ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" вересня 2023 р. м. Київ Справа № 911/1285/23
За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Знам`янський Агрохім» б/н від 05.09.2023 року про ухвалення додаткового рішення у справі № 911/1285/23
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Знам`янський Агрохім»
до Малого приватного підприємства «Анна»
про стягнення 713 140,68 грн.
Суддя А.Ю. Кошик
При секретарі судового засідання В.В. Фроль
За участю представників:
заявника (позивача): Молодоженя Н.І. та Кузьменко І.Г.
відповідача: не з`явився
Обставини справи:
Рішенням Господарського суду Київської області від 31.08.2023 року у справі № 911/1285/23 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Знам`янський Агрохім» до Малого приватного підприємства «Анна» про стягнення 713 140,68 грн. задоволено повністю.
До Господарського суду Київської області 06.09.2023 року від Товариства з обмеженою відповідальністю «Знам`янський Агрохім» надійшла заява б/н від 05.09.2023 року про ухвалення додаткового рішення у справі № 911/1285/23.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 244 Господарського процесуального кодексу України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Як визначено ч.ч. 3, 4 ст. 244 Господарського процесуального кодексу України, суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.
У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 12.09.2023 року розгляд заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Знам`янський Агрохім» б/н від 05.09.2023 року про ухвалення додаткового рішення у справі № 911/1285/23 призначено в судовому засіданні на 28.09.2023 року.
У судовому засіданні 28.09.2023 року представники позивача (заявника) вимоги заяви підтримали, відповідач у судове засідання не з`явився, що не перешкоджає розгляду заяви.
Статтею 16 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.
Однією із основних засад (принципів) господарського судочинства є відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення (п. 12 ч. 3 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України).
Згідно зі ст. 123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема витрати на професійну правничу допомогу.
Як визначено ч. 4 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються:
1) у разі задоволення позову - на відповідача;
2) у разі відмови в позові - на позивача;
3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Відповідно до ч. 5 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України під час вирішення питання про розподіл судових витрат суд враховує: 1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, у тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.
Відповідно до ч. 6 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України якщо сума судових витрат, заявлена до відшкодування, істотно перевищує суму, заявлену в попередньому (орієнтовному) розрахунку, суд може відмовити стороні, на користь якої ухвалено рішення, у відшкодуванні судових витрат в частині такого перевищення, крім випадків, якщо сторона доведе, що не могла передбачити такі витрати на час подання попереднього (орієнтовного) розрахунку.
Відповідно до ч. 8 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку із розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків, тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
Згідно з ч. 1 ст. 221 Господарського процесуального кодексу України якщо сторона з поважних причин не може до закінчення судових дебатів у справі подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог.
Як вбачається з матеріалів справи, представник Товариства з обмеженою відповідальністю «Знам`янський Агрохім» у заяві просив суд стягнути з Малого приватного підприємства «Анна» витрати на правничу допомогу у сумі 30 000,00 грн., згідно договору № 03/23 про надання правової допомоги від 13.03.2023 року.
Рішення Господарського суду Київської області у справі № 911/1285/23 було ухвалено 31.08.2023 року, а отже п`ятиденний строк для подання до суду доказів, що підтверджують розмір та здійснення позивачем витрат на професійну правничу допомогу, сплинув 05.09.2023 року.
Суд установив, що заява про стягнення судових витрат на професійну правничу допомогу зареєстрована в канцелярії суду 06.09.2023 року, що підтверджується штампом Господарського суду Київської області про отримання вхідної кореспонденції. Однак, датована та підписана відповідна заява 05.09.2023 року.
З огляду на викладене, Товариство з обмеженою відповідальністю «Знам`янський Агрохім» вчасно та правомірно звернулося до господарського суду в порядку ч. 8 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України з заявою про відшкодування витрат на правову допомогу.
Як вбачається з матеріалів справи, між Товариством з обмеженою відповідальністю «Знам`янський Агрохім» та Адвокатським об`єднанням «Омнія» укладено договір № 03/23 про надання правової допомоги від 13.03.2023 року.
Згідно з п. 1.1 розділу 1 вказаного договору клієнт доручає, а адвокатське об`єднання приймає на себе зобов`язання надавати юридичну допомогу в обсязі та на умовах, передбачених даним договором.
Відповідно до умов розділу 4 договору вартість правової допомоги, що надається адвокатським об`єднанням клієнту складається з вартості кожного виду робіт, виконаних за цим договором, та винагороди, що визначається в процентному відношенні до задоволених матеріальних вимог за рішенням суду та визначається сторонами договору у додатку до цього договору.
4.2. Вартість правової допомоги клієнт оплачує в гривнях, шляхом переказу суми, що зазначається в акті виконаних робіт та/або у рахунку. Оплата за даним договором здійснюється не пізніше 3-х днів з моменту отримання клієнтом рахунку.
4.3. При розрахунку вартості правової допомоги, вказаної в п. 4.1. даного договору враховується час, витрачений адвокатським об`єднанням, її партнерами. Співробітники адвокатського об`єднання надають юридичну допомогу, передбачену умовами даного договору, клієнту в робочий час. Під робочим часом у цьому випадку розуміється, час: з 9-00 годин до 18-00 годин у робочі дні, визначені згідно чинного трудового законодавства України.
У разі надання співробітниками адвокатського об`єднання юридичної допомоги, на вимогу клієнта, в неробочий час, адвокатське об`єднання має право на оплату такої юридичної допомоги на підставі окремого рахунку, узгодженого сторонами договору.
4.4. За результатами надання юридичної допомоги складається акт, що підписується представниками кожної зі сторін. В акті вказується обсяг наданої адвокатським об`єднанням юридичної допомоги і її вартість. Акт надсилається клієнту адвокатським об`єднанням факсимільним зв`язком або поштою.
4.5. Акт про надання юридичної допомоги вважається підписаним, якщо протягом 5 днів з моменту його отримання клієнтом, останній не надав адвокатському об`єднанню письмові аргументовані заперечення на акт.
4.6. Сума, вказана в п. 4.1. даного договору є гонораром адвокатського об`єднання за надання юридичної допомоги та поверненню не підлягає.
4.7. В акті, зазначеному в п. 4.4. договору сторони можуть визначити інший порядок оплати та/чи вартість юридичної допомоги. В цьому випадку сторони керуються умовами акта.
На підставі акту приймання-передачі наданих послуг до договору від 27.04.2023 року на виконання умов Договору № 03/23 про надання правової допомоги від 13.03.2023 року виконавець надав, а клієнт прийняв такі юридичні послуги:
- аналіз судової практики у даній категорії справ (2000,00 грн./2 год.);
- вивчення правових позицій ВС щодо даної категорії справ (2000,00 грн./2 год.);
- розрахунок збитків, додаткових витрат, штрафних санкцій та судових витрат (2000,00грн./2 год.);
- підготовка та складання позовної заяви (9000,00грн./9 год.).
Разом: 15 000,00 грн./15 год.
Вартість робіт із розрахунку 1 година робочого часу коштує 15 000,00 грн.
На підставі акту приймання-передачі наданих послуг до договору від 25.05.2023 року на виконання умов Договору № 03/23 про надання правової допомоги від 13.03.2023 року виконавець надав, а клієнт прийняв такі юридичні послуги:
- представництво у суді з врахуванням проїзду (3000,00 грн./3 год.).
Вартість робіт із розрахунку 1 година робочого часу коштує 1000,00 грн. та складає 3000,00 грн.
На підставі акту приймання-передачі наданих послуг до договору від 17.08.2023 року на виконання умов Договору № 03/23 про надання правової допомоги від 13.03.2023 року виконавець надав, а клієнт прийняв такі юридичні послуги:
- представництво у суді з врахуванням проїзду (судові засідання 15.06.2023 року, 10.08.2023 року, 31.08.2023 року) (9000,00 грн./9 год.).
Разом: 9000,00 грн./9 год.
Вартість робіт із розрахунку 1 година робочого часу коштує 1000,00 грн. та складає 9000,00 грн.
Загальна вартість вказаних послуг склала 30 000,00 грн. (за 30 год.).
Крім того, представником позивача окремо наведено таблицю щодо наданих ним послуг, а саме:
1) попереднє опрацювання матеріалів (1 год.);
- опрацювання законодавчої бази, що регулюють спірні відносини;
- формування правової позиції. Консультування щодо необхідності отримання додаткових матеріалів (доказів) та їх отримання для справи (4 год.);
2) підготовка процесуальних документів по справі (позовна заява, клопотання про забезпечення позову, інші клопотання, запити на інформацію тощо) (13 год.);
3) судове представництво (4 судових засідання) (12 год.).
Отже, оплата витрат на правову допомогу складає: 1000,00 грн. х 30 год. робочого часу = 30 000,00 грн.
Відповідно до ч. ч. 1 4 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.
Для цілей розподілу судових витрат:
1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:
1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);
2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);
3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;
4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Частиною 5 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, що підлягають розподілу між сторонами (ч. 6 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до ч. 3 ст. 30 Закону України «Про адвокатуру» встановлено, що при встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.
Таким чином, понесені стороною у справі витрати на професійну правничу допомогу адвоката не є безумовною підставою для їх відшкодування судом в зазначеному розмірі з іншої сторони, адже розмір таких витрат має відповідати критерію розумної необхідності таких витрат.
З огляду на наведені в ч. 4 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України критерії, для включення всієї суми гонорару у відшкодування за рахунок іншої сторони (в даному випадку відповідача), відповідно до положень ст. 126 Господарського процесуального кодексу України, має бути встановлено, що за цих обставин справи такі витрати позивача були необхідними, а розмір цих витрат є розумним та виправданим. Тобто суд зобов`язаний оцінити рівень адвокатських витрат, що мають бути присуджені з урахуванням того, чи були такі витрати понесені фактично, а також чи була їх сума обґрунтованою.
У застосуванні критерію співмірності витрат на оплату послуг адвоката суд користується досить широким розсудом, який тим не менш, повинен ґрунтуватися на більш чітких критеріях, визначених у ч. 4 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України.
Об`єднана палата Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду у постанові від 03.10.2019 року у справі № 922/445/19 сформувала правовий висновок щодо визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат та зазначила, що загальне правило розподілу судових витрат визначене в ч. 4 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України. Разом із тим, у частині 5 наведеної норми цього Кодексу визначено критерії, керуючись якими суд (за клопотанням сторони або з власної ініціативи) може відступити від вказаного загального правила при вирішенні питання про розподіл витрат на правову допомогу та не розподіляти такі витрати повністю або частково на сторону, не на користь якої ухвалено рішення, а натомість покласти їх на сторону, на користь якої ухвалено рішення.
Отже, під час вирішення питання про розподіл судових витрат, господарський суд, за наявності заперечення сторони проти розподілу витрат на адвоката або з власної ініціативи, керуючись критеріями, що визначені частинами 5-7, 9 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, може не присуджувати стороні, на користь якої ухвалено судове рішення, всі її витрати на професійну правову допомогу.
Положеннями господарського процесуального законодавства з урахуванням висновків наведених у постанові Об`єднаної палати Касаційного господарського суду від 03.10.2019 року у справі № 922/445/19, передбачено право на відшкодування витрат на правову допомогу у разі підтвердження обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості за результатами розгляду справи незалежно від того, чи їх уже фактично сплачено стороною/третьою особою чи тільки має бути сплачено, чим спростовуються доводи відповідача про протилежне.
У постанові від 08.04.2020 року у справі № 922/2685/19 Верховний Суд дійшов висновку, що при визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін. Ті самі критерії застосовує Європейський суд з прав людини, присуджуючи судові витрати на підставі ст. 41 Конвенції. Зокрема, згідно з його практикою заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір - обґрунтованим (рішення у справі «East/West Alliance Limited» проти України», заява № 19336/04).
У рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Лавентс проти Латвії» зазначено, що відшкодовуються лише витрати, які мають розумний розмір.
Суд не зобов`язаний присуджувати стороні, на користь якої відбулося рішення, всі його витрати на адвоката, якщо, керуючись принципами справедливості та верховенства права, встановить, що розмір гонорару, визначений стороною та його адвокатом, є завищеним щодо іншої сторони спору, зважаючи на складність справи, витрачений адвокатом час, та неспіврозмірним у порівнянні з ринковими цінами адвокатських послуг. Наведена правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 23.01.2020 року у справі № 910/16322/18.
Таким чином, при визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи.
При цьому, критерій розумної необхідності витрат на професійну правничу допомогу є оціночною категорією, яка у кожному конкретному випадку (у кожній конкретній справі) оцінюється судом за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні доказів, зокрема наданих у підтвердження обставин понесення таких витрат, надання послуг з професійної правничої допомоги, їх обсягу, вартості з урахуванням складності справи та витраченого адвокатом часу тощо.
Так, Велика Палата Верховного Суду зауважує, що не є обов`язковими для суду зобов`язання, які склалися між адвокатом та клієнтом у контексті вирішення питання про розподіл судових витрат. Вирішуючи останнє, суд повинен оцінювати витрати, що мають бути компенсовані за рахунок іншої сторони, ураховуючи як те, чи були вони фактично понесені, так і оцінювати їх необхідність. Подібний висновок викладений у пункті 5.44 постанови Великої Палати Верховного Суду від 12.05.2020 у справі № 904/4507/18.
Надавши оцінку наявним у матеріалах справи доказам у сукупності з урахуванням усіх аспектів і складності цієї справи, обсягу наданих адвокатом послуг, виходячи з характеру спірних правовідносин, обсягу матеріалів справи, враховуючи принципи співмірності та розумності судових витрат, суд дійшов висновку, що розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката за розгляд справи має бути зменшений.
Так, судом встановлено, що адвокатом надано детальний опис наданих ним послуг з зазначенням кількості витраченого адвокатом часу для надання вказаних послуг та вартості вказаних послуг.
При цьому щодо наведених в розрахунку витрат на попереднє опрацювання матеріалів та підготовку процесуальних документів по справі, суд вважає заявлену до відшкодування вартість послуг адвоката в сумі 18 000,00 грн. (1 000 грн. за одну годину, разом 18 год.) неспівмірною та такою, що не відповідає обсягу необхідних та наданих адвокатських послуг з огляду на складність справи та обсягу правової допомоги, який дійсно був необхідним у даному спорі. З урахуванням фактичних обставин суд визначає належну та співмірну вартість наданих адвокатом послуг зі складення документів у справі в розмірі 16 000,00 грн., чого достатньо для покриття витраченого адвокатом часу та дійсно необхідного обсягу послуг.
Також суд враховує, що за даними протоколів судових засідань, які проводились під час розгляду справи, тривалість судових засідань, в яких брали участь представники позивача не перевищує 10 хвилин (25.05.2023 року ? 1 хв., 15.06.2023 року ? 6 хв., 10.08.2023 року ? 2 хв., 31.08.2023 року ? 2 хв.).
У зв`язку з чим, суд вважає заявлену до відшкодування вартість послуг адвоката за участь в судових засіданнях 12 000,00 грн., неспівмірною та такою, що не відповідає обсягу необхідних та наданих адвокатських послуг. З урахуванням фактичних обставин суд визначає належну та співмірну вартість наданих адвокатом послуг за судові засідання в сумі 4 000,00 грн. (по 1 000,00 грн. за 1 судове засідання, разом за 4 засідання), чого достатньо для покриття витраченого адвокатом часу та дійсно необхідного обсягу послуг.
Також, під час вирішення питання про розподіл витрат на послуги адвоката суд враховує, що даний спір для кваліфікованого юриста є спором незначної складності, до якого наявна стала практика Верховного Суду у подібних правовідносинах. Великої кількості законів і підзаконних нормативно-правових актів, які підлягають дослідженню адвокатом і застосуванню, спірні правовідносини не передбачають. Як вбачається з матеріалів справи, остання за своєю суттю не відноситься до категорії складних та не викликає значного публічного інтересу, обсяг наданих адвокатом послуг не є значним.
Таким чином, з огляду на складність справи, необхідний обсяг адвокатських послуг та витрат часу адвоката, суд дійшов висновку, що заявлений розмір витрат на професійну правничу допомогу у сумі 30 000,00 грн., стосовно якої подано заяву про розподіл, не відповідає критеріям реальності таких витрат, обґрунтованості та пропорційності до предмета спору у розумінні приписів ч. 4 ст. 126, ч. 5 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, а їх стягнення з відповідача становитиме надмірний тягар для останнього, що не узгоджується із принципом розподілу таких витрат, з огляду на що суд дійшов висновку про покладення на відповідача відшкодування позивачу 20 000,00 грн. витрат на професійну правничу допомогу.
З огляду на викладене, заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Знам`янський Агрохім» б/н від 05.09.2023 року про ухвалення додаткового рішення у справі № 911/1285/23 підлягає частковому задоволенню, а саме в частині відшкодування за рахунок Малого приватного підприємства «Анна» 20 000,00 грн. витрат на професійну правничу допомогу.
Вимоги щодо відшкодування решти заявлених Товариством з обмеженою відповідальністю «Знам`янський Агрохім» 10 000,00 грн. витрат на професійну правничу допомогу задоволенню не підлягають.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 123, 126, 129, 221, 233, 244 Господарського процесуального кодексу України, суд
Вирішив:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Знам`янський Агрохім» б/н від 05.09.2023 року про ухвалення додаткового рішення у справі № 911/1285/23 задовольнити частково.
2. Стягнути з Малого приватного підприємства «Анна» (09634, Київська обл., Рокитнянський р-н, с. Синява, вул. Шевченка, 3, код ЄДРПОУ 32257533) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Знам`янський Агрохім» (02154, м. Київ, вул. Ентузіастів, 7/1, кв. 111, код ЄДРПОУ 35551592) 20 000 (двадцять тисяч) грн. 00 коп. витрат на професійну правничу допомогу.
3. Видати наказ.
4. Відмовити в задоволенні решти заяви щодо стягнення з Малого приватного підприємства «Анна» 10 000,00 грн. витрат на професійну правничу допомогу.
Додаткове рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 20 днів з дня складення повного тексту додаткового рішення, шляхом подання апеляційної скарги відповідно до ст. ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України з врахуванням п. 17.5 розділу ХІ Господарського процесуального кодексу України.
Суддя А.Ю. Кошик
повний текст додаткового рішення складено 02.11.2023 року
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2023 |
Оприлюднено | 06.11.2023 |
Номер документу | 114618816 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Кошик А.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні