ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
"03" листопада 2023 р. Справа № 924/1146/23
м. Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Заверухи С.В., розглянувши матеріали
за позовом приватної фірми "Гвоздиковас", м. Хмельницький
до Przedsiebiorstwo Handlowo-Uslugowe "BUNCYS", Poland
про стягнення заборгованості за поставку товару у сумі 177000,00 польських злотих за контрактом № 006/2023 від 01.05.23р.,
ВСТАНОВИВ:
31.10.2023р. на адресу господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява приватної фірми "Гвоздиковас" до Przedsiebiorstwo Handlowo-Uslugowe "BUNCYS", Poland про стягнення заборгованості за поставку товару у сумі 177000,00 польських злотих за контрактом № 006/2023 від 01.05.23р.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 31.10.2023 року позовну заяву передано для розгляду судді Заверусі С.В.
За правилами господарського процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, а також вимогам статті 172 цього Кодексу.
Згідно частини 2 статті 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Законом України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ст. 4).
За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру встановлена ставка судового збору у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовів, ціна яких визначається в іноземній валюті, судовий збір сплачується у гривнях з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого Національним банком України на день сплати.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач звернувся до суду з вимогою майнового характеру (стягнення заборгованості за поставку товару у сумі 177000,00 польських злотих). Однак, проаналізувавши подану позовну заяву, судом встановлено, що до позовної заяви позивачем не додано доказів офіційного курсу гривні до іноземної валюти (польських злотих), встановленого Національним банком України на день сплати.
Відтак, з огляду на зазначене, суд позбавлений можливості перевірити правильність суми судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Крім того, позивач в поданій позовній заяві в Додатку зазначає в п. 1 "Докази сплати судового збору" : однак в матеріалах позовної заяви та додатків до неї відсутні будь-які докази сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмір, про що господарським судом складено Акт відсутності документів від 31.10.23р.
Отже, позивачем, в порушення вимог статті 164 ГПК України, не додано доказів на підтвердження сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Крім того, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом.
Згідно з Правилами надання послуг поштового зв`язку, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 270, підтвердженням прийняття для пересилання поштового відправлення є розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) як передбачено Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Крім того, надається опис вкладення, зразок бланка такого опису затверджується уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі зв`язку. Бланк опису вкладення заповнюється відправником у двох примірниках із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів. Обидва примірники опису підписуються відправником. Працівник об`єкта поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення.
У постанові Верховного Суду від 22.02.2019р. у справі № 910/7308/16 зроблено висновок про те, що з аналізу ст. 13 Закону України "Про поштовий зв`язок", п. 2 Правил надання послуг поштового зв`язку вбачається, що квитанція або касовий чек (в яких зазначено найменування оператора та об`єкта поштового зв`язку, які надають послуги, дата та вид послуги, її вартість, адресат) є доказами надіслання відповідного міжнародного поштового відправлення.
Таким чином, підтвердженням прийняття для пересилання поштового відправлення є розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги є касовий чек, розрахункова квитанція тощо.
Як убачається з поданої позовної заяви та додатків до неї, позивачем в Додатку №6 зазначено: "Докази наплавлення копії позовної заяви з додатками на адресу відповідача". Однак, в матеріалах позовної заяви та доданих до неї додатків відсутні будь-які докази надіслання позовної заяви та додатків до неї відповідачу, про що господарським судом Хмельницької області складено Акт про відсутності документів від 31.10.23р.
Тобто, виходячи з вищевикладеного та з аналізу доданих документів, судом встановлено відсутність належного (будь-якого) доказу надіслання відповідачу позовної заяви ї доданих додатків неї.
Судом за результатами аналізу позовної заяви встановлено, що вона не в повній мірі відповідає вимогам ст. 164 ГПК України. Зокрема, позивачем не надано документів, що підтверджують сплату судового збору, розрахованого згідно офіційного курсу гривні до іноземної валюти (польських злотих), встановленого Національним банком України на день сплати, а також документів, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї додатків (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Отже, вказані недоліки унеможливлюють вчинення дій по відкриттю провадження у даній справі.
Відповідно до частин 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позивачем належним чином не виконано вимоги ст.ст. 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку у п`ять днів з дня вручення ухвали для усунення вищезазначених недоліків, а саме: надати докази офіційного курсу гривні до іноземної валюти (польських злотих), встановленого Національним банком України на день сплати; надати докази сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі; надати докази надіслання відповідачу копії позовної заяви ї доданих додатків неї (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
У разі невиконання вимог ухвали у визначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
позовну заяву приватної фірми "Гвоздиковас" м. Хмельницький до Przedsiebiorstwo Handlowo-Uslugowe "BUNCYS", Poland про стягнення заборгованості за поставку товару у сумі 177000,00 польських злотих за контрактом № 006/2023 від 01.05.23р. залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
СуддяС.В. Заверуха
Віддруковано 1 примірника: 1 - до справи;
представнику позивача та позивачу ухвалу направити до кабінету Електронного Суду
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2023 |
Оприлюднено | 06.11.2023 |
Номер документу | 114651803 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань зовнішньоекономічної діяльності |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Заверуха С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні