Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/7328/23
Номер рядка звіту 17
У Х В А Л А
01.11.2023 м. Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Бак М.Д., ознайомившись із заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Експерт» (надалі - ТОВ «Експерт»), про встановлення факту, що має юридичне значення,
В С Т А Н О В И В:
30.10.2023 року в суд поступила заява ОСОБА_1 , заінтересована особа ТОВ «Експерт», про встановлення факту, що має юридичне значення.
Згідно положень частин першої, другої статті 318 Цивільного процесуального кодексу України (надалі - ЦПК України) у заяві про встановлення факту, що має юридичне значення, повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт.
До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Інші вимоги до змісту заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, ЦПК України не визначено.
Відповідно до частини дев`ятої статті 10 ЦПК України якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Подібні за змістом відносини, зокрема вимоги до змісту позовної заяви, яка є формою звернення до суду у справах позовного провадження, та наслідки їх недотримання регулюють статті 175, 177, 185 ЦПК України, тому положення даних статей слід застосувати при оцінці відповідності вимогам закону змісту заяви, поданої в порядку окремого провадження.
У відповідності до пунктів 2, 9, 10 частини третьої статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету (пункт 2); попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи (пункт 9); підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (пункт 10).
Згідно абзацу другого частини першої статті 177 ЦПК України у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.
Відповідно до частини четвертої статті 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Заява, яку подано в електронній формі через електронний кабінет представника заявника, не відповідає вимогам закону, а саме:
1) не зазначено докази, які підтверджують факт, що має юридичне значення;
2) не додано копію листа заінтересованої особи, який вказаний у заяві як доказ відмови заінтересованої особи в оформленні документів;
3) не зазначено про наявність або відсутність у заявника електронного кабінету;
4) відсутній попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які заявник понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
5) немає підтвердження заявника про те, що нею не подано іншої заяви з тією ж заінтересованою особою з тим самим предметом та з тих самих підстав;
6) не додано доказ надсилання заінтересованій особі копій поданих до суду документів;
7) не додано документ, що підтверджує сплату судового збору або документ, що підтверджує підставу звільнення заявника від сплати судового збору.
У відповідності до положень підпункту 4 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (зі змінами) за подання до суду заяви у справах окремого провадження, яка подана фізичною особою, ставка судового збору встановлена у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У 2023 році відповідна ставка судового збору становить 536,80 грн.
Згідно частини третьої статті 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Отже, сума судового збору, яка підлягає сплаті, становить 429,44 грн.
Відповідно до абзацу першого частини першої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно частини третьої статті 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
У зв`язку з тим, що заяву подано без додержання вимог, закріплених у пунктах 2, 9, 10 частини третьої статті 175, абзаці другому частини першої, частині четвертій статті 177 ЦПК України, то заяву слід залишити без руху та встановити заявнику строк для усунення недоліків шляхом подання до суду заяви із зазначенням усіх передбачених законом відомостей, документа, який не додано, документа про сплату судового збору в сумі 429,44 грн або документа, що підтверджує підставу звільнення заявника від сплати судового збору, та доказу надсилання заінтересованій особі копій поданих до суду документів.
Керуючись статтями 10, 175, 177, 185, 260, 318 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа ТОВ «Експерт», про встановлення факту, що має юридичне значення, залишити без руху.
Встановити заявнику строк для усунення недоліків заяви, вказаних у мотивувальній частині ухвали, - десять днів з дня вручення копії ухвали.
Роз`яснити заявнику, що в разі неусунення недоліків заяви у вказаний вище строк заява вважатиметься неподаною і буде повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, не підлягає оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя М. Д. Бак
Суд | Виноградівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2023 |
Оприлюднено | 03.11.2023 |
Номер документу | 114583760 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Виноградівський районний суд Закарпатської області
Бак М. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні