ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
30 жовтня 2023 року м. ТернопільСправа № 921/714/23
Суддя Гирила І.М., розглянувши матеріали позовної заяви б/н б/д (вх. № 777 від 23.10.2023) Дочірнього підприємства "Авторитет плюс" до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Маркет ЛТД", про стягнення заборгованості в сумі 106 587, 07 грн, дійшов до висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
18.10.2023 введений в дію Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" № 3200-IX від 29.06.2023.
Вказаним Законом внесено зміни до ряду статей Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).
Так, відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна зокрема, містити відомі номери засобів зв`язку, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Згідно з ч. 2, 5 ст. 6 ГПК України позовні та інші заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до господарського суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов`язковій реєстрації в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в день надходження документів.
Суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Ч. 6 ст. 6 ГПК України визначено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Однак, всупереч наведених норм процесуального закону, позовна заява б/н б/д вх. № 777 від 23.10.2023) Дочірнього підприємства "Авторитет плюс" не містить відомостей про відомі номери засобів зв`язку відповідача та про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача.
Окрім того, судом встановлено, що юридична особа - Дочірнє підприємство "Авторитет плюс" (код ЄДРПОУ 36411009) не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС, що підтверджується відповіддю №211724, сформованою засобами підсистеми ЄСІТС "Електронний суд" 25.10.2023.
Приписами ч. 1 ст. 174 ГПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.
Таким чином, позовна заява б/н б/д (вх. № 777 від 23.10.2023) Дочірнього підприємства "Авторитет плюс" підлягає залишенню без руху на підставі ч. 1 ст. 174 ГПК України.
Згідно з ч. 3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу.
Також суд вважає за необхідне звернути увагу заявника на те, що згідно приписів ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі наведеного, керуючись ст. 162, 164, 174, 232-235 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Дочірнього підприємства "Авторитет плюс" б/н б/д (вх. № 777 від 23.10.2023) залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до Господарського суду Тернопільської області: відомостей щодо відомих номерів засобів зв`язку відповідача; відомостей про наявність у позивача електронного кабінету.
3. Повідомити позивача - Дочірнє підприємство "Авторитет плюс" про те, що згідно з ч. 6 ст. 6 ГПК України, в редакції Закону №3200-ХІ, що введений в дію 18.10.2023, він є особою, яка в обов`язковому порядку має зареєструвати "Електронний кабінет" в ЄСІТС та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
5. Копію ухвали направити Дочірньому підприємству "Авторитет плюс", проспект Степана Бандери, 94, м. Тернопіль, 46013 рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення та на офіційну електронну адресу позивача, вказану ним у позовні заяві (info@east.te.ua).
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Суддя І.М. Гирила
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2023 |
Оприлюднено | 02.11.2023 |
Номер документу | 114551972 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Гирила І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні