ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
01.11.2023Справа № 910/20835/20
Суддя Чеберяк П.П., розглянувши матеріали
За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Лауффер Україна" (02121, м. Київ, вул. Декабристів, буд. 3)
про забезпечення позову до пред`явлення позову
В межах справи № 910/20835/20
За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Файненс Компані"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Централізована енергопостачальна компанія"
про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Господарського суду міста Києва перебуває справа Товариства з обмеженою відповідальністю "Файненс Компані" про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Централізована енергопостачальна компанія" на стадії ліквідаційної процедури, введеної постановою Господарського суду міста Києва від 20.06.2022.
30.10.2023 Товариство з обмеженою відповідальністю "Лауффер Україна" звернулось до Господарського суду міста Києва з заявою про забезпечення позову до пред`явлення позову.
Звертаючись із даною заявою заявник вказав, що має намір подати скаргу на дії ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Централізована енергопостачальна компанія" арбітражного керуючого Тищенко О.І. предметом якої буде визнання неправомірними дій арбітражного керуючого при продажі майна банкрута.
При цьому, в якості заходів забезпечення даної скарги просить суд заборонити арбітражному керуючому - ліквідатору Товариства з обмеженою відповідальністю "Централізована енергопостачальна компанія" арбітражному керуючому Тищенко О.І. здійснювати продаж майна боржника до винесення рішення у даній справі.
Суд, розглянувши зазначену заяву, дійшов висновку про необхідність повернення її заявнику, з огляду на наступне.
За приписами статті 136 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
У відповідності до статті 138 Господарського процесуального кодексу України, заява про забезпечення позову подається: 1) до подання позовної заяви - за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для відповідного позову, або до суду за місцезнаходженням предмета спору - якщо суд, до підсудності якого відноситься справа, визначити неможливо; 2) одночасно з пред`явленням позову - до суду, до якого подається позовна заява, за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом; 3) після відкриття провадження у справі - до суду, у провадженні якого перебуває справа.
За змістом ч. 1 ст. 140 Господарського процесуального кодексу України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.
Відповідно до ст. 139 Господарського процесуального кодексу України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Згідно ч. 7 ст. 140 Господарського процесуального кодексу України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Таким чином, нормами процесуального закону передбачено право заявника на звернення до суду з заявою про вжиття заходів забезпечення позову до пред`явлення позову.
В свою чергу, скарга на дії (бездіяльність) ліквідатора у справі про банкрутство, яку має намір подати заявник, не є за своїм змістом та формою позовною заявою.
За наведених обставин, заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Лауффер Україна" про забезпечення позову до пред`явлення позову підлягає поверненню в порядку ч. 7 ст. 140 Господарського процесуального кодексу України як така, що подана без додержання вимог статті 139 цього Кодексу.
Керуючись статтями 136, 137, 139, 140, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
У Х В А Л И В:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Лауффер Україна" про забезпечення позову до пред`явлення позову повернути заявнику.
Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 253 - 259 Господарського процесуального кодексу України.
СуддяП.П. Чеберяк
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2023 |
Оприлюднено | 02.11.2023 |
Номер документу | 114578099 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні