Справа № 759/15097/23
Провадження №2/369/6694/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.10.2023 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Пінкевич Н.С., вирішуючи питання про відкриття провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Закритий недиверсікований венчурний корпоративний інвестиційний Фонд «ОРОТАВА» від імені, в інтересах та за рахунок якого діє Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія Управління Активами «ФІАРЛОНГ», Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська Інвестиційна Компанія «УКРЖИТЛОІНВЕСТ» про розірвання договорів та повернення коштів, що сплачені за договорами, -
в с т а н о в и л а :
Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом.
Розглянувши матеріали позовної заяви вважаю, що вона не відповідає вимогам ст.177 ЦПК України, а тому підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до ч. 4ст.177ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Позивач при зверненні до суду вказав, що відповідно до п. 6 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» особи звільняються від сплати судового збору у справах про відшкодування матеріальних збитків, завданих внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Вказав, що згідно листом №7138/2 від 25.07 вказано, що він є потерпілим. Під час досудового розслідування позивачу вручена пам`ятка про процесуальні права та обов`язки потерпілого та допитано в якості потерпілого.
Відповідно до ст.62Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Інших доказів на підтвердження вчинення злочину відповідачами матеріали позову не містять.
Стаття 177ЦПК України встановлює, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1 073,60 грн.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір " за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою судовий збір встановлюється в розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до ч. 13 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17.10.2014 року, якщо в позовній заяві об`єднано дві або більше самостійних вимог немайнового характеру, пов`язані між собою, судовий збір сплачується окремо з кожної із таких вимог (або загальною сумою). Якщо в позовній заяві об`єднано кілька самостійних вимог майнового характеру, пов`язаних між собою, то, враховуючи, що об`єктом справляння судового збору є позовна заява, максимальний розмір судового збору має відповідати загальній сумі всіх вимог. При цьому судовий збір може бути сплачено окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами.
Відповідно до позовної заяви вбачається, що позивачем при зверненні до суду заявлено дві вимоги немайнового характеру та вимогу майнового характеру про повернення коштів в загальній сумі 747000 грн.
Враховуючи викладене позивачу необхідно сплатити судовий збір за дві вимоги немайнового характеру у розмірі 2147,20 грн. та за вимогу майнового характеру у розмірі 7 470 грн. та надати суду оригінал квитанції про сплату судового збору.
Відповідно дост.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.175,177,185, ЦПК України, суддя, -
у х в а л и л а :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Акціонерноготовариства «Закритийнедиверсікований венчурнийкорпоративний інвестиційнийФонд «ОРОТАВА»від імені,в інтересахта зарахунок якогодіє Товариствоз обмеженоювідповідальністю «КомпаніяУправління Активами«ФІАРЛОНГ»,Товариство зобмеженою відповідальністю «Українська ІнвестиційнаКомпанія «УКРЖИТЛОІНВЕСТ»про розірваннядоговорів таповернення коштів,що сплаченіза договорами - залишити без руху, надавши строк для виправлення недоліків тривалістю 10 днів з дня отримання даної ухвали.
Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків шляхом направлення йому копії даної ухвали та роз`яснити, що у разі не виправлення недоліків до вказаного терміну позовна заява вважатиметься неподаною та буде йому повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Наталія ПІНКЕВИЧ
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2023 |
Оприлюднено | 01.11.2023 |
Номер документу | 114512493 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Пінкевич Н. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні