ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"30" жовтня 2023 р. м. ХарківСправа № 922/4503/23
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Новікової Н.А.,
без виклику учасників справи,
розглянувши матеріали позовної заяви (вх. № 4503/23 від 24.10.2023) у справі № 922/4503/23
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОВЕТ ПРОДАКШН» (код ЄДРПОУ 41737108, юридична адреса: 15522, Чернігівська обл., Чернігівський р-н, смт Седнів, вул. Пекурівська, буд. 44)
до відповідача Приватного сільськогосподарського підприємства «РОДІНА» (код ЄДРПОУ 30749514, юридична адреса: 62724, Харківська обл., Дворічанський р-н, с.Богданівське (колишня назва с. Жовтневе), вул. Центральна, буд. 4)
про стягнення заборгованості у розмірі 201024,00 грн,
ВСТАНОВИВ:
ТОВ «АГРОВЕТ ПРОДАКШН» 12.10.2023 направило до Господарського суду Харківської області засобами поштового зв`язку позовну заяву (вх. № 4503/23 від 24.10.2023) до відповідача ПСП «РОДІНА», в якій просить суд стягнути з відповідача на користь позивача суму основної заборгованості за товар в розмірі 201024,00 грн, а також просить стягнути судовий збір у розмірі 3015,36 грн, та просить розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження без виклику представників учасників справи.
Розглянувши матеріали зазначеної позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, виходячи з такого.
Згідно з абз. 1 ч. 1 ст. 174 ГПК України (в редакції, яка була чинною на момент подання до суду даної позовної заяви), суд, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом 5 днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 174 ГПК України в редакції, чинній на момент подання до суду даної позовної заяви).
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України (в редакції, яка була чинною на момент подання до суду даної позовної заяви), до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
У відповідності до ч. 1 ст. 172 ГПК України (в редакції, яка була чинною на момент подання до суду даної позовної заяви), позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати відповідачу її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Позивачем - ТОВ «АГРОВЕТ ПРОДАКШН» в порушення вимог п. 1 ч. 1 ст. 164 та ч. 1 ст. 172 ГПК України (в редакції, яка була чинною на момент подання до суду даної позовної заяви) не надано до позовної заяви доказів (поштової квитанції та опису вкладення до цінного листа) на підтвердження надсилання копії позовної заяви з доданими до неї документами відповідачу ПСП «РОДІНА», що свідчить про наявність підстав для залишення без руху позовної заяви, з наданням позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання суду належних доказів (поштової квитанції та опису вкладення до цінного листа) на підтвердження надсилання копії позовної заяви з доданими до неї документами на адресу відповідача - ПСП «РОДІНА».
Разом з тим, 18.10.2023 введено в дію зміни, що були внесені в Господарський процесуальний кодекс України Законом України № 3200-IX від 29.06.2023 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документам», який набрав чинності 21.07.2023.
Частиною 6 статті 6 ГПК України (в редакції, яка набула чинності з 18.10.2023) встановлено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Згідно з ч. 8 ст. 6 ГПК України (в редакції, яка набула чинності з 18.10.2023), реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.
Особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Особливості використання електронного підпису в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, визначаються Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Якщо цим Кодексом встановлено вимогу зазначення у змісті процесуального документа відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету, особа, яка подає до суду відповідний процесуальний документ в електронній формі через електронний кабінет, звільняється від обов`язку зазначення відповідних відомостей.
Відповідно до ч. 1 ст. 42 ГПК України (в редакції, яка набула чинності з 18.10.2023), учасники справи мають право, зокрема, подавати докази, заяви, клопотання, надавати пояснення суду, свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду.
За приписами ч. 5, 6, 7 ст. 42 ГПК України (в редакції, яка набула чинності з 18.10.2023), документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Суд, направляючи такому учаснику справи судові виклики і повідомлення, ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом, зазначає у цих документах про обов`язок такої особи зареєструвати свій електронний кабінет та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України (в редакції, яка набула чинності з 18.10.2023), до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
У відповідності до ч. 1 ст. 172 ГПК України (в редакції, яка набула чинності з 18.10.2023), позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України (в редакції, яка набула чинності з 18.10.2023), суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
У відповідності до ч. 2 ст. 174 ГПК України (в редакції, яка набула чинності з 18.10.2023), в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.
Таким чином, відповідно до вищезазначених норм, позивач - ТОВ «АГРОВЕТ ПРОДАКШН» та відповідач ПСП «РОДІНА», після ведення в дію змін, внесених у ГПК України Законом України № 3200-IX від 29.06.2023, тобто з 18.10.2023, зобов`язані мати зареєстровані Електронні кабінети в підсистемі Електронний суд Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Як було встановлено судом, на момент прийняття судом даної ухвали позивач - ТОВ «АГРОВЕТ ПРОДАКШН» має зареєстровані Електронний кабінет в підсистемі Електронний суд Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, дата реєстрації 20.10.2023, що підтверджується відповідною довідкою, наявною в матеріалах справи.
Відповідач ПСП «РОДІНА» на момент прийняття судом даної ухвали не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, що підтверджується відповідною довідкою, наявною в матеріалах справи.
На підставі викладеного, враховуючи, що позивач звернувся до суду з даним позовом в паперовій формі до введення в дію змін, що були внесені в Господарський процесуальний кодекс України Законом України № 3200-IX від 29.06.2023, а відповідач ПСП «РОДІНА» на теперішній час не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, суд дійшов висновку про необхідність залишити без руху позовну заяву ТОВ «АГРОВЕТ ПРОДАКШН», з наданням позивачу 10-тиденного строку з дня отримання цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, шляхом надання суду належних доказів (поштової квитанції та опису вкладення до цінного листа) на підтвердження надсилання копії позовної заяви з доданими до неї документами на адресу відповідача - ПСП «РОДІНА».
Відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України, у разі усунення позивачем недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті в строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві (ч. 4 ст. 174 ГПК України).
Також, з огляду на вимоги ч. 6 ст. 6, ч. 7 ст. 42 ГПК України (в редакції, яка набула чинності з 18.10.2023), враховуючи, що відповідач ПСП «РОДІНА» не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, суд вважає за необхідне повідомити відповідачу - ПСП «РОДІНА» про обов`язок зареєструвати свій Електронний кабінет в підсистемі Електронний суд Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст. 6, 42, п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172, ч. 1, 2 ст. 174, ст. 232-235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити без руху позовну заяву ТОВ «АГРОВЕТ ПРОДАКШН» (вх. № 4503/23 від 24.10.2023) у справі № 922/4503/23.
2. Надати позивачу строк 10 днів з дня отримання цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подання до суду:
- належних доказів (поштової квитанції та опису вкладення до цінного листа) на підтвердження надсилання копії позовної заяви з доданими до неї документами на адресу відповідача - ПСП «РОДІНА».
3. Повідомити позивачу, що відповідно до ч. 7 ст. 42 ГПК України (в редакції, яка набула чинності з 18.10.2023), якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
4. Роз`яснити позивачу, що в разі усунення недоліків позовної заяви в строк, встановлений судом, позовна заява буде вважатися поданою в день первинного її подання та прийнята до розгляду господарського суду, про що суд постановить ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 ГПК України. Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті в строк, встановлений судом, заява буде вважатись неподаною та повернута заявнику в порядку ч. 4 ст. 174 ГПК України.
5. Повідомити відповідачу - ПСП «РОДІНА» про обов`язок зареєструвати свій Електронний кабінет в підсистемі Електронний суд Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
6. Направити ухвалу позивачу та відповідачу.
Ухвала набирає чинності з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу складено та підписано 30.10.2023.
СуддяН.А. Новікова
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2023 |
Оприлюднено | 01.11.2023 |
Номер документу | 114527783 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Новікова Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні