ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
08500, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, тел. (04565) 6-17-89, факс (04565) 6-16-76, email: inbox@fs.ko.court.gov.ua
2/381/1532/23
381/4826/23
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
30 жовтня 2023 року суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області Ковалевська Л.М. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Державного підприємства «Триліський спиртовий завод» про стягнення заробітної плати,
в с т а н о в и в :
У жовтні2023року доФастівського міськрайонногосуду Київськоїобласті надійшла зазначена позовна заява.
Під час вивчення матеріалів позову було встановлено, що позовна заява подана з порушенням вимог ст.ст. 48, 175, 177 ЦПК України.
У справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи (ч. 1ст. 42 ЦПК України).
Згідно приписів ст. 48 ЦПК України, сторонами вцивільному процесіє позивачі відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Копії паспорту та коду позивача не завірені належним чином, а є ксерокопіями завірених докумнтів
Відповідно доч.3ст.175ЦПК України,позовна заяваповинна містити: 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них .
Відповідно до ч.2 ст.177 України правила цієї статті щодо подання копій документів не поширюються на позови, що виникають з трудових правовідносин.
За ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Звертаючись до суду з даним позовом, позивач зазначив відповідача Державне підприємство «Триліський спиртовий завод», а на підтвердження наявності заборгованості по заробітній платі надав документи за підписом головного бухгалтера ОСОБА_2 . При цьому, матеріали позову не містять документів про призначення останньої на посаду.
Крім цього, позовна заява не містить підпису позивача, натомість прописом зазначено прізвище позивача. Незавірений належним чином наказ № 140-к від 23.09.2019 року «Про признаення ОСОБА_1 »
Інші копії наказів завірені не позивачем, а іншою особою ОСОБА_2 , повноваження якої непідтверджені.
Також, в порушення процесуальних вимог, позивачем не завірено належним чином копію трудової книжки, а долучено лише її ксерокопію, яка є нечитабельною.
Також, слід зазначити, що за цивільно-процесуальним законодавством, особа позивача та відповідача є непоєднуваною, відповідно, інтереси сторін не може представляти одна і та ж особа.
Оскільки позивачем не було надано до позову статуту ДП «Триліський спиртовий завод», у суду відсутня можливість самостійного залучення судом до участі в справі третіх осіб.
Тому,позивачу необхідно у позовній заяві додатково уточнити суб`єктивний склад учасників справи та їх дані згідно п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, чином завірити подані до суду документи, а також надати копію статуту підприємства. Після виправлених недоліків надати уточнену позовну заяву до суду та копію позову з додатками для направлення учасникам справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених уі177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 52, 48, 53, 175, 177, 185 ЦПК України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державного підприємства «Триліський спиртовий завод» про стягнення заробітної плати, залишити без руху і надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання ухвали суду у встановлений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.М.Ковалевська
Суд | Фастівський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2023 |
Оприлюднено | 01.11.2023 |
Номер документу | 114534685 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Фастівський міськрайонний суд Київської області
Ковалевська Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні