Ухвала
від 02.11.2023 по справі 695/4246/23
ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Справа № 695/4246/23

номер провадження 1-кс/695/1167/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 листопада 2023 рокум. Золотоноша

Слідчий суддя Золотоніського міськрайонного суду

Черкаської області - Ватажок- ОСОБА_1 ,

за участі: секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

слідчого - ОСОБА_3 ,

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Золотоноша клопотання старшого слідчого СВ Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 , погоджене начальником Чорнобаївського відділу Золотоніської окружної прокуратури ОСОБА_5 , про проведення обшуку,

ВСТАНОВИВ:

До Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області надійшло клопотання старшого слідчого СВ Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 , погоджене начальником Чорнобаївського відділу Золотоніської окружної прокуратури ОСОБА_5 про проведення обшуку у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023250370000986 від 01.08.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 161 КК України.

В обґрунтування клопотання зазначено, що слідчим відділом Золотоніського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області за процесуального керівництва Золотоніської окружної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023250370000986 від 01.08.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 161 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області надійшли матеріали з Управління СБУ в Черкаській області про те, що ієрей Черкаської єпархії Української Православної Церкви ОСОБА_6 на власній сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» систематично розміщував публікації, вміст яких свідчить про умисне порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань.

01 серпня 2023 року розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023250370000986 від 01.08.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 161 КК України.

Як зазначено у клопотанні досудовим розслідуванням встановлено, що в діях ієрея Черкаської єпархії Української Православної Церкви ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кіровоград, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , вбачаються ознаки вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 161 КК України - «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками».

За результатами проведеного дослідження спеціалістами Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького № 975/01-11 від 27.07.2023 встановлено, що матеріали, розміщені в соціальній мережі «Фейсбук» на сторінці « ОСОБА_6 » можуть свідчити про наявність у них даних, що своєю сутністю спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, образи почуттів громадян у зв`язку з їх релігійними переконаннями; ідей і поглядів, що підривають довіру і повагу до певного релігійного віросповідання (ПЦУ, УГКЦ), сіють між людей різних релігійних конфесій взаємну недовіру; показують неповноцінність, обмеженість людей конкретного віросповідання, насаджують уявні думки про перевагу тієї чи іншої релігійної конфесії.

25 вересня 2023 року по даному кримінальному провадженні було визнано потерпілою ОСОБА_7 .

Під час допиту потерпілої ОСОБА_8 встановлено, що з 2020 року вона є прихожанкою Православної церкви України, та з 2022 року вона почала спостерігати, що прихожани та духовенство УПЦ дуже різко висловлюються на адресу вірян їхньої церкви та всіляко намагаються образити і знецінити їхні релігійні почуття. Будучи активним користувачем соціальної мережі «Фейсбук» вона натрапила на сторінку одного зі священнослужителів УПЦ з ім`ям профілю « ОСОБА_9 », де вона побачила дуже багато різноманітних дописів, що стосувалися церкви та релігії. Серед них було щонайменше 5 публікацій, які її надзвичайно обурили та образили як прихожанку Православної церкви. У одному з відео щодо «протистояння біля Лаври» їх називають «новими більшовиками» для яких «Бог і віра - пустий звук». Вона вважає, що навіть поширення подібних відео не личить священнику, адже ті висловлювання, які використовують автори є абсолютно неприйнятними бо принижують гідність усіх вірних їхній церкві, а також створюють зовсім неправдивий та негативний образ ПЦУ який транслюється в маси. Крім того, для неї образливим є той факт, що користувач соціальної мережі опублікував карикатурну фотографію (від 02.04.2023), на якій люди біля Лаври (можливо, прихожани ПЦУ), які зібралися на підтримку їхньої церкви, зображені як чорти. Такими діями особа ймовірно намагалася показати перевагу вірян УПЦ над вірянами ПЦУ, однак, на її думку, подібні речі лише більше розпалюють релігійну ворожнечу між представниками різних конфесій, що в подальшому може призвести до сутичок та конфліктів на релігійному ґрунті. З особою, яка користується вказаною сторінкою у соціальній мережі вона особисто не знайома, однак просить притягнути її до кримінальної відповідальності за образу почуттів представників іншої релігійної конфесії.

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 350273333 від 13.10.2023 домоволодіння АДРЕСА_2 , де проживає ОСОБА_6 , на праві власності належить СТОВ «Красенівське» (код ЄДРПОУ: 32874628).

Згідно з довідкою № 200 від 31.10.2023, виданою виконавчим комітетом Чорнобаївської селищної ради Золотоніського району, Черкаської області, ОСОБА_6 - ієрей церкви Присвятої Богородиці села Красенівка дійсно проживає за адресою: АДРЕСА_2 . Даний будинок є власністю СТОВ «Красенівське».

Посилаючись на те, що наявні достатні підстави вважати, що у домоволодінні за вказаною адресою можуть зберігатися речі, матеріальні об`єкти, якi є речовими доказами та знаряддям вчинення кримінального правопорушення, та які можуть бути використані, як доказ факту чи обставин кримінального правопорушення, слідчий за погодженням з прокурором звернувся з даним клопотанням до суду.

У судовому засіданні слідчий на задоволенні клопотання наполягала повністю, посилаючись на обставини викладені у клопотанні.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання в режимі таємниці слідства, заслухавши слідчого зазначає про таке.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 2 ст. 30 Конституції України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

При цьому завданнями кримінального провадження відповідно до ст. 2 КПК України є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Згідно з ст.7 КПК України однією з загальних засад кримінального провадження є законність, яка відповідно до ст.9 КПК України полягає у тому, що під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, Кримінального процесуального кодексу України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.

Відповідно до частин 1, 2 ст.223 КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.

Частиною першою та другою статті 233 КПК України передбачено, що ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.

При цьому під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

Питання щодо проведення такої слідчої дії як обшук врегульовано ст.234 КПК України.

Так, ч.1 ст.234 КПК України встановлено, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

При цьому, за ч. 2 ст. 234 КПК України, до клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Частиною 4 статті 234 КПК України визначено, що клопотання про обшук розглядається у суді в день його надходження за участю слідчого або прокурора.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим відділом Золотоніського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області за процесуального керівництва Золотоніської окружної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023250370000986 від 01.08.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 161 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області надійшли матеріали з Управління СБУ в Черкаській області про те, що ієрей Черкаської єпархії Української Православної Церкви ОСОБА_6 на власній сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» систематично розміщував публікації, вміст яких свідчить про умисне порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань.

01 серпня 2023 року розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023250370000986 від 01.08.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 161 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що в діях ієрея Черкаської єпархії Української Православної Церкви ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кіровоград, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , можуть вбачатися ознаки вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 161 КК України - «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками».

За результатами проведеного дослідження спеціалістами Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького № 975/01-11 від 27.07.2023 встановлено, що матеріали, розміщені в соціальній мережі «Фейсбук» на сторінці з ім`ям « ОСОБА_10 » можуть свідчити про наявність у них даних, що своєю сутністю спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, образи почуттів громадян у зв`язку з їх релігійними переконаннями; ідей і поглядів, що підривають довіру і повагу до певного релігійного віросповідання (ПЦУ, УГКЦ), сіють між людей різних релігійних конфесій взаємну недовіру; показують неповноцінність, обмеженість людей конкретного віросповідання, насаджують уявні думки про перевагу тієї чи іншої релігійної конфесії.

25 вересня 2023 року по даному кримінальному провадженні було визнано потерпілою ОСОБА_7 .

Під час допиту потерпілої ОСОБА_8 встановлено, що з 2020 року вона є прихожанкою Православної церкви України, та з 2022 року вона почала спостерігати, що прихожани та духовенство УПЦ дуже різко висловлюються на адресу вірян їхньої церкви та всіляко намагаються образити і знецінити їхні релігійні почуття. Будучи активним користувачем соціальної мережі «Фейсбук» вона натрапила на сторінку одного зі священнослужителів УПЦ з ім`ям профілю « ОСОБА_9 », де вона побачила дуже багато різноманітних дописів, що стосувалися церкви та релігії. Серед них було щонайменше 5 публікацій, які її надзвичайно обурили та образили як прихожанку Православної церкви. У одному з відео щодо «протистояння біля Лаври» їх називають «новими більшовиками» для яких «Бог і віра - пустий звук». Вона вважає, що навіть поширення подібних відео не личить священнику, адже ті висловлювання, які використовують автори є абсолютно неприйнятними бо принижують гідність усіх вірних їхній церкві, а також створюють зовсім неправдивий та негативний образ ПЦУ який транслюється в маси. Крім того, для неї образливим є той факт, що користувач соціальної мережі опублікував карикатурну фотографію (від 02.04.2023), на якій люди біля Лаври (можливо, прихожани ПЦУ), які зібралися на підтримку їхньої церкви, зображені як чорти. Такими діями особа ймовірно намагалася показати перевагу вірян УПЦ над вірянами ПЦУ, однак, на її думку, подібні речі лише більше розпалюють релігійну ворожнечу між представниками різних конфесій, що в подальшому може призвести до сутичок та конфліктів на релігійному ґрунті. З особою, яка користується вказаною сторінкою у соціальній мережі вона особисто не знайома, однак просить притягнути її до кримінальної відповідальності за образу почуттів представників іншої релігійної конфесії.

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 350273333 від 13.10.2023 домоволодіння АДРЕСА_2 , де проживає ОСОБА_6 , на праві власності належить сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю «Красенівське» (код ЄДРПОУ: 32874628).

Згідно з довідкою № 200 від 31.10.2023, виданою виконавчим комітетом Чорнобаївської селищної ради Золотоніського району, Черкаської області, ОСОБА_6 - ієрей церкви Присвятої Богородиці села Красенівка дійсно проживає за адресою: АДРЕСА_2 . Даний будинок являється власністю СТОВ «Красенівське».

Таким чином, на підставі викладеного вище слідчий суддя приходить до висновку, що слідчим надано належні та допустимі докази того, що в домоволодінні, дозвіл на проведення в якому обшуку просить надати слідчий, можуть знаходитися речові докази у вказаному кримінальному провадженні, а саме: мобільні телефони, планшети, флеш-накопичувачі, CD-DVD диски, комп`ютерна техніка.

Відтак, беручи до уваги, що слідчий довів наявність достатніх правових підстав необхідності проведення такого обшуку, а так само того, що обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей, які, на переконання органів досудового слідства, мають значення для досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, слідчий суддя приходить до висновку, що дане клопотання належить задовольнити.

Керуючись ст. 132, 233, 234, 309 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Клопотання- задовольнити.

Надати дозвіл на проведення обшуку у домоволодінні за адресою: АДРЕСА_2 , де проживає ОСОБА_6 , та яке на праві власності належить СТОВ «Красенівське» (код ЄДРПОУ 32874628), з метою виявлення та вилучення мобільних телефонів, планшетів, флеш-накопичувачів, CD-DVD дисків, комп`ютерної техніки, які перебувають у користування ОСОБА_6 та можуть в собі містити інформацію щодо вчиненого злочину (фото, відео записи) та інших предметів, які можуть бути знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі сліди правопорушення та містять інші відомості, які можуть бути використані під час кримінального провадження та є доказами по вказаному кримінальному провадженні.

Строк дії ухвали становить п`ять днів з дня її постановлення.

Ухвала оскарження не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЗолотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення02.11.2023
Оприлюднено04.11.2024
Номер документу114607362
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —695/4246/23

Ухвала від 21.11.2023

Кримінальне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Ватажок-Сташинська А. В.

Ухвала від 21.11.2023

Кримінальне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Ватажок-Сташинська А. В.

Ухвала від 13.11.2023

Кримінальне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Ватажок-Сташинська А. В.

Ухвала від 13.11.2023

Кримінальне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Ватажок-Сташинська А. В.

Ухвала від 02.11.2023

Кримінальне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Ватажок-Сташинська А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні