Справа №127/32558/23
Провадження №1-кс/127/12698/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 листопада 2023 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю:
слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні скаргу ГО«Фундація ДЕЮРЕ»в особівиконавчої директорки ОСОБА_4 на бездіяльність четвертого СВ (з дислокацією у м. Вінниці) ТУ ДБР, розташованого у м. Хмельницький, щодо невнесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про вчинення кримінального правопорушення за заявою ГО «ФундаціяДЕЮРЕ» вособі виконавчоїдиректорки ОСОБА_4 від 12.10.2023 року, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького міського суду Вінницької області знаходиться скарга ГО «ФундаціяДЕЮРЕ» вособі виконавчоїдиректорки ОСОБА_4 на бездіяльність четвертого СВ (з дислокацією у м. Вінниці) ТУ ДБР, розташованого у м. Хмельницький, щодо невнесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про вчинення кримінального правопорушення за заявою ГО «ФундаціяДЕЮРЕ» вособі виконавчоїдиректорки ОСОБА_4 від 12.10.2023 року.
Скарга мотивована тим, що 13.10.2023 ГО «Фундація ДЕЮРЕ» направила на електронну адресу четвертого СВ (з дислокацією у м. Вінниця) ТУ ДБР, розташованого у м. Хмельницький заяву про вчинення злочину. У зазначеній заяві було викладено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 376-1 КК України та ч. 1 ст. 366 КК України за місцем вчинення м. Вінниця.
У зв`язку з тим, що відомості до ЄРДР за вказаною заявою не внесено, заявник просить зобов`язати уповноважену особу четвертого СВ (з дислокацією у м. Вінниця) ТУ ДБР, розташованого у м. Хмельницький, внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за заявою ГО «Фундація ДЕЮРЕ» від 13.10.2023.
Заявник ОСОБА_4 в судове засідання не з`явилась, у скарзі просила проводити розгляд справи за її відсутності.
Слідчий ОСОБА_3 в судовому засіданні заперечувала щодо задоволення скарги, оскільки аналогічна заява вже розглядалась органом досудового розслідування, про що заявнику надавалась відповідь.
Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя встановив наступне.
13.10.2023 ГО «Фундація ДЕЮРЕ» направила на електронну адресу четвертого СВ (з дислокацією у м. Вінниця) ТУ ДБР, розташованого у м. Хмельницький заяву про вчинення злочину. У зазначеній заяві було викладено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 376-1 КК України та ч. 1 ст. 366 КК України за місцем вчинення м. Вінниця.
Листом № 2840зкп/14-01-04-6052/2023 від 20.10.2023 за підписом керівника четвертого СВ (з дислокацією у м. Вінниця) ОСОБА_5 , заявнику повідомлено, що аналогічна заява від 06.09.2023 була предметом розгляду ТУ ДБР, розташованого у м. Хмельницький, про що надано відповідь за вих. № 2495зкп/14-01-04-5067/2023 від 19.09.2023 про відсутність підстав для внесення відомостей до ЄРДР.
Враховуючи викладене, слідчим суддею встановлено, що органом досудового розслідування не виконані положення, визначені ст. 214 КПК України.
Відповідно до ч.1 п. ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.
ВССУ в інформаційному листі від 09.11.2012 року роз`яснив, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 214 КПК бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань означає невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань впродовж 24 годин після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення і саме в цьому контексті слід оцінювати доводи заявників в разі оскарження бездіяльності прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
При цьому, слідчий суддя бере до уваги узагальнення судової практики ВССУ з розгляду цивільних та кримінальних справ «Про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування» в першому розділі якого зазначено, що на відміну від процесуального порядку реагування на заяви та повідомлення про злочин, який було встановлено в КПК 1960 року, згаданий обов`язок слідчого або прокурора не вимагає оцінки цими суб`єктами такої заяви (повідомлення) на предмет наявності ознак складу злочину для того, щоб вчинити процесуальну дію, яка полягає у внесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР. Наведене підтверджується імперативними положеннями ч. 4 ст. 214 КПК, згідно з якою відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
Слідчий суддя приходить до переконання, що для перевірки відомостей, зазначених у заяві ГО «Фундація ДЕЮРЕ» необхідно провести слідчі дії та заходи забезпечення кримінального провадження, для здобуття доказів, які можуть свідчити про наявність чи відсутність в діях осіб ознак кримінального правопорушення. Проте, проведення слідчих та процесуальних дій неможливо без внесення відомостей вказаної заяви до ЄРДР.
Згідно ч.1 ст. 307 КПК України слідчий суддя за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора постановляє ухвалу згідно з правилами цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 307 КПК України ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: 1)скасування рішенняслідчого,дізнавача чипрокурора; 1-1) скасування повідомлення про підозру; 2) зобов`язання припинити дію; 3) зобов`язання вчинити певну дію; 4) відмову у задоволенні скарги.
З огляду на вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку, що скарга, подана ГО «Фундація ДЕЮРЕ»., яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР є обґрунтованою, а тому підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 214, 303, 306, 307, 372 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу ГО «ФундаціяДЕЮРЕ» вособі виконавчоїдиректорки ОСОБА_4 задовольнити.
Зобов`язати уповноважену особу четвертого СВ (з дислокацією у м. Вінниці) ТУ ДБР, розташованого у м. Хмельницький, внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про можливе вчинення кримінального правопорушення, за заявою ГО «ФундаціяДЕЮРЕ» вособі виконавчоїдиректорки ОСОБА_4 від 12.10.2023, розпочати досудове розслідування та через 24 години з моменту внесення відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2023 |
Оприлюднено | 28.11.2023 |
Номер документу | 115190137 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Михайленко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні