Справа № 308/4620/22
1-кп/308/98/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 жовтня 2023 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
у складі: головуючого судді - ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у м. Ужгород клопотання прокурора Ужгородської окружної прокуратури ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12021071030000674, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.05.2021 року, про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 296 КК України
з участю сторін кримінального провадження:
прокурора - ОСОБА_3
обвинуваченого - ОСОБА_4
захисника - адвоката ОСОБА_5
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області перебуває кримінальне провадження №12021071030000674 відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.05.2021 року про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч.1 ст.296 КК України (справа №308/4620/22).
28.07.2023 року прокурором Ужгородської окружної прокуратури ОСОБА_3 було подано до суду клопотання, у якому просить надати йому тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ), а саме до матеріалів судової справи №308/6044/21 (1-кс/308/2044/21) з можливістю виготовлення належним чином завірених копій документів та носіїв інформації.
Клопотання обґрунтовано тим, що в ході дослідження під час судового розгляду протоколу огляду відеозапису від 14.05.2021 встановлено, що носій, на якому зафіксовано відеозапис та який є додатком до протоколу містить пошкодження, що унеможливлює його дослідження судом. Відсутність вказаних документів та інформації унеможливить належний судовий розгляд кримінального провадження та встановлення усіх обставин кримінального правопорушення, зокрема факту вчинення ОСОБА_4 хуліганських дій. Водночас, 16.05.2021 слідчим суддею ІНФОРМАЦІЯ_1 (справа №308/6044/21, 1-кс/308/2044/21) в ході розгляду клопотання про застосування відносно ОСОБА_4 запобіжного заходу у виді тримання під вартою здійснювалось дослідження доказів, поданих стороною обвинувачення, зокрема протоколу огляду відеозапису від 14.05.2021, який міститься в матеріалах вказаної судової справи. 3 метою повного, всебічного, об`єктивного дослідження всіх обставин кримінального провадження, встановлення факту вчинення обвинуваченим ОСОБА_6 хуліганських дій, що матиме доказове значення, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до інформації, що знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що розташований за адресою АДРЕСА_1 . Отримання вказаної інформації дає можливість використання її як доказу, однак можливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цієї інформації - відсутня.
В судовому засіданні прокурор підтримав вказане клопотання з наведених у ньому мотивів та просив його задовольнити. Також зазначив, що 05.10.2023 року подав до суду заяву про ознайомлення з матеріалами справи №308/6044/2 та з можливістю виготовлення копій документів, носіїв інформації, письмової відповіді він не отримав, однак усно йому було відмовлено у виготовленні диска.
Захисник обвинуваченого - адвокат ОСОБА_5 в судовому засіданні зазначив, що прокурором не підтверджено, що у вказаній справі наявний диск з відеозаписом від 14.05.2021, тому підстав для задоволення клопотання немає. Крім того, прокурор міг подати інший носій з вказаним відеозаписом, однак не зробив цього.
Обвинувачений ОСОБА_4 в судовому засіданні підтримав позицію свого захисника.
Заслухавши думку учасників, ознайомившись з матеріалами клопотання, суд приходить до наступного висновку.
Порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України, яке складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України (ст. 1 КПК України).
Як зазначено у ч. 1, 2 ст. 333 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються під час судового провадження згідно з положеннями розділу ІІ цього Кодексу з урахуванням особливостей, встановлених цим розділом. Під час розгляду клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів суд також враховує причини, через які доступ не був здійснений під час досудового розслідування. Якщо судом під час судового провадження прийнято рішення про надання доступу до речей і документів, суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для здійснення такого заходу забезпечення кримінального провадження та ознайомлення учасників судового провадження з його результатами. Особа, яка під час судового провадження отримала речі і документи внаслідок здійснення тимчасового доступу до них, зобов`язана надати до них доступ у порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу.
Статтею 84 КПК України передбачено, що доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
За змістом ст. 131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Як передбачено ч.ч. 5, 6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Судом встановлено, що прокурор 05.10.2023 року звертався із заявою про ознайомлення з матеріалами справи №308/6044/21, 1-кс/308/2044/21, яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , з можливістю виготовлення завірених копій документів та носіїв.
Також, даними наявними в автоматизованій системі документообігу суду підтверджується, що у провадженні ІНФОРМАЦІЯ_1 перебувала справа №308/6044/21.
У відповідності до ч. 1 ст. 321 КПК України головуючий у судовому засіданні керує ходом судового засідання, забезпечує додержання послідовності та порядку вчинення процесуальних дій, здійснення учасниками кримінального провадження їхніх процесуальних прав і виконання ними обов`язків, спрямовує судовий розгляд на забезпечення з`ясування всіх обставин кримінального провадження, усуваючи з судового розгляду все, що не має значення для кримінального провадження.
На виконання вимог ч.5 ст. 163 КПК України сторона кримінального провадження довела, що документи, які перебувають або можуть перебувати у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , мають суттєве значення для встановлення обставин у вказаному кримінальному провадженні; містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження та підлягають доказуванню у кримінальному провадженню, тому суд, з метою забезпечення повного, об`єктивного та всебічного розгляду кримінального провадження, приходить до висновку про обгрунтованість клопотання та наявність підстав для його задоволення.
Враховуючи наведене, клопотання прокурора слід задовольнити.
Керуючись ст. ст. 131, 132, 159-164, 333КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора про тимчасовий доступ до речей і документів,- задовольнити.
Надати стороні кримінального провадження - прокурору ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 тимчасовий доступ до матеріалів судової справи №308/6044/21 (провадження 1-кс/308/2044/21), яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄРДПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ), з можливістю виготовлення належним чином завірених копій документів та носіїв інформації.
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2023 |
Оприлюднено | 01.11.2023 |
Номер документу | 114530179 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти громадського порядку та моральності Хуліганство |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Шумило Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні