Справа № 127/32558/23
Провадження № 1-кс/127/12796/23
У Х В А Л А
Іменем України
27 жовтня 2023 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці в залі суду заяву судді Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_3 про самовідвід у справі №127/32558/23 за скаргою Громадської організації «Фундація ДЕЮРЕ» на бездіяльність уповноважених осіб четвертого слідчого відділу (з дислокацією у місті Вінниці) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, щодо невнесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про вчинення кримінального правопорушення за повідомленням ГО «Фундація ДЕЮРЕ» від 12.10.2023, -
ВСТАНОВИВ:
На розгляді у судді Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_3 перебуває справа №127/32558/23 за скаргою Громадської організації «Фундація ДЕЮРЕ» на бездіяльність уповноважених осіб четвертого слідчого відділу (з дислокацією у місті Вінниці) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, щодо невнесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про вчинення кримінального правопорушення за повідомленням ГО «Фундація ДЕЮРЕ» від 12.10.2023.
24.10.2023 суддею ОСОБА_3 подано заяву про самовідвід, яка мотивована тим, що керівник ГО «Фундація ДЕЮРЕ» ОСОБА_4 звернулася до суду з вимогою про внесення до ЄРДР відомостей про вчинення, на думку заявника, кримінального правопорушення слідчим суддею Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_5 , який являється колегою судді ОСОБА_3 , а тому, з метою недопущення будь-яких сумнівів в учасників судового провадження, щодо неупередженості судді, подано заяву про самовідвід.
Відповідно до частини першої статті 81 КПК України у разі заявлення відводу слідчому судді або судді, який здійснює судове провадження одноособово, його розглядає інший суддя цього ж суду, визначений у порядку, встановленому частиною третьою статті 35 цього Кодексу.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи від 24.10.2023 заява судді ОСОБА_3 про самовідвід розподілена слідчому судді ОСОБА_1
ГО «Фундація ДЕЮРЕ» та четвертий слідчий відділ (з дислокацією у місті Вінниці) ТУ ДБР, розташованого у місті Хмельницькому, в судове засідання повноважних представників не направили, про причини неявки суд не повідомив.
Суддя ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, хоч повідомлявся належним чином про час та місце розгляду заяви про самовідвід судді.
Відповідно до частини третьої статті 81 КПК України при розгляді відводу має бути вислухана особа, якій заявлено відвід, якщо вона бажає дати пояснення, а також думка осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні.
Зі змісту даної норми слідує, що неявка в судове засідання осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також судді якому заявлено відвід (яким заявлено самовідвід), не є перешкодою для розгляду заяви.
Дослідивши заяву про самовідвід судді та матеріали справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заяви про самовідвід судді ОСОБА_3 , з огляду на таке.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, на розгляді у судді Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_3 перебуває справа №127/32558/23 за скаргою Громадської організації «Фундація ДЕЮРЕ» на бездіяльність уповноважених осіб четвертого слідчого відділу (з дислокацією у місті Вінниці) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, щодо невнесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про вчинення кримінального правопорушення за повідомленням ГО «Фундація ДЕЮРЕ» від 12.10.2023.
Згідно з частиною шостою статті 22 Кримінального процесуального кодексу України суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
Відповідно до частини другої статті 8 КПК України принцип верховенства права у кримінальному провадженні застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини, тобто фактично законодавець визначив практику Європейського суду з прав людини частиною кримінального процесуального законодавства України.
Для відводу судді необхідно обґрунтувати наявність обставин, які об`єктивно можуть вказувати на можливу упередженість. Обставини, які були покладені в основу заяви про відвід, повинні бути доведеними.
Відвід повинен бути вмотивований, з наведенням відповідних аргументів, доказів, які підтверджують наявність підстав для відводу. Якщо він не вмотивований, це є підставою для відмови у його задоволенні.
Відповідно до частини першої статті 75 КПК України слідчий суддя, суддя або присяжний не може брати участь у кримінальному провадженні:
1) якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, близьким родичем чи членом сім`ї слідчого, прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, заявника, потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача;
2) якщо він брав участь у цьому провадженні як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, слідчий, прокурор, захисник або представник;
3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах провадження;
4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості;
5) у випадку порушення встановленого частиною третьою статті 35 цього Кодексу порядку визначення слідчого судді, судді для розгляду справи.
Проте, при розгляді заяви про самовідвід жодної з перелічених у ч. 1 ст. 75 КПК України обставин, судом не встановлено.
Обґрунтовуючи заяву про самовідвід суддя ОСОБА_3 посилається на те, що керівник ГО «Фундація ДЕЮРЕ» ОСОБА_4 звернулася до суду з вимогою про внесення до ЄРДР відомостей про вчинення кримінального правопорушення слідчим суддею Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_5 , який являється колегою судді ОСОБА_3 , а тому, з метою недопущення будь-яких сумнівів в учасників судового провадження, щодо неупередженості судді, подано заяву про самовідвід.
Однак, на думку слідчого судді, такі обставини не можуть свідчити про упередженість судді та відповідно не можуть слугувати підставою для його відводу.
Поряд з цим, суд звертає увагу на те, що слідчий суддя ОСОБА_3 в поданій заяві про самовідвід не зазначає про те, що в нього наявна або може виникнути зацікавленість в розгляді даної скарги. Сама ж заява мотивована необхідністю виключення будь-яких сумнівів, щодо упередженості судді, що не може слугувати підставою для задоволення заяви про самовідвід судді.
Інших обставин, які б виключали участь судді в розгляді даного клопотання слідчим суддею ОСОБА_3 , наведено не було.
Отже, суд вважає, що викладені обставини не є такими, що могли б викликати сумніви в неупередженості слідчого судді ОСОБА_3 , а тому в задоволенні заяви про самовідвід слідчого судді слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 22, 75, 80-82 КПК України, суд -
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви судді Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_3 про самовідвід у справі №127/32558/23 за скаргою Громадської організації «Фундація ДЕЮРЕ» на бездіяльність уповноважених осіб четвертого слідчого відділу (з дислокацією у місті Вінниці) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, щодо невнесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про вчинення кримінального правопорушення за повідомленням ГО «Фундація ДЕЮРЕ» від 12.10.2023, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2023 |
Оприлюднено | 07.11.2023 |
Номер документу | 114665096 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Гриневич В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні