Ухвала
від 31.10.2023 по справі 334/9822/23
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

Дата документу 31.10.2023

Справа № 334/9822/23

Провадження № 2/334/3562/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2023 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Козлова Н.Ю. розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Комунального закладу дошкільної освіти «Червона шапочка» Оріхівської міської ради про визнання незаконним та скасування наказу про призупинення дії трудового договору, стягнення заробітної плати,

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до Ленінського районного суду м. Запоріжжя з позовною заявою, в якій просить визнати незаконним та скасувати наказ директора КЗДО «Червона шапочка» ОМР № 44 к/тр від 31.08.2023 року «Про призупинення дії трудового договору з ОСОБА_2 ». Стягнути з КЗДО «Червона шапочка» ОМР на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі за період з 01.09.2023 по день прийняття судового рішення, з урахування 2/3 розміру суми заробітної плати за місяць, що складає 4815,80 грн.

Дослідивши матеріали позовної заяви, приходжу до висновку, що дана справа не підсудна Ленінському районному суду м. Запоріжжя, виходячи з наступного.

Підсудністю у цивільному судочинстві розуміється розмежування компетенції між окремими ланками судової системи і між судами однієї ланки щодо розгляду і вирішення підвідомчих їм цивільних справ.

Відповідно до нормЦивільно-процесуального кодексу Україниіснує загальна підсудність справ за місцезнаходженням відповідача (ст.27ЦПК), альтернативна підсудність за вибором позивача (ст.28ЦПК) та виключна підсудність (ст.30ЦПК).

Частиною першою статті 28ЦПК України визначено, що позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

Згідно позовної заяви відповідач Комунальний закладу дошкільної освіти «Червона шапочка» Оріхівської міської ради, має місцезнаходження за адресою: Запорізька область, м. Оріхів, вул. Марії Сокіл, буд.28-а .

Відповідно до відповіді № 298751 від 31.10.2023, отриманої з Єдиного державного демографічного реєстру, який сформовано засобами підсистеми ЄСІТС «Електронний суд», відомостей про ОСОБА_1 не знайдено.

Проте, згідно з копією паспорта ОСОБА_1 , яку додано до позовної заяви, місце реєстрації позивачки зазначене за адресою: АДРЕСА_1 . Тоді як, з копії довідки про взяття на облік внутрішньо-переміщеної особи, місце реєстрації позивачки зазначене за адресою: АДРЕСА_2 .

Звертаючись до Ленінського районного суду м. Запоріжжя позивачка визначила підсудність на підставі ч. 1ст. 28 ЦПК України.

До позовної заяви позивачкою додана довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, згідно з якою позивачка є внутрішньо переміщеною особою та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_3 .

Відповідно до частини першої статті 1Закону Українивід 20.10.2014№ 1706-VII«Про забезпеченняправ ісвобод внутрішньопереміщених осіб» (далі Закон № 1706-VII) внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Згідно з положеннями частини першої статті 4Закону №1706-VII факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону.

Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб», абзацом 2 пункту 1 якої визначено, що довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Згідно з пунктом 9 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою КабінетуМіністрів Українивід 02.03.2016№ 207 (далі Правила № 207), в редакції, яка була чинна до 15.08.2017, відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання вносяться до паспорта громадянина України, тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, а відомості про реєстрацію місця перебування - до довідки про звернення за захистом в Україні та довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (документ, до якого вносяться відомості про місце перебування) шляхом проставлення в них відповідного штампа реєстрації місця проживання/перебування особи за формою згідно з додатком 1.

Проте, постановою КабінетуМіністрів Українивід 09.08.2017№ 579 внесено зміни до пункту 9 Правил № 207, а саме виключено в абзаці першому слова «та довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи». Вказана постанова набрала чинності 16.08.2017.

Отже, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи не належить до переліку документів, до якого вноситься інформація про зареєстроване місце проживання/перебування особи.

При цьому, згідно з положеннями Закону № 1706-VII, Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509, процес видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, яка переміщується з тимчасового окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, стосується виключно самої внутрішньо переміщеної особи та уповноваженого органу. Відповідно до пункту 3 вказаного Порядку у заяві про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи зазначаються відомості про зареєстроване місце проживання та адреса фактичного проживання, повідомлена цією особою. Зазначена інформація має облікове значення.

Відповідно до абзацу 3 пункту 3 Порядку створення, ведення та доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2016 № 646, якщо інформація про внутрішньо переміщену особу вноситься до бази даних уперше, автоматично формується унікальний номер запису, який відображається в довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (далі - довідка), згідно з додатком до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509.

Враховуючи форму довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, визначеної у додатку 2 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, в ній зазначаються прізвище, ім`я, по батькові особи; дата і місце народження; стать; серія, номер (у разі наявності), дата видачі паспорта громадянина України, ким і коли виданий/дані про документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, або свідоцтво про народження дитини; відомості про законного представника, що супроводжує малолітню дитину, недієздатну особу або особу, дієздатність якої обмежена; зареєстроване місце проживання; фактичне місце проживання/перебування.

Таким чином, в довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи йде розмежування зареєстрованого місця проживання та фактичного місця проживання.

Таким чином, враховуючи вищенаведені норми чинного законодавства, суддя приходить до висновку, що надана позивачкою довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи не є документом, який підтверджує зареєстроване місце проживання/перебування позивачки за адресою: АДРЕСА_3 , оскільки підтверджує лише факт внутрішнього переміщення особи та взяття її на облік.

Отже справа за позовною заявою ОСОБА_1 не належить до територіальної юрисдикції Ленінського районного суду міста Запоріжжя, а відносить до підсудності Оріхівського районного суду Запорізької області.

Розпорядженням Верховного Суду від 10.05.2022 року 29/0/9-22 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану (Оріхівський районний суд Запорізької області) змінено територіальну підсудність судових справ Оріхівського районного суду Запорізької області за Шевченківським районним судом м. Запоріжжя.

Відповідно до ч. 1 ст. 31 Цивільного процесуального кодексу України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 ЦПК України, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана (ст. 32 Цивільного процесуального кодексу України).

Згідно з ч.3 ст. 31 ЦПК України передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Враховуючи, що позивачка має зареєстроване місце проживання у м. Оріхові Пологівського району Запорізької області, де має зареєстроване місцезнаходження і відповідач, вважаю за необхідне цивільну справу № 334/9822/23 передати за підсудністю до Шевченківського районного суду м. Запоріжжя.

Керуючись статтями 31, 260, 268, 446 ЦПК України, суддя

постановив:

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального закладу дошкільної освіти «Червона шапочка» Оріхівської міської ради про визнання незаконним та скасування наказу про призупинення дії трудового договору, стягнення заробітної плати, передати за підсудністю до Шевченківського районного суду м. Запоріжжя.

Роз`яснити позивачу, що передача справи, з підстав, зазначених вище в ухвалі, здійснюється не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції може бути подана до Запорізького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Запоріжжя протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повну ухвалу суду не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Повний текст ухвали виготовлено 31.10.2023 року.

Суддя: Козлова Н. Ю.

СудЛенінський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення31.10.2023
Оприлюднено02.11.2023
Номер документу114566255
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —334/9822/23

Ухвала від 19.02.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м. Запоріжжя

Козлова Н. Ю.

Ухвала від 19.02.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м. Запоріжжя

Козлова Н. Ю.

Ухвала від 14.12.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м. Запоріжжя

Козлова Н. Ю.

Ухвала від 23.11.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Звєздова Н. С.

Ухвала від 31.10.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м. Запоріжжя

Козлова Н. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні