Номер провадження 2/754/3158/23 Справа №754/5736/23
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
26 жовтня 2023 року м. Київ
Деснянський районний суд міста Києва
під головуванням судді Бабко В.В.
при секретарі судового засідання Якименко А.І.
за участю представника позивача - адвоката Босенка О.М,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Район-Сервіс"</a>, третя особа: Приватне акціонерне товариство "ДТЕК Київські Електромережі", Обслуговуючий кооператив "Житлово-будівельний кооператив "Район" про зобов`язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про зобов`язання вчинити дії.
Позивач свої позовні вимоги мотивує тим, що вона є власником квартири АДРЕСА_1 , загальною площею 38,1кв.м та нежитлових приміщень № 237, загальною площею 8,2кв.м та № 245 загальною площею 6,3кв.м по АДРЕСА_2 . 16.12.2017 між ОСОБА_1 та ТОВ "Район-Сервіс" було укладено Договір про надання послуг з управління неподільним та загальним майном житлового комплексу. Позивачка своєчасно та в повному обсязі виконувала свої договірні відносини, однак відповідач, всупереч умов Договору, покладені на нього зобов`язання не виконує. Позивачкою та іншими власниками приміщень неодноразово звертались до відповідача з претензіями щодо невиконання умов Договору і з вимогами щодо необхідності виконати умови Договору про надання послуг. Однак відповіді від відповідача так і не надходили. На підставі наведеного просить зобов`язати ТОВ "Район-Сервіс" виконати умови Договору про надання послуг з управління неподільним та загальним майном житлового комплексу від 16.12.2017 з ОСОБА_1 .
Ухвалою Деснянського районного суду міста Києва від 29.12.2022, відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду у порядку спрощеного позовного з викликом сторін.
Позивачка ОСОБА_1 та її представник - адвокат Босенко О.М. в судове засідання призначене на 23.10.2023 не з`явились. Подали до суду клопотання про розгляд справи за відсутності сторони позивача за наявними документами в матеріалах справи, просили позов задовольнити повністю.
Представник ТОВ "Район-Сервіс" в судове засідання призначене на 23.10.2023 не з`явився. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причини неявки суду не повідомлено.
Представники третіх осіб ПАТ "ДТЕК Київські Електромережі" та ОК "ЖБК "Район" в судове засідання призначене на 23.10.2023 не з`явились. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином. Причини неявки суду не повідомлено.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо даних про права та взаємовідносини сторін, суд вважає за можливе вирішити справу на підставі наявних у ній матеріалів та ухвалити заочне рішення, що відповідає ст. 280 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Стаття 263 ЦПК України регламентує, що судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Згідно зі статтями 12, 13 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, при цьому суд розглядає цивільні справи не інакше як в межах заявлених вимог і на підставі наданих учасниками справи доказів
Відповідно до ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених ст. 82 цього Кодексу, тобто тягар доказування лежить на сторонах цивільно-правового спору.
Згідно зі статтями 76-79 ЦПК України, доказуванню підлягають обставини (факти), які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у учасників справи, виникає спір.
Доказування по цивільній справі, як і судове рішення не може ґрунтуватися на припущеннях.
Європейський суд справ людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (Серявін та інші проти України, № 4909/04, § 58, ЄСПЛ, від 10 лютого 2010 року).
Дослідивши повно та всебічно обставини справи в їх сукупності, оцінивши зібрані по справі докази, виходячи зі свого внутрішнього переконання, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, з таких підстав.
Судом встановлені такі факти та їм правовідносини.
ОСОБА_1 є власницею квартири АДРЕСА_1 , загальною площею 38,1кв.м та нежитлових приміщень № 237, загальною площею 8,2кв.м та № 245 загальною площею 6,3кв.м по АДРЕСА_2 , що підтверджується Витягами з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.
16.12.2017 між ОСОБА_1 та ТОВ "Район-Сервіс" було укладено Договір про надання послуг з управління неподільним та загальним майном житлового комплексу на належні позивачці на праві власності житлові та нежитлові приміщення.
Відповідно до умов Договору управитель безпосередньо і шляхом залучення на конкурсних засадах фізичних або юридичних осіб для надання послуг власникам приміщень з управління неподільним та загальним майном житлового комплексу забезпечує належну його експлуатацію, якісне та своєчасне надання житлово-комунальних послуг, забезпечує відповідні умови користування неподільним та загальним майном власника. А власник приміщення бере участь у покритті витрат на виконання зазначених робіт шляхом внеску грошових коштів на банківський рахунок Управителя в повному обсязі (Розділ 2 Договору).
Відповідно до п. 4.1.1.- 4.1.7 Договору управитель зобов`язується: Здійснювати належну експлуатацію житлового комплексу та забезпечувати відповідні умови користування власним, неподільним та загальним майном власників. Проводити контроль за дотриманням власниками приміщень норм протипожежної безпеки та правил користування електроприладами; Надавати послуги з утримання будинку та прибудинкової території; Вчасно проводити підготовку житлового будинку і його технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період; Письмово доводити до відома власника приміщення встановлені тарифи на житлово-комунальні послуги та розмірі щомісячних платежів за них; Своєчасно та якісно надавати послуги з водо-, теплопостачання та водовідведення; Інформувати власників приміщень про терміни відключення подачі відповідних послуг у разі виконання планових ремонтних робіт; Вимагати відшкодування збитків, завданих неподільному та загальному майну житлового комплексу власником приміщення чи іншою особою, що займає чи використовує приміщення на законних підставах або з відома власника.
Власник приміщення зобов`язується використовувати житлові та нежитлові приміщення виключно за призначенням. У встановлені терміни (щомісяця до 20 числа) сплачувати належні платежі (п. 4.2.1., 4.2.5 Договору).
Згідно із п. 5.1 Договору мешканцям будинку надаються послуги з утримання будинку, опалення, постачання гарячої води, холодної води, водовідведення, електропостачання. Вартість опалення, гарячої води, холодної води, водовідведення, електропостачання встановлюється відповідно до чинного законодавства на момент споживання відповідної послуги.
У разі порушення однією із сторін умов Договору інша сторона викликає представника цієї сторони для складання та підписання акта-претензії, в якому зазначаються порушені пункти Договору. Акт-претензія складається сторонами і скріплюється їхніми підписами. У разі неприбуття представника однієї із сторін у термін десяти днів або відмови його від підписання акт-претензія вважається дійсним. Акт-претензія надсилається стороною іншій стороні, яка у п`ятиденний термін приймає рішення про задоволення або про відмову в задоволенні претензій з обґрунтуванням її причини (п. 6.1. Договору).
ОСОБА_1 та інші мешканці будинку АДРЕСА_2 надсилали Директору ТОВ "Район-Сервіс" претензії щодо якості та відмови надання послуг з експлуатації житлового будинку та надання послуг утримання будинку, та надсилали колективні звернення мешканців будинку, що підтверджується копіями відповідних документів.
Однак вищевказані претензії, зі сторони ТОВ "Район-Сервіс", залишились без реагування, відповіді на звернення не отримані.
Крім того, мешканці будинку АДРЕСА_2 неодноразово звертались до Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, Київської міської прокуратури, Головного управління Національної поліції з колективними зверненнями щодо ситуації яка склалась у їхньому будинку у зв`язку з відмовою ТОВ "Район-Сервіс" підключати їх будинок до мереж водопостачання, водовідведення та електропостачання. Також направлялись колективні звернення та адвокатські запити і до інших підприємств, установ організацій різних форм власності.
На підтвердження належних виконань умов Договору позивачкою долучено до матеріалів справи копії рахунків на оплату та копії квитанцій про оплату житлово-комунальних послуг.
Також судом встановлено, що між ТОВ "Район-Сервіс" та ОК "Житлово-будівельний кооператив "Район" 31.05.2017 було укладено Договір №4 про передачу житлового будинку управителю (експлуатуюча організація).
Відповідно до умов Договору, управитель зобов`язується здійснювати належну експлуатацію житлового будинку за адресою: АДРЕСА_2 та забезпечувати відповідні умови користування власним, неподільним та загальним майном власників. Проводити контроль за дотриманням власниками приміщень норм протипожежної безпеки та правил користування електроприладами. Надавати послуги з утримання будинку та прибудинкової території. Вчасно проводити підготовку житлового будинку і його технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період. Письмово доводити до відома власника приміщення встановлені тарифи на житлово-комунальні послуги та розмірі щомісячних платежів за них. Укласти Договори з виробниками електро- водопостачання та водовідведення. Підключити житловий будинок до мереж водопостачання , водовідведення та електропостачання. Здійснити належну експлуатацію ліфтів. Створити благоустрій на прибудинковій території відповідно до генерального плану (п. 5.1.1.-5.1.8. Договору).
Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов`язки, регулюються Законом України "Про житлово-комунальні послуги".
Частиною 1 статті 6 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" визначено, що учасниками правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг є: 1) споживачі (індивідуальні та колективні); 2) управитель; 3) виконавці комунальних послуг.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" споживач має право, зокрема, одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг.
Відповідно до ч. 4 ст. 8 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" управитель багатоквартирного будинку зобов`язаний в тому числі забезпечувати належне утримання спільного майна багатоквартирного будинку та прибудинкової території відповідно до нормативних вимог і договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, від власного імені укладати з підрядниками необхідні договори про виконання окремих робіт та послуг; укласти з виконавцем послуги з постачання електричної енергії договір про постачання електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирного будинку, забезпечувати виконання умов цього договору та контроль якості цих послуг.
Згідно із ч.1 ст.9 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки невизначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.
Судом установлено, що позивачка є споживачем житлово-комунальних послуг, виконавцем послуг за якими є відповідач. Позивачка свої зобов`язання виконує належним чином. Однак відповідач, у свою чергу, порушує свої зобов`язання та умови перед позивачкою, внаслідок неналежного виконання зобов`язань, а саме Договору від 16.12.2017 про надання послуг управління неподільним та загальним майном житлового комплексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" передбачено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.
Статтями 626, 629 ЦК України передбачено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст. 901 ЦК України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).
Відповідно до 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношенням, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Зобов`язання виникають з підстав, встановлених ст. 11 ЦК України.
Згідно з диспозицією зазначеної статті цивільні права та обов`язки виникають з дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.
За таких обставин, вбачається, що відповідач зобов`язаний надати відповідної якості житлово-комунальні послуги, а позивач має право вимагати від відповідача виконання обов`язку визначених умовами Договору.
Відповідно до ст. 526 ЦК України визначено, що зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутністю таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Позивач належним чином виконує свої зобов`язання, а відповідач ТОВ "Район-Сервіс" в свою чергу порушує свої зобов`язання. Від належного виконання відповідачем умов Договору від 16.12.2017 про надання послуг управління неподільним та загальним майном житлового комплексу, залежить належне функціонування будинку АДРЕСА_2 , та відповідно комфортне та якісне життя мешканців даного будинку, та зокрема позивачки ОСОБА_1 .
Конституцією України передбачено, що всі рівні перед законом і судом; змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (статті 24 та 129).
Виходячи зі змісту ч.1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків.
Аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є підставними і обґрунтованими та підлягають задоволенню шляхом зобов`язання ТОВ "Район-Сервіс" виконати умови Договору про надання послуг з управління неподільним та загальним майном житлового комплексу від 16.12.2017 з ОСОБА_1 .
На підставі ст.141 ЦПК України, з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір за вимогу немайнового характеру в розмірі 1073,60грн.
Керуючись Конституцією України, Законом України "Про житлово-комунальні послуги", статтями 11, 509, 525-526, 626, 629, 901, ЦК України, статтями 12, 13, 81, 76-79, 141, 247, 263, 280-282, суд,-
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Район-Сервіс"</a>, третя особа: Приватне акціонерне товариство "ДТЕК Київські Електромережі", Обслуговуючий кооператив "Житлово-будівельний кооператив "Район" про зобов`язання вчинити дії - задовольнити.
Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Район-Сервіс"</a> виконати умови Договору про надання послуг з управління неподільним та загальним майном житлового комплексу від 16.12.2017 з ОСОБА_1 .
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Район-Сервіс"</a>на користь держави судовий збір в розмірі 1073,60грн.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_3 .
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Район-Сервіс"</a>, адреса місцезнаходження: м. Київ, вул. Черняховського, буд. 16/30, оф. 2, код ЄДРПОУ 40187728.
Третя особа: Приватне акціонерне товариство "ДТЕК Київські Електромережі", адреса місцезнаходження: м. Київ, вул. Новокостянтинівська, буд.20, код ЄДРПОУ 41946011.
Третя особа: Обслуговуючий кооператив "Житлово-будівельний кооператив "Район" адреса місцезнаходження: м. Київ, вул. Степана Бандери, буд. 8, код ЄДРПОУ 40141793.
Повний текст рішення складено та підписано 26.10.2023 у відповідності до ч.5 ст.268 ЦПК України.
Суддя В.В. Бабко
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2023 |
Оприлюднено | 02.11.2023 |
Номер документу | 114514278 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Бабко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні