Ухвала
від 01.11.2023 по справі 538/1713/23
ЛОХВИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 538/1713/23

Провадження № 2/538/467/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про закриття провадження у справі

01 листопада 2023 року м. Лохвиця

Лохвицький районний суд Полтавської області у складі:

головуючого судді Зуб Т.О.,

секретаря судових засідань Криворучко В.І.,

представника позивача- Сова В.В.,

представника відповідача- адвоката Панченко О.В.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду у м. Лохвиця цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро Перемога» (вул. Миру, буд. 2/1, с. Гиряві Ісківці, Миргородський район, Полтавська область) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), про визнання недійсним договору про надання поворотної безвідсоткової фінансової допомоги (позики) № 19/17 від 18.03.2017 року та додаткових угод та застосування реституції, -

ВСТАНОВИВ:

ТОВ «Агро Перемога» звернулося до суду з вищевказаним позовом, у якому просить визнати недійсним договору про надання поворотної безвідсоткової фінансової допомоги (позики) № 19/17 від 18.03.2017 року та додаткових угод та застосування реституції.

Під час підготовчого провадження відповідачем заявлено клопотання про закриття провадження у справі через те, що спір не підлягаю розгляду в порядку цивільного судочинства. Клопотання мотивоване тим, що відповідач є учасником ТОВ «Агро Перемога», у зв`язку із чим спір є корпоративним та підлягає розгляду в порядку господарського судочинства.

У підготовчому судовому засіданні представник відповідача- адвокат Панченко О.В. підтримала клопотання з підстав зазначених у ньому, наполягала на його задоволенні.

Представник позивача- ТОВ «Агро Перемога» Сова В.В. заперечувала проти закриття провадження у справі, зазначивши, що спір підглядає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Суд, вислухавши доводи учасників процесу, дослідивши зміст позовних вимог, доводи клопотання відповідача про закриття провадження у справі, а також вислухавши думку сторін, дійшов наступних висновків.

ТОВ «Агро Перемога» звернулося до суду із позовною заявою про визнання недійсним договору про надання поворотної безвідсоткової фінансової допомоги (позики) № 19/17 від 18.03.2017 року, додаткових угод до даного договору, а також застосування реституції.

Позовні вимоги мотивовані тим, що спірний договір укладено директором товариства, який згідно приписів Закону України «Про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю» та приписів Статуту, мав право укладати договір виключно за згодою учасників ТОВ «Агро Перемога». Позивач зазначає, що дані обставини свідчать про порушення частини 1 статті 44 Закону України «Про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю» під час укладання спірного договору, що і є підставою для визнання договору недійсним. Крім цього, позивачем зазначається, що відповідач обізнаний з вимогами статуту щодо обмежень таких правочинів та порушення вимог статуту підприємств.

Частиною 1 ст. 2 ЦПК України встановлено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Згідно приписів ч. 1 ст. 215 ЦК України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п`ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.

З урахуванням приписів статті 203, 215 ЦК України можна визначити наступні підстави для визнання недійсності правочину:

-зміст правочину не може суперечити ЦК України, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам;

-особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності;

-волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі;

-правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним;

-правочин, що вчиняється батьками (усиновлювачами), не може суперечити правам та інтересам їхніх малолітніх, неповнолітніх чи непрацездатних дітей.

Позивач посилаючись у змісті позову на положення статті 215 ЦК України не визначив, які саме підстави визнання недійсності правочину підлягають доказуванню і встановленню у даній справі.

Обставини, на які посилається позивач гуртуються на приписах Закону України «Про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю», який визначає правовий статус товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю, порядок їх створення, діяльності та припинення, права та обов`язки їх учасників.

Позовні вимоги не ґрунтуються на суперечливості змісту спірного договору приписам ЦК України та актам цивільного законодавства, а також не містить відомостей про відсутність цивільної правоздатності у сторони договору, невідповідності договору його внутрішній волі, а також інших підстав для визнання правочину недійсним, передбачених статтями 203, 215 ЦК України.

Поряд із цим, оскарження спірного договору мотивоване виключно обсягом повноважень директора щодо вчинення правочинів, а також діями відповідача, як учасника товариства.

Таким чином, позовні вимоги ґрунтуються на законодавстві, яке регулює діяльність товариств з обмеженою відповідальністю, а також стосується прав та обов`язків учасника товариства та директора, як виконавчого органу, що свідчить про наявність спору, який підлягає розгляду в порядку господарського судочинства.

Пунктом 3 ч. 1 ст. 20 ГПК України визначено, що господарським судам підсудні справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, в тому числі у спорах між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи або між юридичною особою та її учасником (засновником, акціонером, членом), у тому числі учасником, який вибув, пов`язані зі створенням, діяльністю, управлінням або припиненням діяльності такої юридичної особи, крім трудових спорів.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Враховуючи вищевказані обставини суд дійшов висновку про те, що справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 200, 255 ЦПК України суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро Перемога» до ОСОБА_1 про визнання недійсним договору про надання поворотної безвідсоткової фінансової допомоги (позики) № 19/17 від 18.03.2017 року та додаткових угод та застосування реституції, оскільки справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст ухвали складений 01.11.2023 року.

Суддя: Т.О. Зуб

Дата ухвалення рішення01.11.2023
Оприлюднено03.11.2023
Номер документу114599150
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу

Судовий реєстр по справі —538/1713/23

Ухвала від 22.05.2024

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

Постанова від 25.03.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Бутенко С. Б.

Ухвала від 08.01.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Бутенко С. Б.

Ухвала від 07.12.2023

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Бутенко С. Б.

Ухвала від 01.12.2023

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Бутенко С. Б.

Ухвала від 17.11.2023

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Бутенко С. Б.

Ухвала від 01.11.2023

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

Ухвала від 01.11.2023

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

Ухвала від 11.09.2023

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні