Справа № 404/6593/23
Номер провадження 1-кс/404/3581/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2023 року слідчий суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в залі Кіровського районного суду міста Кіровограда клопотання захисника ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні № 62023150030000062від 21.07.2023 з попередньою правовою кваліфікацією за ч.2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Адвокат звернувся до слідчого судді Кіровського районного суду м. Кіровограда з клопотанням, про надання тимчасового доступу до речей і документів, а саме:
-картки первинного обліку військовозобов`язаного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
-розписки про отримання повістки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від 18.06.2023 року;
-розписки про отримання повістки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від 29.06.2023 року;
Своє клопотання адвокат мотивував тим, що у провадженні Третього слідчого відділу ТУ ДБР розташованого в м. Миколаєві перебувають матеріали кримінального провадження 62023150030000062від 21.07.2023 з попередньою правовою кваліфікацією за ч.2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Органом досудового розслідування ОСОБА_6 повідомлено про підозру через те, що останній перебуваючи на посаді заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , діючи спільно з братом ОСОБА_3 , вимагали від цивільної особи ОСОБА_5 неправомірну вимогу у розмірі 8000 доларів США за організацію схеми ухилення від військового призову останнього, яка полягає в оформленні групи інвалідності його дружині ОСОБА_7 , що дає можливість уникнення від мобілізації на службу до ЗСУ, вплинувши таким чином на рішення осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Так, в ході досудового розслідування під час допиту свідок ОСОБА_5 , повідомив, що 23.06.2023 року рухаючись у справах по м. Первомайськ, близько 18:30 год. на блок посту на виїзді з міста його зупинили працівники поліції. Після чого до нього підійшов співробітник військкомату, виписав повістку та повідомив те, що ОСОБА_5 потрібно прибути до ІНФОРМАЦІЯ_3 . На виконання вказаної вимоги, 29.06.2023 останній прийшов до кабінету № НОМЕР_1 , де співробітнику ІНФОРМАЦІЯ_4 надав раніше надану повістку, яку він забрав та виписав нову, де зазначено що ОСОБА_5 потрібно прибути до ІНФОРМАЦІЯ_3 05.07.2023.
З інформації, яка стала відома стороні захисту встановлено, що ОСОБА_5 не був у вищезазначеному ТЦК та СП, і документи які він надав слідчому можуть бути сфальсифіковані.
До початку судового засідання адвокат подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.
Враховуючи викладене, відповідно до ч.4 ст.107 КПК України розгляд клопотання проведено за відсутності учасників процесу та без фіксації судового процесу технічними засобами.
Дослідивши письмові матеріали клопотання, якими захисник обґрунтовує свої вимоги, слідчий суддя приходить до наступного.
Кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків (частини 1, 2, 6 ст. 22 КПК).
Згідно з ч. 1 ст. 333 КПК заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються під час судового провадження згідно з положеннями розділу ІІ цього Кодексу з урахуванням особливостей, встановлених цим розділом.
Відповідно до ч. 1 та пункту 5 ч. 2 ст. 131 КПК заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, до них належить, зокрема, тимчасовий доступ до речей і документів.
Частинами 1, 2 ст. 159 КПК встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали суду. Необхідність вилучення зазначених документів полягає в їх суттєвому значенні для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляєухвалу про наданнятимчасового доступу доречей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження крім обставин, передбачених ч.5 ст.163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести за допомогою цих речей і документів.
З клопотання захисника вбачається, що запитувані відомості необхідні для підтвердження чи спростування причетності ОСОБА_3 та ОСОБА_6 до інкримінованого йому кримінального правопорушення.
Обґрунтовуючи клопотання, захисник зауважив, що документи, доступ до яких просить захист, дозволять більш аргументовано обстоювати свої твердження про непричетність ОСОБА_3 та ОСОБА_6 до інкримінованого кримінального правопорушення, яке є предметом розгляду.
Отже, з урахуванням наведеного вище, слідчий суддя переконаний, що документи, про доступ до яких заявлено клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Досудовим розслідуванням встановлено, що до вказаного кримінального правопорушення, причетний свідок ОСОБА_5 у якого за твердженням органу досудового розслідування вимагали неправомірну вигоду, який є свідком у даному кримінальному провадженні.
З урахуваннямвищевикладених правовихнорм, з метою досягнення завдань в цьому кримінальному провадженні та встановлення об`єктивної істини, з урахування принципи змагальності сторін кримінального провадження, слідчий суддя, вважає, що клопотання необхідно задовольнити та надати тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_1 ).
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 99, 131, 132, 159-166, 309 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання захисника підозрюваного ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 - задовольнити.
Надати захиснику підозрюваного ОСОБА_3 адвокату ОСОБА_4 та захиснику підозрюваного ОСОБА_6 адвокату ОСОБА_8 тимчасовий доступ до речей і документів, а саме:
- картки первинного обліку військовозобов`язаного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
-розписки про отримання повістки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від 18.06.2023 року;
-розписки про отримання повістки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від 29.06.2023 року;
, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_1 ).
Строк дії цієї ухвали встановити по 26 грудня 2023 року включно.
Невиконання вимог ухвали слідчого судді, на тимчасовий доступ до речей і документів, є підставою для застосування примусового вилучення - проведення обшуку (ст. 166 КПК України).
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає. (ст.309 КПК України).
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2023 |
Оприлюднено | 30.04.2024 |
Номер документу | 114537695 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Завгородній Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні