Ухвала
від 30.10.2023 по справі 552/6418/23
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ

Справа №552/6418/23

Провадження № 1-кс/552/1833/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.10.2023 Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1

за участю секретаря ОСОБА_2

розглянувши клопотання старшого детектива Підрозділу детективів Територіального управління Бюро економічної безпеки у Полтавській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів,

В С Т А Н О В И В:

Старший детектив Підрозділу детективів Територіального управління Бюро економічної безпеки у Полтавській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого суді з клопотанням, погодженим прокурором Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_4 , в якому просить надати тимчасовий доступ до речей та документів з можливістю вилучення оригіналів, а у разі їх відсутності належним чином завірених копій, а саме звітів ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за 2021-2023 роки згідно затверджених ІНФОРМАЦІЯ_2 форм № 4-сг (річна) «Звіт про посівні площі сільськогосподарських культур», № 29-сг (річна) «Звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду», № 21-заг (річна) «Звіт про реалізацію продукції сільського господарства», № 2-ферм (річна) «Звіт про витрати на виробництво продукції сільського господарства (робіт, послуг) сільського господарства», які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 .

Клопотання обґрунтував тим, що Підрозділом детективів ІНФОРМАЦІЯ_4 , за процесуального керівництва прокурорів відділу Полтавської обласної прокуратури, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 72023171200000007 стосовно службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , розташований за адресою АДРЕСА_2 ), які протягом 2022-2023 років діючи умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та інших юридичних осіб використовують службове становище всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам.

Підставою для початку досудового розслідування слугували матеріали висновку аналітичного продукту №02/2.1.007/12-23 від 11.10.2023 складеного аналітиками Управління аналізу інформації та управління ризиками, з яких вбачається, що при здійснені аналізу інформації, що міститься в Інформаційно-телекомунікаційній системі «Податковий блок», Єдиному вікні подання електронної звітності (Єдиному реєстрі податкових накладних, Системі електронного адміністрування ПДВ), Єдиному державному реєстрі судових рішень, в період з 01.01.2022 по 31.08.2023 роки встановлено, що дії службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 код ЄДРПОУ НОМЕР_1 можливо були направлені на ймовірне приховування реального обсягу та вартості реалізованої сільськогосподарської продукції. Так, за період з 01.01.2022 по 31.08.2023 ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) відображено реалізацію 932,9 тон сільськогосподарської продукції.

Проведеним аналізом цін реалізації сільськогосподарської продукції відображеної у зареєстрованих ІНФОРМАЦІЯ_1 податкових накладних встановлено, що значна частина реалізованої продукції (477,46 тон соняшнику та сої в кількості 98,54 тон), покупцями якої виступили ПП « ОСОБА_5 », ПП Фірма « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ПП « ОСОБА_6 », була проведена за цінами значно нижчими від тих що були у відповідний період, як у межах Полтавської області так і взагалі в Україні, в результаті чого було недоотримано виручки від реалізації зернових у сумі 1606,451 тис. грн.

Крім того, за допомогою даних Єдиного реєстру податкових накладних проведено співставлення ідентифікаторів (унікальних числових номерів) мережевого рівня, які використовувались для адресації комп`ютерів чи пристроїв у мережі (далі - ІР-адрес) для надсилання податкової звітності та встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та інші СГД використовували певний період часу спільні ІР-адреси. Вказані обставини із великою вірогідністю можуть свідчити про узгодженість поведінки, що відповідно вказує на пов`язаність та спільні інтереси зазначених суб`єктів господарювання.

Згідно п.п.1,7«Положення про ІНФОРМАЦІЯ_6 »,затвердженого постановоюКМУ №481від 23.09.2014,спеціально уповноваженимцентральним органомвиконавчої владив галузістатистики є ІНФОРМАЦІЯ_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 ), яка здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи державної статистики в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення та міжрегіональні територіальні органи державної статистики.

Наказами ІНФОРМАЦІЯ_7 затверджено низку форм державного статистичного спостереження у сфері сільського господарства, в яких, серед іншого, відображаються дані про сільськогосподарські угіддя у власності та користуванні, у т.ч. узяті в оренду, кількість вирощеної та реалізованої продукції, та інші відомості, які мають значення у кримінальному провадження.

Серед наведених форм є: № 4-сг (річна) «Звіт про посівні площі сільськогосподарських культур», № 29-сг (річна) «Звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду», затверджені наказом ІНФОРМАЦІЯ_7 від 06.07.2018 № 133, № 21-заг (річна) «Звіт про реалізацію продукції сільського господарства», затверджена наказом ІНФОРМАЦІЯ_7 від 10.05.2019 № 151, № 2-ферм (річна) «Звіт про витрати на виробництво продукції сільського господарства (робіт, послуг) сільського господарства», затверджена наказом ІНФОРМАЦІЯ_7 від 21.07.2017 № 193.

Відповідно до п. 1 «Положення про ІНФОРМАЦІЯ_3 », затверджене наказом ІНФОРМАЦІЯ_8 30.09.2015 за № 243 ІНФОРМАЦІЯ_3 є територіальним органом ІНФОРМАЦІЯ_8 , що в межах наданих повноважень здійснює реалізацію державної політики у сфері статистики, є юридичною особою публічного права і складовою частиною єдиної системи органів державної статистики.

Відтак, наявні у ІНФОРМАЦІЯ_3 звіти суб`єктів господарювання нададуть можливість установити площі сільськогосподарських угідь у власності та користуванні, у т.ч. узятих в оренду, кількість вирощеної та реалізованої продукції ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а також можливість перевірити відповідність цих даних відомостям, які відображені в документах з реалізації продукції в адресу ПП « ОСОБА_5 », ПП Фірма « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ПП « ОСОБА_6 » та іншим СГД.

Отримані під час тимчасового доступу відомості та документи в цілому, сторона обвинувачення в подальшому зможе використати, як докази в кримінальному провадженні, так як вони необхідні для доказування факту вчинення кримінального правопорушення, документування причетності до вчиненого кримінального правопорушення службових осіб, а також інших причетних до кримінального правопорушення осіб, проведення судових експертиз, та інші фактичні дані, що мають доказове значення.

На даний час існує необхідність в отриманні тимчасового доступу до зазначених речей та документів, з можливістю ознайомлення з ними та вилученням їх оригіналів або завірених належним чином копій, що пов`язане зокрема із необхідністю у подальшому надати їх на дослідження під час проведення судових експертиз.

Крім того, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, клопотання просив розглядати без виклику представників володільців інформації.

Згідно ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Оскільки є підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення необхідної інформації, а також з метою забезпечення її збереження у тому вигляді, у якому вона знаходяться на момент розгляду клопотання, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, клопотання необхідно розглядати без виклику осіб у володіння яких вона знаходиться.

Детектив надав заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав та просив задовольнити.

Дослідивши матеріали клопотання приходжу до наступного.

Надані до слідчого судді матеріали містять дані, які дають достатні підстави вважати, щодо Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 72023171200000007 від 18.10.2023 було внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст.364 КК України ( а.с.6).

Згідно матеріалів клопотання, досудове розслідування проводиться стосовно службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , розташований за адресою АДРЕСА_2 ), які протягом 2022-2023 років діючи умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та інших юридичних осіб використовують службове становище всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам. Підставою для початку досудового розслідування слугували матеріали висновку аналітичного продукту №02/2.1.007/12-23 від 11.10.2023 складеного аналітиками Управління аналізу інформації та управління ризиками. Так, проведеним аналізом цін реалізації сільськогосподарської продукції відображеної у зареєстрованих ІНФОРМАЦІЯ_1 податкових накладних встановлено, що значна частина реалізованої продукції (477,46 тон соняшнику та сої в кількості 98,54 тон), покупцями якої виступили ПП « ОСОБА_5 », ПП Фірма « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ПП « ОСОБА_6 », була проведена за цінами значно нижчими від тих що були у відповідний період, як у межах Полтавської області так і взагалі в Україні, в результаті чого було недоотримано виручки від реалізації зернових у сумі 1606,451 тис. грн. Крім того, за допомогою даних Єдиного реєстру податкових накладних проведено співставлення ідентифікаторів (унікальних числових номерів) мережевого рівня, які використовувались для адресації комп`ютерів чи пристроїв у мережі (далі - ІР-адрес) для надсилання податкової звітності та встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та інші СГД використовували певний період часу спільні ІР-адреси. Вказані обставини із великою вірогідністю можуть свідчити про узгодженість поведінки, що відповідно вказує на пов`язаність та спільні інтереси зазначених суб`єктів господарювання ( а.с.10-28).

Наказами Держстату затверджено низку форм державного статистичного спостереження у сфері сільського господарства, в яких, серед іншого, відображаються дані про сільськогосподарські угіддя у власності та користуванні, у т.ч. узяті в оренду, кількість вирощеної та реалізованої продукції, та інші відомості, які мають значення у кримінальному провадження.

Тобто, наявні у ІНФОРМАЦІЯ_3 звіти суб`єктів господарювання нададуть можливість установити площі сільськогосподарських угідь у власності та користуванні, у т.ч. узятих в оренду, кількість вирощеної та реалізованої продукції ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а також можливість перевірити відповідність цих даних відомостям, які відображені в документах з реалізації продукції в адресу ПП « ОСОБА_5 », ПП Фірма « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ПП « ОСОБА_6 » та іншим СГД.

Таким чином, матеріалами клопотання обґрунтовано ту обставину, що відшукувана інформація (документи) має суттєве значення для з`ясування важливих обставин у кримінальному провадженні, може бути використана з метою встановлення осіб причетних до скоєння кримінального правопорушення, являється джерелом доказів,потрібна для проведення судових експертиз її вилучення можливо лише на підставі ухвали суду, а тому клопотання детектива підлягає частковому задоволенню, а саме в частині доступу до належних чином завірених копій звітів, оскільки питання про вилучення їх оригіналів необхідно ставити під час призначення та проведення експертних досліджень.

Крім того, враховуючи конкретні обставини, викладені в клопотанні, вважаю достатнім визначити строк дії ухвали 30 днів.

Керуючись ст. 159-166 КПК України, -

У Х В А Л И В :

Надати тимчасовий доступ до речей та документів з можливістю вилучення належним чином завірених копій, а саме звітів ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за 2021-2023 роки згідно затверджених ІНФОРМАЦІЯ_2 форм № 4-сг (річна) «Звіт про посівні площі сільськогосподарських культур», № 29-сг (річна) «Звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду», № 21-заг (річна) «Звіт про реалізацію продукції сільського господарства», № 2-ферм (річна) «Звіт про витрати на виробництво продукції сільського господарства (робіт, послуг) сільського господарства», які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 .

Дозвіл на тимчасовий доступ до вказаних документів надати: детективам (старшим детективам) Підрозділу детективів Територіального управління Бюро економічної безпеки у Полтавській області ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , начальнику відділу Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_13 , прокурорам цього ж відділу ОСОБА_4 та ОСОБА_14 .

Строк дії ухвали 30 днів з дня її ухвалення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м. Полтави
Дата ухвалення рішення30.10.2023
Оприлюднено30.04.2024
Номер документу114512898
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —552/6418/23

Ухвала від 13.03.2024

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Калько О. С.

Ухвала від 30.10.2023

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Калько О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні