Справа № 953/6716/22
н/п 1-кс/953/8478/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" жовтня 2023 р. м.Харків
Слідчий суддя Київського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , вивчивши матеріали скарги ОСОБА_2 на постанову слідчого про закриття кримінального провадження,
УСТАНОВИВ:
27 жовтня 2023 року до Київського районного суду м. Харкова надійшла скарга ОСОБА_2 , в якій заявниця просить скасувати постанову старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 від 14 липня 2023 року про закриття кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022220000000396.
Слідчий суддя, вивчивши скаргу та додані до неї матеріали, дійшов висновку про наявність підстав для повернення скарги особі, яка її подала, з огляду на таке.
Відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Вимогами ч.ч.1,2ст.22КПК встановлено,що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом
За змістом ч. 1 ст. 26 КПК сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом.
Положеннями ч. 1 ст. 24 КПК України передбачено, що кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Разом з тим, виходячи з положень ст.ст. 22, 26 КПК України, на особу, яка подає скаргу, покладається обов`язок доведення перед слідчим суддею факту того, що скаргу подала особа, яка має на це право; скарга підлягає розгляду в цьому суді; скарга подана у встановлений строк та на дію чи бездіяльність, що підлягають оскарженню до слідчого судді.
Порядок оскарження рішень, дій, бездіяльності слідчого, прокурора під час досудового розслідування чітко визначено та регламентовано Главою 26 Кримінального процесуального кодексу України.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 304 КПК України під час вирішення питання про можливість відкриття провадження за скаргою, слідчий суддя повинен з`ясувати, чи уповноважена особа на подання такої скарги, чи підлягає скарга розгляду в цьому суді, чи подана скарга в строк, передбачений ч. 1 ст. 304 КПК України.
Згідно з правилами п. 3 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні може бути оскаржено рішення слідчого, дізнавача про закриття кримінального провадження - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником.
Скарга, яка надійшла в провадження слідчого судді, подана та підписана ОСОБА_2 .
Разом з тим зі змісту скарги та долучених матеріалів неможливо встановити, який процесуальний статус має ОСОБА_2 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022220000000396.
Крім того, зі змісту оскаржуваної постанови старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 від 14 липня 2023 року вбачається, що заявником у вказаному кримінальному провадженні є ОСОБА_4 , доказів того, що ОСОБА_2 є представником ОСОБА_4 , чи визнана потерпілою у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022220000000396, матеріали справи не містять.
За таких обставин, слідчий суддя позбавлений можливості визначитися з підставами для відкриття провадження по скарзі, тому скарга підлягає поверненню на підставі п.1 ч.2 ст.304 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 303, 304, 372 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Скаргу ОСОБА_2 на постанову слідчого про закриття кримінального провадження - повернути заявнику.
Повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді в порядку, передбаченому КПК України.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її отримання безпосередньо до Харківського апеляційного суду.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2023 |
Оприлюднено | 01.11.2023 |
Номер документу | 114540677 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування рішення слідчого про закриття кримінального провадження |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Демченко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні