричної енергії за точками комерційного обліку (площадками вимірювання) споживачів постачальника ТОВ "Електрика України" за січень, лютий, березень, квітень 2022 року (арк. справи 46-49).

У подальшому, після критичної оцінки цих доказів відповідачем позивач через систему "Електронний суд" надіслав до суду примірники цих документів з підписами уповноважених осіб, засвідченими печаткою Луганської філії ДП "Регіональні електричні мережі".

Суд задовольнив клопотання позивача у відповіді на відзив від 05.10.2023 про долучення цих доказів, оскільки вони не є новими, що не порушує приписи ч. 2 ст. 80 ГПК України.

Відповідно до інформації щодо фактичного обсягу споживання за січень 2022 року, наданої оператором, споживач за цей розрахунковий період отримав 34890 кВт*год., на що був оформлений рахунок № 3 від 31.01.2022 за спожиту електричну енергію в сумі 138194,12 грн.;

- за лютий 2022 року - 38293 кВт*год., рахунок № 24 від 28.02.2022 на суму 118227,49 грн.;

- за березень 2022 року - 22928 кВт*год., рахунок № 65 від 31.03.2022 за спожиту електричну енергію в сумі 75524,00 грн.;

- за квітень 2022 року - 3295 кВт*год., рахунок № 90 від 30.04.2022 на суму 12099,24 грн.

Суд оцінює вказані звіти як належні докази постачання відповідачу електричної енергії на загальну суму 344034,85 грн. та виходить з наступного.

Відповідно до статті 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи (частина перша). Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Згідно зі статтею 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (частина перша).

Відповідно до статті 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

У звітах щодо фактичного (звітного) корисного відпуску електричної енергії за точками комерційного обліку (площадками вимірювання) споживачів постачальника ТОВ "Електрика України" за січень, лютий, березень, квітень 2022 року, підписаних належним чином, вказаний ЕІС-код точки комерційного обліку 62Z010125135755F, який належить відповідачу згідно його заяви-приєднання від 22.01.2021.

Відповідач не зазначає про розірвання договору, не надав доказів відключення об`єктів споживання електроенергії або неможливості передачі обладнанням показів в автоматичному режимі, як вказано у відзиві.

Відповідно до Правил розрахунки за електричну енергію та послуги, що надаються на роздрібному ринку, між учасниками цього ринку здійснюються у грошовій формі відповідно до укладених договорів. Послуги з розподілу або передачі електричної енергії оплачуються відповідно до умов договору споживача з електропостачальником або споживачем, або електропостачальником на зазначений у відповідних договорах поточний рахунок оператора системи.

За умовами Комерційної пропозиції № 2 остаточний розрахунок споживача здійснюється на підставі обсягу фактично спожитої електричної енергії, визначеної оператором системи розподілу, з врахуванням сум попередніх оплат за електричну енергію. Оплата здійснюється на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника, зазначений у розрахункових документах, які споживач отримує самостійно не пізніше 4 календарного дня, наступного за розрахунковим періодом. Тривалість періоду для оплати отриманих рахунків має не перевищувати 5 операційних днів з дня отримання рахунку.

Щодо доводів відповідача про не підписання актів приймання-передачі електроенергії, то згідно з пунктом 4.3 Правил дані, необхідні для формування платіжних документів, у тому числі щодо обсягів електричної енергії, надаються учасникам роздрібного ринку адміністратором комерційного обліку в порядку, встановленому Кодексом комерційного обліку. На підставі отриманих даних відповідно до умов договору (обраної споживачем комерційної пропозиції) сторони складають акти прийому-передачі проданих товарів та/або наданих послуг. Пунктом 4.14 Правил передбачено, що платіжні документи (рахунки) на оплату надаються споживачам у відповідних структурних підрозділах електропостачальника, через персональну сторінку споживача на вебсайті електропостачальника або електронною поштою, факсимільним зв`язком, поштовим зв`язком, кур`єром чи іншими способами з використанням інформаційних технологій у системі електронного документообігу у порядку, передбаченому договором про постачання електричної енергії споживачу. Отже факт отримання/не отримання і підписання/не підписання актів про прийняття-передавання товарної продукції не є підставою для несплати відповідачем за спожиту ним електричну енергію.

Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Згідно ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Згідно із ст. ст. 525, 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства тощо. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається.

Пунктом 1 статті 530 ЦК України передбачено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Первинні документи для оплати вартості поставленої електроенергії позивач надіслав відповідачу на його електронну адресу, передбачену договором: ооо_vostokagro@ukr.net/. Зазначення в даті рахунків № 65 та № 90 2021 року замість 2022 року суд вважає технічною помилкою з урахуванням решти документів за цими відправленнями 2022 року за відповідними періодами.

За таких обставин, є доведеними факти настання строків оплати боргу у сумі 1463237 грн 93 коп. за електроенергію, поставлену ТОВ "СХІДАГРО" за період з лютого по квітень 2022 року, ці вимоги відповідають умовам Правил, укладеному договору та фактичним обставинам справи, тому судом задовольняються.

Щодо решти позову, то у відповідності до ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних з простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

У відповідності до розрахунку позивача інфляційні нарахування у сумі 22777 грн 93 коп. (за період з червня 2022 року по липень 2023 року) та 3% річних у сумі 5496 грн 16 коп. (за період з 18.05.2022 по 17.05.2023) є цілком обґрунтованими, які також підлягають до стягнення на користь позивача.

В частині пені суд вважає, що умови Комерційної пропозиції № 2 про пеню не дають права позивачу стягувати таку штрафну санкцію за увесь час прострочення, зокрема, за рік, як просить позивач.

Так, сторони передбачили, що за внесення платежів, передбачених умовами договору, з порушенням термінів, визначених цією комерційною пропозицією, споживач сплачує постачальнику пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожний день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати.

Подібний правовий висновок щодо застосування ч. 6 ст. 232 ГК України у подібних правовідносинах викладений у постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 15.11.2019 у справі № 904/1148/19 та від 12.12.2019 у справі № 911/634/19, а також у постанові Верховного Суду у складі суддів об`єднаної палати Касаційного господарського суду від 20.08.2021 у справі № 910/13575/20.

Таким чином, судом зроблений уточнений розрахунок пені на суму 27286 грн. 77 коп. у межах загального періоду пені, заявленого позивачем, який є граничним у розумінні підстав позову:

- рахунок № 24 від 28.02.2022 на суму 118227,49 грн, залишок - 58700,69 грн;

надісланий для оплати споживачу 12.03.2022, строк оплати - 21.03.2022;

18.05.2022 по 02.06.2022: 58700,69 (борг) х 20% : 365 х 16 = 514,64 грн.;

03.06.2022 по 21.09.2022: 58700,69 (борг) х 50% : 365 х 111 = 8925,72 грн.

- рахунок № 65 від 31.03.2022 на суму 75524,00 грн, надісланий для оплати споживачу 09.04.2022, строк оплати - 18.04.2022;

18.05.2022 по 02.06.2022: 75524,00 (борг) х 20% : 365 х 16 = 662,13 грн.

03.06.2022 по 18.10.2022: 75524,00 (борг) х 50% : 365 х 138 = 14277,14 грн.

- рахунок № 90 від 30.04.2022 на суму 12099,24 грн, надісланий для оплати споживачу 10.05.2022, строк оплати - 18.05.2022;

18.05.2022 по 02.06.2022: 12099,24 (борг) х 20% : 365 х 16 = 106,08 грн.

03.06.2022 по 18.11.2022: 12099,24 (борг) х 50% : 365 х 169 = 2801,06 грн.

За таких обставин позов підлягає частковому задоволенню у вказаних вище сумах, у задоволенні решти пені слід відмовити за необґрунтованістю.

Витрати по судовому збору покладаються на відповідача у сумі 3028 грн. 27 коп. відповідно ст. 129 ГПК України пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 129, 232-233, 236-241, 247 ГПК України, суд

в и р і ш и в :

1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Електрика України" до Товариства з обмеженою відповідальністю "СХІДАГРО" про стягнення 263771 грн. 41 коп. задовольнити частково.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "СХІДАГРО", м. Лисичанськ Сєвєродонецького району Луганської області, вул. вул. Первомайська, б. 201 А, ідент. код 37650084 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Електрика України", м. Львів, вул. Володимира Великого, буд. 4, ідент. код 42976911 - 146323 грн. 93 коп. боргу, 5496 грн. 16 коп. 3% річних, 22777 грн. 93 коп. інфляційних нарахувань, 27286 грн. 77 коп. пені та 3028 грн. 27 коп. судового збору, видати на виконання наказ позивачу після набрання рішенням законної сили.

3. У задоволенні решти пені відмовити.

У відповідності до ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно зі ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається до Східного апеляційного господарського суду протягом 20 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення виготовлене 27.10.2023.

Суддя Наталія ЗЮБАНОВА

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення27.10.2023
Оприлюднено31.10.2023
Номер документу114476889
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —913/289/23

Ухвала від 08.04.2024

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Кролевець О.А.

Постанова від 20.02.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Тихий Павло Володимирович

Ухвала від 20.12.2023

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Тихий Павло Володимирович

Ухвала від 29.11.2023

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Тихий Павло Володимирович

Рішення від 27.10.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Зюбанова Н.М.

Ухвала від 28.08.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Зюбанова Н.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні